Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 17:39:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wszystkożerny żółw?  (Przeczytany 4576 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Joasia_zolwik

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
    • Mój żółw Karol
Wszystkożerny żółw?
« dnia: 30.03.2009, 15:18:25 pm »
Witam, mam z żółwiem mały problem. Mój żółw je a raczej próbuje jeść różnie przedmioty w domu, np. kapcie, spodnie. na początku myślałam ze zrobił to przez przypadek, że jest to jednorazowy wybryk. Ale takie sytuacje się powtarzają i zaczyna "jeść" coraz dziwniejsze przedmioty. Jest karmiony minimum 2 razy dziennie. Zaczynam się martwić o niego, nie wiem czy to jest normalne co robić czy mam iść do weterynarza z tym.

Offline skorupka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
  • żółwie rządzą xD
Odp: Wszystkożerny żółw?
« Odpowiedź #1 dnia: 30.03.2009, 15:24:11 pm »
Opisz nam warunki, w jakich żyje Twój żółw i co dostaje do jedzenia. Jeśli chodzi luzem po podłodze, nie jest to dla niego dobre - poczytaj artykuły na stronie głównej. karmienie 2 razy dziennie to też zbyt dużo.
;D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Wszystkożerny żółw?
« Odpowiedź #2 dnia: 30.03.2009, 15:27:53 pm »
Hmmm....To że żółw próbuje gryźć coś co ma w zasięgu i niekoniecznie jest to jedzenie to nomalne - czasem reaguje na kolor - i próbuje np. zjeść miskę, doniczkę itp. szczególnie jak są zielone...:)
Natomiast skoro Twój je kapcie albo spodnie to coś nie w porządku ...bo chyba to terrarium tego mu nie wkładasz? Więc zapewne chodzi po podłodze - która nie jest miejscem dla zólwia - własnie i z takiego powodu jaki obserwujesz - próbuje gryźć różne przedmioty i może zjeść coś nie dla niego, albo się czymś zadławić.
2x dziennie to za duzo - powinien dostawać jeden posiłek rano do miski.
Co mu w ogóle dajesz do jedzenia? I jaki to gat. zółwia?


 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Joasia_zolwik

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
    • Mój żółw Karol
Odp: Wszystkożerny żółw?
« Odpowiedź #3 dnia: 30.03.2009, 17:13:34 pm »
Żółw (samiec grecki) żyje na podłodze a latem w ogródku. Je pomidor, ogórek, pomarańcze, jabłka, mlecz, babkę lancetowata, rzadko dostaje marchewkę.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Wszystkożerny żółw?
« Odpowiedź #4 dnia: 30.03.2009, 17:22:10 pm »
Droga Joasiu,
Powinnaś zmienić kilka rzeczy w kwestii diety i podłogi...Żółw nie może chodzić po podłodze- ma to bardzo zły wpływ na jego stan zdrowia- podłoga nigdy nie jest wystarczająco czysta, nogi żółwia nie są przystosowane do takiego podłoża. Poza tym żółw nie ma UVB, jest narażony na stres i przeciągi. Żółw powinien mieszkać w terrarium. Fajnie, że latem ma zapewniony wybieg w ogródku- dzięki temu może trochę skorzystać ze słońca i rosnących zieleninek.

Dieta- również wymaga zmiany. Pomidor, pomarańcza, jakbło- nie podawać, ogórek rzadko, marchewka też rzadko- jak napisałaś. Babka lancetowata jest ok, ale żółw powinien dodatkowo dostawać inne zieleninki- koniczyna, mniszek lekarski, z rzeczy kupnych- aloes, opuncja, możesz posadzić fasolę, rzeżuchę, kupić bratki- dużo możliwości.
Polecam nasze forum- znajdziesz tu dużo więcej polecanych roślin dla żółwia.

Pozdrawiam Cię
p.s może pokażesz nam zdjęcie żółwika?
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Wszystkożerny żółw?
« Odpowiedź #5 dnia: 30.03.2009, 17:27:39 pm »
OGOREK, POMARANCZE....!!!!!!! >:( >:( >:( >:( >:( Dobrze ze do nas trafilas, bo o zolwiach to raczej za duzo nie wiez.  
Szybko skabinuj jakas drewniana skrzynie, duzy plastikowy pojemnik, tero albo wybudoj od razu "stol", bo inaczej to nie wiem czy dalsze twoje pytania beda mialy jakis sens, do tego lampe grzewcza , uvb, ziemie, doniczke ,pare kamieni, i dopiero mozemy rozmawiac . Poczytaj i zerknij na fotki co niektorych naszych ter. jesli czegos nie wierz to pisz z tym ze najpierw poczytaj na naszym forum mozesz znalesc wszystkie informacje ktore potrzebujesz do WLASCIWEJ hodowli zolwi.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Wszystkożerny żółw?
« Odpowiedź #6 dnia: 30.03.2009, 18:59:02 pm »
Żółw jak widzę to rzeczywiście wszystkożerny :o Ta wszystkożerność jednak mu na dobre nie wyjdzie  :-[ Żeby się już nie powtarzać dołączam się do zaleceń Świetlika i malwy.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Wszystkożerny żółw?
« Odpowiedź #7 dnia: 30.03.2009, 19:50:29 pm »
Witaj :)

Żółwie badają świat w dużym stopniu węchem i próbując ugryzienia, ale w istocie bardziej tu o dotyk i wybadanie chodzi niż o jedzenie. Są to po prostu ciekawskie stworzonka. Co do diety, którą podałaś to faktycznie wymaga korekty. Podłoga jak już było pisane nie jest dobrym miejscem dla żółwia.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU