Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 19:50:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]  (Przeczytany 21169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline krystian9610

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #30 dnia: 17.02.2009, 18:29:52 pm »
Dzięki szkoda mi żółwika :(

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #31 dnia: 17.02.2009, 18:32:22 pm »
Mi również bardzo przykro. Ale nie wiń się zbytnio. Wszyscy popełniamy błędy, uczymy się na nich. Myśle, że Ty wiele się nauczyłeś, pozdrawiam.

Offline krystian9610

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #32 dnia: 17.02.2009, 18:33:40 pm »
Jestem ciekawy przez co zdechł  :(

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #33 dnia: 17.02.2009, 18:35:53 pm »
Możliwe że na kiepskiej diecie miał zjechane nerki, a teraz jeszcze przez dłuższy czas brak dostępu do wody no i w terra wilgotność też żanda się nie utrzymywała, podłoże temu nie sprzyjało.
Ale tak zgadywać można by bez końca

Offline sysunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #34 dnia: 17.02.2009, 18:38:10 pm »
Dokładnie... Mi sie wyaje, że to z powodu nerek... :/  :'(

Offline krystian9610

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #35 dnia: 17.02.2009, 18:45:37 pm »
A czy możecie mi opisać odpowiednie środowisko dla greka bo chce kupić sobie go a nie mam zamiaru uśmiercić drugiego żółwika. Terrarium i lampy wiem jakie ale gorzej z dietą i ściółka itp. Prosze napiszcie. Tym razem nie posłucham porad pani ze sklepu tylko waszymi bo wy macie doświadczenie :)

Offline Viktoria

  • Moderator
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • *
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #36 dnia: 17.02.2009, 18:49:09 pm »
Na stronie głównej masz wszystko dobrze opisane.
Jeśli chcesz możesz sam dojść sobie również do tego jak powinno wyglądać jego terra żeby jak najnaturalniej oddawało jego środowisko. Znajdź sobie gdzie występują greki, np sycylia, poszukaj fotek, jak ta to wszystko wygląda i się na tym odwzrowuj ;) no i czytaj, czytaj co tu na forum i na stronie głównej zostało już napisane, w razie wątpliwości - pytaj oczywiście.
Jak zdobędziesz wystarczającą wiedze i fundusze, przemyślisz sobie wszystko - kupuj. Ale jeszcze troszkę powinieneś się dowiedzieć zanim kupisz kolejnego malucha.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #37 dnia: 17.02.2009, 18:50:16 pm »
Drogi kolego, na spokojnie poczytaj wszystko na forum- znajdziesz potrzebne informacje. Zrób porządne terra na początek i nie rób niczego pochopnie. Warto się dobrze przygotować do zakupu żółwia. Pooglądaj zdjęcia terrariów itd. A potem zadawaj pytanka.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline sysunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 47
  • Reputacja: 2
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #38 dnia: 17.02.2009, 18:58:56 pm »
Dokłądnie, zobacz sobie całe forum, stronę główną, zrób terrarium, i na wiosnę lub później kup żółwia. Bo teraz mają "późniejszy zapłon", czyli więcej śpią...



Pozdrawiam

Offline krystian9610

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #39 dnia: 17.02.2009, 19:00:24 pm »
Też go kupię na wiosnę bo z tego co wiem żółwie hibernują ;D Więc zima to dla mnie czas przygotowań :) na pewno maluch dostanie nowe o wiele większe terrarium i całkiem nową dietę. Dzięki za pomysł z odwzorowaniem naturalnego środowiska :)

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #40 dnia: 17.02.2009, 19:07:39 pm »
Cytuj
Też go kupię na wiosnę bo z tego co wiem żółwie hibernują

No, w sklepach to raczej nie hibernują. Ale faktycznie- jest większe prawdopodobieństwo kupienia chorego żółwia. Dobrze, że tak odpowiedzialnie do tego podchodzisz- to ważna cecha! Gratuluję!
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #41 dnia: 17.02.2009, 19:27:28 pm »
Nie wiem co napisać, właściwie czułam że może skończyć się źle, ale też czuła się kompletnie bezsilna bo co można pomóc wirtualnie i domowymi sposobami żółwikowi który prawdopodobnie jest w agonii. Skoro pisałeś że się dziś cały dzień nie ruszał to może padł wczoraj nawet. Ech,... był jeszcze taki młodziutki...  :'(

Jeśli chcesz poznać przyczynę śmierci konieczna jest sekcja zwłok. Wykonuje ją weterynarz. Tak jak poprzednicy pisali możliwe że siadły nerki. Na zdjęciach niestety jest zbyt niewyraźny żeby stwierdzić czy miał obrzęk. Ale inna możliwość że się zaczopował piachem, zatruł... ciężko powiedzieć bez dokładniejszych informacji.

To niestety nie pierwsza i nie ostatnia taka historia. Zawsze kiedy na forum pada jakiś żółwik odczuwam to też jako osobistą porażkę. Wiem, że może było za późno, że nie dotarłeś na czas do właściwych informacji ale i tak mam traumę kilka dni i ochotę rzucić to wszystko, a z drugiej strony wiem że płakanie nic tu nie pomoże tylko trzeba jeszcze intensywniej wziąć się do roboty i edukować ludzi.

Mam nadzieję tylko, że ta historia nauczy Cię że do hodowli każdego stworzenia trzeba podejść poważnie a żółwie do łatwych w hodowli nie należą i mam nadzieję że tą myślą będziesz się dzielił z innymi, aby nie musieli uczyć się już na własnych błędach.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline krystian9610

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #42 dnia: 17.02.2009, 19:36:18 pm »
Tak jak wcześniej pisałem teraz przez zimę sę przygotuję (terrarium i wyposażenie, a szczególnie poczytam o nich czy się powinno je żywić) Cieszę sie, że tu trafiłem szkoda, że za późno :(  Ale następny żółw będzie miał idealne warunki oglądałem fotki wybiegów i już planuje wszystko ( nic pochopnie ;D to moje motto)

Offline krystian9610

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #43 dnia: 17.02.2009, 19:38:17 pm »
A jak można sprawdzić lub rozpoznać w czasie zakupu (bo po kupieniu udam się z nim na badania kału itp.) na okoczy żółw jest zdrowy??

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Schowany żółw grecki - hibernuje? Przyczyny zgonu [wydzielony]
« Odpowiedź #44 dnia: 17.02.2009, 20:09:17 pm »
Przede wszystkim patrz czy skorupa jest ładna, nie zdeformowana, nie ma narośli, które mogą sugerować grzybicę.
Patrz w oczy, muszą być ładne, przejrzyste, można powiedzieć odbijające blask, nie mogą mieć wydzieliny w postaci ropy czy zachodzić mgłą, ani być opuchnięte. Nozdrza muszą być także czyste.

Wiadomo w sklepie wszystkiego nie będzie, żółw na pewno będzie miał robale i na początku wypróżni się ze złej diety.

Żółw po za tym musi być aktywny nie za duży nie za mały, odpowiednie przyrosty takie malutkie. Pazurki i dziób zazwyczaj idzie do skorygowania. Jak coś pominąłem to inni dodadzą.