Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 12:17:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zielony kał u żółwia stepowego  (Przeczytany 17362 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline paaaaacia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Zielony kał u żółwia stepowego
« dnia: 19.01.2011, 21:39:04 pm »
WITAM SERDECZNIE WSZYSTKICH
Zwracam się do was z wielką prośbą o pomoc. Mam żółwia stepowego, od jakiegoś tyg czy 2 tyg zaczął mieć zieloną kupę, wygląda ona jak taka zielona galaretka pół płynna. oprócz tego zawsze wydalał bezbarwny śluz z białą substancją a teraz ta substancja jest żółta i bardzo rzadko przez niego wydalana. żółw wygląda na zdrowego. chodzi jak zwykle żwawo jak na niego i je z zapałem co mu dam. Boje się że to coś poważnego i że to pierwszy objaw jakiejś choroby a może to zwykła biegunka??? Jak to leczyć?? Spotkał sie już ktoś z taką sytuacją?? :( z góry dziękuje za pomoc
« Ostatnia zmiana: 25.01.2011, 20:14:05 pm wysłana przez Viktoria »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 19.01.2011, 23:32:29 pm »
Jak kupa jest zielonkawa i ośluzowana i jeszcze rzadka w dodatku to może wskazywać na zarobaczenie. Zbadaj kupę u weta i w razie potrzeby podaj środek na odrobaczenie.

A tak swoją drogą - to czym karmisz swojego żółwia? 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline paaaaacia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 20.01.2011, 10:45:00 am »
no jest to jasny zielony kolor i ciężko mi stwierdzić czy śluzowany. wygląda jak by miał biegunkę.ale żadnych robaczków tam nie widać. Nie karmie go żadnymi karmami. Ja go dostałam po że tak powiem kuzynie wiec daje mu to co był nauczony jeść. ogórki, pomidory , sałatę, makaron , ryż itp. nigdy mu to nie szkodziło je tak już z 10 lat.

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 20.01.2011, 11:13:04 am »
Pasożytów nie zauważysz tak poprostu gołym okiem, trzeba pod mikroskopem zbadać.

Diete musisz zmienić mu natychmiast. Jedyne co możesz czasami podać z dotychczasowej diety to ogórek. Poczytaj o żywieniu na stronie głównej tam masz wykaz polnych roślin, które żółwie jedzą.
Zacznij karmić go właściwie a w końcu żółw oduczy się złych nawyków żywieniowych i przejdzie na właściwą dietę.
Teraz mamy zimę to na dworze ciężko z zielonym, możesz spróbować podawać suszki kupione w zoologu. Jeśli będzie grymasił kup cykorię, na nią na pewno się skusi.
Ponadto możesz podawać wiele roślin doniczkowych, o których również przeczytasz na forum.

Offline paaaaacia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 20.01.2011, 11:24:08 am »
jak jest lato to go puszczam na pole i ze tak powiem nie ingeruje w jego smaki:) to sałaty tez nie może jeść?? z czego mógłby mieć robaki???

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 20.01.2011, 12:57:18 pm »
Robaki może mieć od jedzenia zieliny z pola. To całkiem normalne. Dlatego po sezonie letnim bada się kupę i odrobacza gada.

A dieta jest TRAGICZN. Nie dziw, że gadzina ma biegunkę - żółie potrzebują diety z wysoką zawartością błonnika, a Ty serwujesz mu wysokowęglanową, wysokobiałkową i jeszcze z paskudnym stosunkiem wapnia do fosforu.
Wszystko co podajesz się ewidentnie nie nadaje...:(

Sałaty - nie podajemy, bo ma niedobry stosunek wapnia do fosforu i powoduje odwapnienie kośćca. Sałata kumuluje też najwiecej metali ciężkich typu ołów.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 20.01.2011, 15:00:38 pm »
Było by super jak byś wstawiła fotki kupy...  :-\ I fotki żółwika  ;D Wydaje mi się, że to jest bardzo możliwe z tą kupą jeśli ostatnio dawałaś mu tylko zielony pokarm, ogórek, sałata itp... Mój samiec grek i mauretanka miały galaretowatą kupę koloru pomarańczowego, były karmione najczęściej gotowana marchewką...  :-\ Zacznij karmić go zielistka, trzykrotką, opuncją, kaktusem wielkanocnym, kalanchoe, aloesem, rukolą, roszponka. Wszystkie doniczkowe kupisz na allegro, lub w kwiaciarniach. Rukolę i roszponkę dostaniesz w sklepach ze zdrową żywnością, lub lepszych marketach i większych sklepach osiedlowych.  :D Kup w aptece '' ostercal '' i sepię w zoologicznym. Całość zmiel na syki proszek i posypuj jedzonko. Załatw sobie lampę uvb i naświetlaj gadzinkę :) Żółw ma terrarium czy biega po podłodze?  ;D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline paaaaacia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 20.01.2011, 20:46:08 pm »
Zdjęcie kupy zamieszcze jak ja zrobi:) co do jedzenia to on zawsze jadał taki pokarm i nigdy nic mu sie nie dzialo. na pole chodzi dalej to samo co chodzil wiec nie ma zmiany otoczenia... dziwne te robaki niby z kad nagle po tylu latach przywędrowaly. Zółwik różnie ma terrarium ale uwielbia sie grzać przy kaloryferowych rorkach:) wiec puszczany jest często:)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 20.01.2011, 21:04:59 pm »
Żółw pod żadnym pozorem nie może chodzić po podłodze, może się po tym nabawić zwyrodnień stawów. Po takiej diecie od razu nie zauważymy niepokojących objawów takie rzeczy wychodzą po czasie.
Pozdrawiam Jakub

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 20.01.2011, 22:09:14 pm »
Wcale nie dziwne - żółw może mieć robale już od dawna, a teraz w okresie zimy, kiedy jest słabszy, nie ma dostępu do słońca lokatorzy na gapę się namnożyli.
A to, że żółw jadł źle kilka lat i żyje to nic nie znaczy - ludzie też nie umierają nawet jak kilkanaście lat jedzą hamburgery, czipsy i inne fast-foody - ale ich narządy w dobrym stanie nie są.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline paaaaacia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 20.01.2011, 22:58:12 pm »
acha czyli jak nic badanie na pasożyty i zmiana pokarmu. :(

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 21.01.2011, 13:31:43 pm »
Musisz koniecznie iść z nim do dobrego weta, napisz gdzie mieszkasz to postaramy się, doradzić Ci dobrego specjalistę w twojej okolicy. Zmiana pokarmu to konieczność. Natychmiast zaprzestań wypuszczać żółwia na podłogę. Żółw to specyficzny zwierzak, hodując go musisz zapewnić mu nie tylko jedzenie i picie. Podejmując się opieki nad tym gadem i każdym innym, oprócz jedzenia i picia musisz mu stworzyć również całe środowisko życia, mikroklimat. Postaraj się jak najszybciej dać fotki żółwia i kupy.  :D
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline paaaaacia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: ZIELONA KUPKA U ŻÓŁWIA STEPOWEGO POMOCY!!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 25.01.2011, 16:52:49 pm »
Zaniosłam kupe do badania na pasożyty.... niestety nie zorbiłam jescze zdjecia bo nie miałam na to czasu ale zrobie bo okazało sie że wynik wyszedł ujemny.... moj żółw nie mial nigdy robionego badania na robaki i po 10 latach jak jest ze mną to ich niema.. mile mnie to zaskoczyło ale dalej nie wiem co mu jest:( zmienilam pokarm. dałam mu cykorie i po paru prubach zaczol jesc. bazyli nie chce bo chyba mu śmierdzi :P dzis proboje z rucolą...Je depta sobie i nie ma oznak choroby oprocz tej kupy... a i czasem jak wydala wode z tym mialym czymś to ma kremowy kolor...  :-[
 

Dodano 25.01.2011, 16:54:33 pm
a zapomnialam dodac badania robiłam w Lecznicy dla zwierząt w czechowicach ale niestety tam niema specjalistów od gadów i bede musiala udac sie do bielska... tylko narazie nie bardzo mam z czym bo pewnie i tak wysle mnie na badania...
« Ostatnia zmiana: 25.01.2011, 16:54:33 pm wysłana przez paaaaacia »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Zielony kał u żółwia stepowego
« Odpowiedź #13 dnia: 25.01.2011, 23:09:11 pm »
To zobacz czy kupa się zmieni po innym pożywieniu jeśli robaków nie ma.
Względnie trzeba by zrobić badania na pierwotniaki.

Tym kremowym w moczu nie masz się co przejmować. Żółwie w ten sposób wydalają stężony kwas moczowy. Wygląda jak białko kurzego jajka, a jak zaschnie to z grubsza jak kreda.
Gorzej jak ma zabarwienie czerwonawe, rdzawe, albo strukturę nie gładką a gruzełkowatą. Wtedy może wskazywać na problemy z nerkami.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline paaaaacia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: 0
Odp: Zielony kał u żółwia stepowego
« Odpowiedź #14 dnia: 25.01.2011, 23:27:26 pm »
no nie zdecydowanie to kremowy kolor choc częściej jest biały:) no nic to czekam w takim razie:(