Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 00:24:23 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 2 samice żółwia stepowego  (Przeczytany 9608 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
2 samice żółwia stepowego
« dnia: 10.08.2010, 01:02:16 am »
Witam, Po raz kolejny zostałem poproszony przez koleżankę z Szczecińskiego TOZ’u o pomoc w znalezieniu nowego domu dla dwóch żółwi lądowych. Żółwiki wyglądają na zdrowe, mimo że jak dwa poprzednie są również z interwencji.

Warunki jakie powinien spełnić przyszły właściciel:
1) Doświadczenie w chowie nad żółwiami. Nie interesują mnie ani nikogo z TOZ’u osoby, które w łatwy sposób chcą dostać pierwszego gada!
2) Posiadać odpowiednio wykonany wybieg zewnętrzny.
3) Posiadać terrarium, które będzie wykorzystywane jedynie w sytuacji gdy żółwie obudzą się wcześniej z zimowania, a pogoda na zewnątrz nie pozwoli na ich urzędowanie na wybiegu.
4) Pomieszczenie lub miejsce do zimowania

Osoby poniżej 18 roku życia mogą ubiegać się o adopcję żółwi jedynie za zgodą prawnych opiekunów!

A o to żółwie, które szukają domu. Jak już w tytule tematu napisałem oba żółwie to samice żółwia stepowego.

nr 1





nr 2




 
Kontakt
serpentin@op.pl
lub e-mail mojej koleżanki  ciocia@przedszkole.com.pl, która możliwe że po zarejestrowaniu sama się wypowie w tym temacie.

Ostrzegam wszystkie zgłoszenia będą bardzo dokładnie sprawdzone i obojętnie na który adres napiszecie bo my jesteśmy w stałym kontakcie e-mailowym. Aha i bez zdjęć w zał. wiadomości proszę nie zawracać Nam głowy!
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #1 dnia: 10.08.2010, 09:34:26 am »
a ja w załączone zdjęcia nie wierzę, do czego też cię namawiam  :P

Offline renche

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #2 dnia: 10.08.2010, 19:48:52 pm »
Witam
mam na imię Renata i jestem inspektorem TOZ Oddział w Szczecinie.
Wojtek na moją prośbę założył wątek o żółwiach które są pod moją tymczasową opieką i szukają domu u doświadczonego hodowcy znającemu potrzeby tych zwierząt.
- na zdjęciu pierwszym samica żółwia stepowego, długość karapaksu ok. 18cm, szerokość ok.14, stan skorupy tak jak na zdjęciu czyli dobry,
- na zdjęciu drugim samica, długość karapaksu ok.16 cm, szerokość ok.12 stan dobry z drobnymi,  mechanicznymi uszkodzeniami,
- posiadamy też małą samica żółwia stepowego, długość karapaksu ok. 12 cm., szerokość ok.9 cm, stan bardzo dobry - do zimowania w tym roku.
Żółwie aktualnie znajdują się w moim domu tymczasowym na zewnętrznym wybiegu i jedzą to co powinny, lecz ze względu na swoją "niewiadomą przeszłość" dwa pierwsze raczej nie powinny być w tym roku zimowane. 
Więcej zdjęć mogę wysłać na życzenie pod podany adres mail.

Bardzo proszę admina i osoby które są stałymi bywalcami na Forum o pomoc w znalezieniu odpowiednich opiekunów dla naszych podopiecznych.
pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc


Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #3 dnia: 13.08.2010, 11:54:38 am »
Serpentin może ty byś dał radę . Znasz się na sprawie i jak mało kto masz duże doświadczenie .

Offline kontodousuniecia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 4
  • Posiadam żółwia stepowego
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #4 dnia: 14.08.2010, 18:26:45 pm »
w sprawie adopcji już napisałem wiadomość teraz czekam na odpowiedź

Offline renche

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #5 dnia: 14.08.2010, 21:00:08 pm »
odpisałam i wysłałam maila - chyba masz tą samiczkę która wybrałeś  ;D
 

Dodano 14.08.2010, 21:03:28 pm
Serpentin może ty byś dał radę . Znasz się na sprawie i jak mało kto masz duże doświadczenie .
Wojtek ma swoich pod opieką dostatek zwierzaków ...podobnie jak ja  ;D
pomaga mi bardzo, ale wolałabym uszczęśliwić żólwiczką kogoś z mniejszą ilością podopiecznych  ;)
« Ostatnia zmiana: 14.08.2010, 21:03:28 pm wysłana przez renche »

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #6 dnia: 14.08.2010, 22:20:00 pm »
Ja mam jedną samiczkę 10 cm ma . Terrarium 110 x +/- 50x 50
I jeśli była by taka potrzeba to mogę jedną zaadoptować o ile rodzice się zgodzą .
Obojętnie którą , nie zależy mi na wyglądzie .
Tylko nie jestem pewien czy takie terrarium starczyło by na dwa żółwie .
W tą zimę postanowiłem zimować swoją żółwiczkę . W lecie siedzi na balkonie , mam też zakupioną lampkę uv , grzewczą , termometr ...
Więc jeśli byście mogli to dajcie znać co wy na takie warunki . Zdjęcia terrarium w dziale "Terrarium- aktualizacja terrarium"

Offline renche

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #7 dnia: 17.08.2010, 21:16:18 pm »
samica nr dwa jedzie do Misia - szukamy transportu
mała samiczka jedzie Basi
zostaje tylko duża 18 cm - czyli pierwsza na zdjęciach - na dniach powinnam mieć odpowiedź czy znajdzie dobry dom (ukłony i podziękowania dla Basi)
czyli ogłoszenie nadal aktualne
pozdrawiam wszystkich serdecznie  ;)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #8 dnia: 17.08.2010, 22:21:48 pm »
Ażeby pomóc rozmawiam teraz z 4 osobami jednocześnie - u dwóch sprawdzam warunki a pozostałe proszę o przyjęcie nowego żółwia i wręcz zachęcam do tego. Powiadomię tu co dalej będzie, bo ludzie  ci już mają żólwie, podobnie jak ja, i to wymaga namysłu. Gdybym 'uzbierała' odpowiednich ludzi, i gdyby renche ich zaakceptowała, to wtedy bym zrezygnowała z tego żółwika na rzecz kogoś innego.
 

Dodano 18.08.2010, 09:04:42 am
Renche, na zdjęciu pierwszego plastronu od góry trzeba, abyś wzięła jodynę i patyczkiem do uszu dokładnie posmarowała to odklejone miejsce, aby jodyna zaszła pod spód tego odklejenia. I codziennie tak trzeba.
Na razie więcj nic nie rób.
« Ostatnia zmiana: 18.08.2010, 09:04:42 am wysłana przez Basia »

Offline renche

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #9 dnia: 18.08.2010, 20:00:42 pm »
oczywiście Basiu tak będzie robione  ;)

wszystkie żółwiczki mają na razie zapewniony dom - choć wszystkie jeszcze są u mnie tymczasowo
dziękuje bardzo za pomoc

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: 2 samice żółwia stepowego
« Odpowiedź #10 dnia: 20.08.2010, 13:23:11 pm »
Witam, Cieszy mnie że sprawa ruszyła i dwa żółwie znalazły nowy dom. Mam nadzieje, że ostatnia samiczka również trafi do odpowiedniego opiekuna. Przepraszam, za moje małe zaangażowanie ale jeszcze dwa dni będę na Węgrzech i dopiero teraz mam dostęp do internetu. Temat założyłem dzień przed swoim wyjazdem (he he  ;D). Przynajmniej wiedziałem na którym forum dać ogłoszenie i nie zawiodłem się ;)

Pozdrawiam i również dziękuje wszystkim za pomoc ;)

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.