Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 17:51:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wczesne zasypianie żółwia  (Przeczytany 6281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Wczesne zasypianie żółwia
« dnia: 10.09.2008, 20:52:16 pm »
Może uzacie mnie za wariatkę i jak moi przyajciele, że mam obsesje, ale to dla mnie ważne. Ostatnio jakies dwa dni zauważyłam, że jak rano się budzę to Janek jast taki zaspany. Przed wyjściem robię mu kontrolę (oczka, nosek i oddech). Wszytsko wypada znakomicie. Zmieniam mu też wodę i daje śwież e zielsko. Podobno jak wychodzę to on spaceruje, ale już nie tak duzo jak latem czy wiosną, a koło czartej po południu zasypia. Czy to normalne. CZy mam powody do obaw. Pomużcie.
ŻłÓwInKa ;)

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 10.09.2008, 21:33:02 pm »
a gdzie nocuje? jeśli na dworze to normalne, ponieważ wybieg mojego kuby jest od południowego zachodu, to żółw wstaje koło 9 dopiero i bardzo powoli wychodzi z domku.

natomiast jeśli nocuje w mieszkaniu to może ma nie tak ustawioną temperaturę, choć akurat tym, że jest zaspany nie przejmowałbym się. o tej porze roku to zdrowe.
may you always hear the whisper of wings

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 10.09.2008, 21:39:04 pm »
Hmmm nocuje w domku. Wstaje około siódmej przed siódmą. Zależy od pogody. Wydaje mi się, że ma dobra tempereature. Ale ne wiem. To jest dla mie dziwne. Teraz chodzi spac już okolo 15-16 czy to normalne. Znacie  może jakiegoś dobrego weta od gadzików w Łodźi. Jak zadałam w spisie pytanie to nie yło opdowiedzi.
ŻłÓwInKa ;)

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 10.09.2008, 23:26:53 pm »
Heh:) ja miałam dzisiaj podobne pytania w swojej głowie. W związku z tym,ze mam od kilkunastu lat żółwia po raz pierwszy tak na "oku", wszystko wyolbrzymiam..Jak przez tyle lat mi latał po podłodze i chował się pod kaloryferem,to czasem nie widziałam go kilka dni..
Mój żółw od kilu dni wstaje ok. 8.30-9.00. Idzie spać tez ok 16.00,czyli jak przychodzę  z pracy to już tylko sprawdzam ile zjadl. A śpi w domu w terrarium-nadopiekuńcza ze mnie sie zrobiła opiekunka i nie chce żółwia zostawiać na wybiegu jak są takie wahania temperatury..Poza tym słońce nie grzeje..Dzisiaj było bardzo ciepło i o dziwo Tuptuś wstał o 7.00 już..jak przyszłam z pracy to leżał w kącie,ale nie spał,tylko oczy miał zmrużone..I mnie dopadł dół-ze żółw nie jest szczęśliwy..że chodząc po całym mieszkaniu,mógł sobie dużo chodzić,a terrarium czy wybieg jest w porównaniu taaakie małe..
Więc rozumiem Twoje obawy odnośnie zachowania żółwia. Ale to po prostu jesień idzie..

Offline Ines

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 366
  • Reputacja: 2
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 11.09.2008, 08:03:00 am »
Tak, jesień. Zacznie się kłaść coraz wcześniej, równocześnie coraz mniej jeść. Przygotowuje się do snu. Będziesz go zimować?

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #5 dnia: 11.09.2008, 10:25:46 am »
Nie:(
Nie mam w tym roku jeszcze warunków. Tzn. nie mam lodówki,bo jedyna co jest w domu -odpada. Mój partner nie zgadza się na żółwia w lodówce.
Ale chyba poza tym najważniejsze jest to,ze ja nie czuje się na siłach. Moja wiedza hodowczyni jest jeszcze bardzo uboga.Większość zachowań żółwia jest dla mnie nowych i wywołuje panikę,a przy zimowaniu trzeba się wykazać hartem:)
Czekam aż wyłapie jego kał i zbadam czy nie ma robaków. A jak pisałam w innym poście-nie załatwia się ostatnio.

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #6 dnia: 11.09.2008, 13:57:31 pm »
AAAAAAAa czyli to normalne. Uff jakie szczęście. Ja go ximowac nie będe. Nie mam warunków. A po za tym nie wytrzymała bym tego nerwowo.
ŻłÓwInKa ;)

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #7 dnia: 11.09.2008, 15:20:15 pm »
AAAAAAAa czyli to normalne.
Tak to norma ;D
Moja Szani tez ostatnio później wstaje i wcześniej chodzi spać. Jak wracam do domu ok 15 to ona już w kryjówce siedzi i śpi.

Offline Oleńka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 3
  • Żółwie stepowe :)
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #8 dnia: 11.09.2008, 15:45:02 pm »
Moja trójka też zaspana, 2 prawie cały czas śpią, wyciągam je, kąpie troszkę częściej niż wcześniej, skubną coś i znów zakopują się, chowają się pod doniczką, nawet młoda jest mniej aktywna ale je dobrze, łazi. Jednak coraz częściej widzę że zasypia. Będę zimować żółwie tylko muszę kupić urządzenie do pomiaru t-ry i wilgotności w 1.
Masz pędzel i farby. Namaluj swój raj i wskakuj do środka! (Kazantzakis)

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Wczesne zasypianie żółwia
« Odpowiedź #9 dnia: 12.09.2008, 11:51:16 am »
Mój Szkrabcio tak samo, około 16-17 już jest zakopany w kryjówce :).