Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 07:54:57 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mała aktywność żółwia c.d.  (Przeczytany 14250 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #15 dnia: 02.06.2010, 09:35:18 am »
Jasiek, stepowce jedzą na ogół z rana. Zostaw mu liście mleczu wieczorem, policz je i sprawdź.
Zółw musi tez mieć zazwyczaj widno do jedzenia,  a nie tylko temperaturę. Gdzie on stoi? Czy widzi słońce czy w cieniu?

Jak masz takiego osobnika to zrób mu całodobowy wybieg na tarasie, ale zgodnie ze wzorami tu, na forum.

I powiedz mu żeby się słuchał i jadł, bo jak nie to ja do Hiszpanii pojadę i z nim pogadam  :)

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #16 dnia: 02.06.2010, 17:39:31 pm »
Ok Basiu powiem żeby jadł i się słuchał. A do Hiszpanii to chętnie zapraszam robi się coraz cieplej.
Terrarium stoi w miejscu, gdzie w ciągu dnia jest widno i padają promienie słońca. Od godziny 7 do 21.30 jest w terrarium widno.
Rano spryskałem terrarium wodą położyłem na talerzu kilka listków babki i dwa listki cykorii. Od wczoraj wieczora aż do dzisiaj do godziny 17 nie wyszedł z kryjówki. Wyjąłem go z kryjówki, gdy wróciłem z pracy i dałem do jedzenia, ale zjadł tylko jeden listek cykorii i poszedł dalej spać do domku. Doprawdy nie wiem dlaczego ten żółw ma 'focha' . Staram mu się zapewnić wszystko co potrzebne a żółwica ma mnie 'gdzieś' .

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #17 dnia: 02.06.2010, 20:13:29 pm »
Dziwna ta Twoja skorupka. Może faktycznie on się w terra nudzi, albo właśnie mu za ciepło i za duszno.
I dobrze by go było jak najwięcej na dworzu trzymać jak temp. jest w okolicach 20 stopni i świeci słońce.
Masz możliwość zorganizowania mu wybiegu - choćby na balkonie?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #18 dnia: 02.06.2010, 20:41:24 pm »
Mogę wychodzić  z nim na łąkę, ale wybiegu nie mogę zorganizować.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #19 dnia: 02.06.2010, 20:53:13 pm »
To szkoda...:( Bo mnie się wydaje, że coś mu musi nie odpowiadać w warunkach temperaturowo-wilgotnościowych i stąd jest taki apatyczny i ospały. 
Jak był na łące to pisałeś wcześniej, że chodził? 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #20 dnia: 03.06.2010, 17:36:14 pm »
Tak, na łące chodził. Interesował się pokonywał przeszkody, skubał roślinki i zawsze chciał się zakopać w podłożu.

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #21 dnia: 03.06.2010, 21:06:08 pm »
jasiek2583, napisałeś że w terrarium jest widno bo padają promienie słoneczne, ale bezpośrednio czy przez szybę? Czy twój żółw ma w terrarium oprócz promiennika żarówkę lustrzankę i świetlówkę UVB? Może on ma jednak za ciemno w terrarium? Ja miałam podobną sytuację z żółwiem, miałam UVB 12.0 i dopiero jak dokupiłam UVB 2.0 to żółwik się ożywił i zaczął więcej chodzić.
Ogólnie moja żółwiczka w terrarium też nie za dużo chodzi i nie chce nic jeść, ale ja od paru dni puszczam ją na wybieg, tam się wyszaleje i naje. Z rana nawet nie patrzy na miskę z jedzeniem. I późno wstaje a po powrocie z wybiegu od razu idzie spać.
Stefanka

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #22 dnia: 03.06.2010, 21:38:07 pm »
 Żółw ma światło UVB i promiennik ciepła. W terrarium jest widno prawie przez cały dzień. Jest dużo światła, tylko promiennie słoneczne padają przez szybę a to zatrzymuje UVB, ale mam żarówkę UVB. Temperatura bez promiennika ciepła to w południe,  po południu 25-27 stopni.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #23 dnia: 04.06.2010, 14:59:51 pm »
Jest coś z nim nie tak  :-X, myślmy dalej, ale zdaje się, że on musi na łąkę codzień, bo schudnie. Waż go.

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #24 dnia: 04.06.2010, 16:00:12 pm »
Jasiek... Anna-Daria.... ja mam z moja Kubicą to samo, żywa na balkonie, markotna w pokoju, dobrze ze pogoda ładna to teraz codziennie jest na balkonie

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #25 dnia: 06.06.2010, 16:10:11 pm »
jasiek, a czy twój żółw normalną kupę robi? Mam też pytanie czy próbowałeś go kąpać w ciepłej wodzie i czy on wtedy siedzi w wodzie czy próbuje się wydostać?
Stefanka

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #26 dnia: 07.06.2010, 20:24:48 pm »
Myślę, że żółw normalną kupę robi. Gdy ma kąpiel to na ogół siedzi spokojnie. Ostatnio tylko chciał wyjść i nie miał ochoty na kąpiel.
Jest aktywny wtedy, gdy jestem w domu. Spada aktywność , gdy nie ma mnie w domu. Sprawdzam to w ten sposób, że żółw na noc się głęboko zakopuje. Rano spryskuje ziemie wodą i delikatnie ubijam glebę. Gdy wracam z pracy wiem czy po niej chodził czy nie i czy zjadł coś.Lepiej jest ,gdy rano Go obudzę i dam do jedzenia taka jest większa szansa na aktywność i żeby coś zjadł.
Jak się zakopie głęboko w ziemię (a lubi się zakopywać pod doniczką) to jak go nie obudzę to tak będzie cały czas spał.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #27 dnia: 09.06.2010, 14:02:09 pm »
To mnie tylko na myśl przychodzi to - że może masz naprawdę za ciepło i za sucho i on się zakopuje na letnią estywacje - bo owszem pod żarówką te 35 stop. jest OK, ale w drugiej, wilgotnej części  terra powinien mieć np. w okolicy 23-24. Nie ma też nocnego spadku temperatur.
Jak jest u Ciebie temp. w nocy? I sprawdzałeś wilgotność?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #28 dnia: 09.06.2010, 19:06:50 pm »
Wilgotność w terrarium na dzień dzisiejszy to 75% przy pogodzie deszczowej. Jak jest sucho to spada do 50%. Temperatura w terrarium we wszystkich miejscach 26 stopni. Pod lampą 34, ale jej nie włączam gdy jest słonecznie i upalnie.
W nocy może temperatura w domu spaść do 22-23 stopni przy deszczowej pogodzie (chodź jest duszno i ciepło).

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #29 dnia: 10.06.2010, 00:17:31 am »
To może być powód małej aktywności żółwia w terra - wysoka wilgotność i temperatura - i brak zróżnicowanych stref temperaturowych. Dla stepka oznacza to, że lato jest upalne i organizm każe zakopywać mu się w chłodniejszym podłożu. Wybieg byłby idealnym rozwiązaniem, ale skoro takiej możliwości nie masz to postaraj się często z nim wychodzić.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ