Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 14:13:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Benedykt i Emilia oraz inne gady  (Przeczytany 182507 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #735 dnia: 23.05.2012, 21:57:23 pm »
Biedna Bemilka jak nie babka zielarka,to babka "historyjka" i jak nie opowie to nie zaśnie :) i bardzo dobrze!
Miło oglądać Twoje skorupki i tym bardziej czytać .Fotka super,widać,że żółwikom dobrze razem
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #736 dnia: 23.05.2012, 21:59:17 pm »
Dokładnie każda historyjka jest mile widziana i mile czytana:D Zwłaszcza do snu ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #737 dnia: 24.05.2012, 07:28:53 am »
Dziękuję Wam. :D
To jeszcze dwa zdjęcia z wybiegu Emilki, wczorajsze i dzisiejsze.
Okazuje się, że kompozycja z cmentarną miską to był dopiero pierwszy etap, a zamiary były znacznie większe. Wczoraj powstawała fontanna w jej właściwym kształcie. Dzisiaj, już gotowa, ciurka sobie wesoło. Fajna rzecz, tylko na basenik dla Emilki średnio się nadaje. Więc się cieszę, że wstawiłam Emilce jeszcze jedną miskę z wodą. Za to na płytach dookoła fontanny będzie można się wygrzewać. :D
« Ostatnia zmiana: 24.05.2012, 07:42:29 am wysłana przez Bemilka »

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #738 dnia: 24.05.2012, 09:13:31 am »
Sprawa genialna z tą fontanną :D
Na kamykach może się wygrzewać, a przy okazji i powietrze mile, bo przy fontannie nawet w upalny dzień będzie przyjemnie :D
Kolejne świetne rozwiązanie ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #739 dnia: 24.05.2012, 09:19:46 am »
Mnie się bardzo podoba pomysł z fontanną.Cy Twoje skorupki podchodzą do tego "wodopoju"?  :D Ja tak myślę zrobić jakiś strumyk u mnie.Musze uśmiechnąć się do męża
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #740 dnia: 24.05.2012, 09:21:33 am »
Oko dwa razy puścisz i Twój Marek zrobi wszystko co zechcesz :D
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #741 dnia: 24.05.2012, 09:51:08 am »
Tosiu, na razie, sądząc po śladach, z wodopoju korzystają głównie koty. :D

Offline HanJammer

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #742 dnia: 24.05.2012, 22:15:56 pm »
Witajcie,
to mój debiut na tym forum, a piszę w tym wątku bo... byłem poprzednim opiekunem Tupaca :)

Chciałbym z tego miejsca gorąco podziękować Vege, dzięki któremu Tupac znalazł nowy - świetny dom i Bemilce, która ten dom mu dała. Bardzo się cieszę, że żółwik trafił w tak dobre ręce i mimo, że tęsknię za nim (był ze mną przez 20 lat) to wiem, że nie byłbym mu w stanie zagwarantować takiej opieki i na pewno będzie mu u Bemilki dobrze.

Precyzując kilka spraw:

- Tupac jest żółwiem z odłowu. Kupiłem go jako dziecko od Rosjan (?), być może wtedy uratowałem mu życie (marnie wyglądało to jak je przywozili z łapkami poklejonymi plastrem do skorupy, żeby się nie ruszały :((( ) choć patrząc na to z drugiej strony byłem jedną z osób które napędzały popyt na te zwierzątka :(

- Żółwik jesień, zimę spędzał w mieszkaniu (większość życia na podłodze, bo z zaimprowizowanego terrarium szybko nauczył się wychodzić), latem i wiosną starałem się go wynosić na słońce (balkon po południowej stronie, gdzie miał też zaimprowizowany domek)

- Dietę - z mojej niewiedzy - miał niestety taką jak opisał to Vege (ogórki, sałatę, skórki jabłka itp)

Bemilka - jeśli masz (lub kiedyś będziesz mieć) jakieś pytania na temat przeszłości Tupaca - to chętnie odpowiem.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #743 dnia: 24.05.2012, 22:21:26 pm »
Jestem pod wrażeniem tego co napisałeś. Ludziom ciężko przyznać się do błędów a tu proszę. Zrobiłeś piękną rzecz oddając go w dobre ręce bo u Bemilki będzie miał niewątpliwie raj na ziemi :)

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #744 dnia: 24.05.2012, 22:52:30 pm »
HanJammer, cieszę się ogromnie, że się odezwałeś. Biedny Tupac, kiedy opisujesz te żółwie z poklejonymi łapkami, to serce zamiera... Ile z tych biedactw wtedy przywożonych dotrwało do dzisiaj? Pewnie bardzo, bardzo niewiele. Tupac miał szczęście, że trafił do Ciebie. Bo miał wybieg na balkonie i dostęp do słońca. A że żywiłeś go tak a nie inaczej? A kto wtedy wiedział, że tak nie wolno? Ufało się książkom o żółwiach, a tam przecież jest mnóstwo rzeczy nieprawdziwych.
W każdym razie nie dziwię się teraz, że Tupac ma taką piękną, gładziutką skorupkę.
Pewnie, że chciałabym wiedzieć o nim jak najwięcej, ale nie chcę Ci tu urządzać przesłuchania. :D Po prostu napisz czasem, co chciałbyś nam o jego przeszłości opowiedzieć. Może o jedno zapytam: czy Ci kiedyś chorował?
Muszę powiedzieć, że bardzo się ucieszyłam, że Tupac trafił do mnie. Chciałabym mu zapewnić wszystko, co najlepsze. Ma swój własny wybieg w kształcie rombu, nie wiem, jakiej powierzchni, ale zupełnie sporej jak na jednego żółwika. Jutro mogę wymierzyć i podać konkretnie. Kryjówkę już opisywałam. :D I to, że momentalnie ją zaakceptował. A dzisiaj wyszedł sobie na słoneczko i trochę kopał pod jednym z brzozowych pieńków, na którym oparty jest dach kryjówki. Chyba robił sobie boczne wejście. :D
Zamieszczam zrobione dzisiaj zdjęcie: Tupac pod liśćmi chrzanu. :D
An_na, dziękuję za wsparcie duchowe i dobre słowo. :D  :-*

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #745 dnia: 24.05.2012, 23:07:47 pm »
Super,że się odezwałeś.Bemilce na pewno jest bardzo miło jak i również wege,bo nie ma nic fajniejszego,jak zadowolony poprzedni właściciel z dobrego wyboru domku :). Każdemu miło będzie czytać o przeszłości Tupaka.Jest pięknym żółwiem  :)
HanJammer  możesz być pewien,że Tupak trafił do odpowiedzialnej osoby i szalenie zakochanej w swoich skorupkach.Pozdrawiam serdecznie
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #746 dnia: 24.05.2012, 23:51:53 pm »
Tak jak pisali poprzednicy u Bemilki ma naprawdę fantastyczne życie, ma zapewnione wszystko co tylko może mieć.
Tupac jest pięknym żółwiem, o doskonałej skorupie ;)
Miło, że tu  zawitałeś HanJammer, bardzo miło się czyta to co napisałeś i pewnie mimo, że tęsknisz za Tupaciem, musi sprawiać Ci wielką radość widzieć żółwia w tak doskonałych warunkach ;)
Brawo, za to, że się z nami podzieliłeś tym wszystkim ;)
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

TomaszW

  • Gość
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #747 dnia: 25.05.2012, 00:35:28 am »
Zatem już wiemy coś więcej o przeszłości Tupac'a. :) Przyznam, że moja żółwica stepowa, która jest już ze mną prawie 20 lat nie miała tyle szczęścia co Tupac.Mam na myśli to, że zła pielęgnacja odbiła się na jej wyglądzie.Dziwne jest jednak to, że samiec stepowy, który jest u mnie wprawdzie nieco krócej, ale był podobnie żywiony przez lata, nie ma tak zdeformowanej skorupy jak samica.Jest nawet podobny do Tupaca.Wniosek z tego jest taki, że nie wszystkie żółwie tak samo reagują na nieprawidłowe warunki.Wiele zależy chyba od indywidualnych predyspozycji.

A wspomniane zaklejanie żółwiom łap taśmą było często stosowane. :( Podobnie jak trzymanie ich przez "Ruskich" w fatalnych warunkach - małych skrzynkach, w których żółw leżał na żółwiu. :( Dobrze, że te czasy minęły i miejmy nadzieję, że już nie wrócą.

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #748 dnia: 25.05.2012, 07:21:40 am »
Tosia, Kamil, Tomasz, dziękuję Wam. Wasze zaufanie aż mnie krępuje. :D Ale mam nadzieję, że Tupacowi będzie u mnie dobrze. Na razie jeszcze siedzi w kryjówce, ale mam kilka jego zdjęć zrobionych w poprzednich dniach, może chcecie zobaczyć?

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Benedykt i Emilia oraz inne gady
« Odpowiedź #749 dnia: 25.05.2012, 10:03:51 am »
Ja bym mogła jeszcze więcej zobaczyć :). Może się postarasz i zrobisz fotki swoim skorupkom?
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu