Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

• 27.11.2020, 09:16:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw grecki Shaggy  (Przeczytany 1591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MarcinBulaga

• Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw grecki Shaggy
« Odpowiedź #30 dnia: 22.09.2020, 20:08:06 pm »
Zdjęcia są już nieaktualne  :) jako że pogoda dziś była ładna wyniosłem żółwia na pole a to co było w terrarium przerobiłem po uwagach co do podłoża. Usunąłem cały ten sypki materiał na całe terrarium poszła glina z ziemią, wymieniłem kamienie na płaskie i dałem nowy domek w postaci glinianej długiej doniczki w której mam nadzieję żółw będzie nocował. Zakupiłem dwa termometry z higrometrem i zamontowałem jeden niedaleko lampy grzewczej a drugi koło kryjówki. Co do oświetlenia ta bańka została kupiona w sklepie zoologicznym według tego co tam napisano daje jeszcze uva, pod lampą jest 34°. Świetlówka natomiast była zwykła z marketu ale to tylko jako doświetlenie, dziś przyszła mi świetlówka uvb z exo Terra która  niestety spaliłem. Nie sprawdziłem ile obudowa świetlówki obsługuje wat i po włączeniu zaświeciła tylko raz. Teraz będę musiał zakupić nową. Czytałem o wysokościach i będę chciał ją zawiesić gdzieś na wysokości 25 cm od podloza. Jeśli masz jeszcze jakieś spostrzeżenia to pisz bo ja cała wiedzę na temat żółwi czerpie z tego forum a każda uwaga jest cenna i od razu staram się coś poprawić .

Offline Kamil56

• Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Reputacja: 25
« Odpowiedź #31 dnia: 28.09.2020, 13:44:30 pm »
Zamiast świetlówki to kup wreszcie matahalogen. Obecnie najlepsze źródło UVB na rynku terrarystycznym.
Daje ciepło, światło i UVB w jednym.

A masz fotkę opakowania obecnej żarówki?

Offline MarcinBulaga

• Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Reputacja: 0
« Odpowiedź #32 dnia: 18.10.2020, 11:21:35 am »
Tak mam ale juz zakupilem metahalogen i jak na ten moment to dobry wybór. Dziś kapalem zolwia w cieplej wodzie z rumiankiem bo wyczytalem ze wplywa to korzystnie. Po kąpieli sie zrobił bardzo aktywny   :) no i waga wskazala 50g, myślicie ze według wagi rozwija sie prawidłowo?

Offline Kenet

• Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Reputacja: 16
  • Ż.grecki Testudo hermanni
« Odpowiedź #33 dnia: 18.10.2020, 21:32:54 pm »
Waga jak najbardziej prawidłowa. :)