Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 26.04.2024, 05:46:14 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Oddam żółwia czerwonolicego - Bydgoszcz  (Przeczytany 13292 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pannaprosinska

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Oddam żółwia czerwonolicego - Bydgoszcz
« dnia: 16.04.2009, 23:02:35 pm »
Witam, mam do oddania żółwia czerwonolicego. Zaadoptowałam dość niespodziewanie dwa żółwie, których ktoś chciał się pozbyć, dostałam je w akwarium w którym one prawdopodobnie żyły cały czas i jest ono ewidentnie za małe dla tych dwóch zwierzaków. Zatrzymałabym chętnie oba, ale niestety nie posiadam warunków mieszkaniowych by zapewnić im optymalne warunki (wielkości akwaterrarium). Dlatego jeśli byłby ktoś chętny na przyjęcie samicy (tak mi się wydaje :) ) i ma lepsze warunki niż ja to bardzo chętnie oddam ją w dobre ręce. Jest ona dość duża, ok 11x14cm skorupa, mam ją dopiero dwa dni, ale jest bardzo sympatyczna, ma apetyt i nie jest strachliwa. Myślę, że żółwica będzie jeszcze bardziej wdzięczna niż ja, gdy ktoś posiadający duże akwarium i dobre serce weźmie ją pod opiekę. Poprosiłabym o kontakt gg: 1003914 osoby chętne. A i wolałabym oddać ją komuś na terenie Bydgoszczy, nie chciałabym by była narażona na stresy związane z podróżą.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Oddam żółwia czerwonolicego - Bydgoszcz
« Odpowiedź #1 dnia: 16.04.2009, 23:16:15 pm »
cześć, biedne te żólwie czerwonolice, bo na ogół mają ciasno i szybko sie nudzą ludziom, i bedziesz musiała poszukać im dużego domu. Tu, gdzie teraz trafiłaś to są tylko lądowe. Poszukaj innych stron z adopcjami różnych żólwi, np. terrarium.com.pl lub żólwie.net (czy coś takiego). Jest jeszcze "terrarystyka".
Do czasu zanim znajdziesz nowy dom dla nich to urządź im duży zbiornik z wyspą do wchodzenia np. w starej wannie czy w plastikowym pojemniku i wystawiaj je na słońce, bo te gady bardzo cierpią na brak słońca. Jeśli bedziesz wystawiała je na balkon, to pamiętaj że mogą z niego spaść. Nie wiem co o nich wiesz, ale tak tylko na początek powiem, że są mięsożerne.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Oddam żółwia czerwonolicego - Bydgoszcz
« Odpowiedź #2 dnia: 17.04.2009, 14:20:26 pm »
No fakt że mało ci u nas hodowców żółwi wodno-lądowych ale nigdy nie wiadomo kto się trafi. Fajnie że zależy Ci na dobru żółwika to się chwali. :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Oddam żółwia czerwonolicego - Bydgoszcz
« Odpowiedź #3 dnia: 17.04.2009, 19:46:24 pm »
Dobrze że chcesz żeby te żółwie miały dobre warunki. Nie martw się na pewno ktoś się znajdzie. :)
Pozdrawiam Jakub

Offline mruczuś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Oddam żółwia czerwonolicego - Bydgoszcz
« Odpowiedź #4 dnia: 20.05.2010, 20:07:44 pm »
czy jeszcze masz tego żółwia jesteśmy z bydgoszczy

Offline Aagnes1

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Oddam żółwia czerwonolicego - Bydgoszcz
« Odpowiedź #5 dnia: 22.05.2010, 18:24:39 pm »
Witam!
Bardzo chciałabym przygarnąć tego żółwika. Mam doświadczenie w opiece nad żółwiami i innymi zwierzętami. Miałam żółwia stepowego i wodnego. Niestety były już stare, bo odziedziczyłam je po dziadkach. Po ich stracie chciałabym nadal opiekować się takim zwierzakiem. Jestem w stanie zapewnić mu jak najlepsze warunki. Wraz z mężem dysponujemy wolnym czasem, który chętnie poświęcimy temu żółwikowi. Jesteśmy z Bydgoszczy i nie mielibyśmy żadnego kłopotu z odbiorem stworzonka. Jeśli zdecydowałaby się Pani przekazać nam żółwika bylibyśmy wdzięczni. Prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 793-749-519. 

Offline mruczuś

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Oddam żółwia czerwonolicego - Bydgoszcz
« Odpowiedź #6 dnia: 23.06.2010, 12:26:56 pm »
jestem z Bydgoszczy mamy oczko wodne jeżeli chce Pani jeszcze oddać żółwia to proszę o kontakt pod nr 784940264