Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 06:29:02 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mała aktywność żółwia c.d.  (Przeczytany 14249 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #30 dnia: 13.06.2010, 15:52:09 pm »
Żółw na łące jest aktywny bardzo szybko chodzi. Gdy znajduje kryjówkę z cieniem zaraz do niej idzie i śpi albo zakopuje się w gęstej trawie. Gdy położyłem kartonik po butach na trawę to żółw wchodził pod niego. Zwierzę szuka kryjówki i cienia, gdy jest na łące.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #31 dnia: 13.06.2010, 19:57:16 pm »
Żółwie są z natury zwierzętami ciepłolubnymi, co nie oznacza, że i im gorąco nie doskwiera... Często zdarza się tak, że najgorętszą część dnia spędzają one gdzieś w ukryciu, chroniąc się tym samym przed upalnym słońcem - żółwie stepowe zapadają nawet czasami w lecie w sen kilkunastotygodniowy, czekając na bardziej "przyjazną" pogodę.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #32 dnia: 14.06.2010, 00:46:32 am »
A to jest akurat normalne. Żółw na otwartej przestrzeni "zasuwa" szybko...a jak znajdzie jakąś przeszkodę, gęste krzaki itp. to natychmiast tam włazi. Tak jakby instykt kazał mu znaleźć schronienie i nie siedzieć na otwartym polu.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline olika

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 361
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #33 dnia: 19.06.2010, 09:14:06 am »
Wczoraj piekny dzien, Kubica na balkonie, w sumie nie wiem o ktorej wstała, bo pewnie ja jeszcze spałam, ale godzina 10 zjadła, godzina 12 ona do nory i spi do dzisiaj, az ją obudziłam, bo słonko świeci... jakas osołwiała jest :/ martwie sie, a na poczatku biegała jak głupia na balkonie

Offline jasiek2583

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: 1
Odp: Mała aktywność żółwia c.d.
« Odpowiedź #34 dnia: 19.06.2010, 20:26:57 pm »
Mój żółw po łące biega i się zakopuje. W domu po terrarium nie za bardzo jest aktywny nie chce się sam obudzić. Jak go obudzę połazi trochę i idzie spać. Jada niechętnie. Przystawiam go do jedzenie to czasami zje a czasami muszę karmić z ręki.
Zjada cykorię bardzo ją lubi. Innych roślin jak babka, koniczyna, rukola, roszponka nie tknie mimo, że robię tzw. sałatki.
Sprytnie potrafi sobie wybrać co mu nie pasuje i tego nie je. Cykorię obsypuję wapnem, żeby uzupełnić witaminy.
Innych roślinek nie zje chyba, że na polu coś skubnie.