Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 08:11:15 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!  (Przeczytany 4560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« dnia: 23.06.2012, 09:09:42 am »
NIE PORZUCAJ PRZYJACIÓŁ PRZED WAKACJAMI - 24. czerwca, godz. 11.00 Warszawskie Zoo!!!

Zapraszamy wszystkich na niedzielny piknik mający na celu walkę z porzucaniem zwierząt przed wakacjami. Będzie okazja by dowiedzieć się co zrobić z niechcianym pupilem, poznać sekrety właćiwej pielęgnacji i opieki nad egzotycznymi ulubieńcami, porozmawiać z lekarzami weterynarii i fachowcami. Naszymi gośćmi będzie Fundacja Egzotyka -świeżo założona fundacja mająca na celu promowanie wiedzy na temat zwierząt egzotycznych, ich utrzymywania, hodowli i pielegnacji wśród społeczeństwa i środowiska weterynaryjnego. Założona przez lekarzy weterynarii lek.wet. Martę Marciniak oraz lek.wet. Łukasza Skomoruchę i ich przyjaciół;
oraz Gadzi Kącik Adopcyjny Mateusza Rehmus, który opowie jaki los czeka egzotyczne zwierzęta w nieodpowiednich rękach.
Nie zabraknie sposobności by pogłaskać węże, jaszczurki, żółwie, i inne egzotyczne stwory. ZAPRASZAMY!!!

Ja osobiście bardzo mocno zachęcam do bliższego poznania się, nawiązania współpracy i do adopcji gadów! :)

Link do strony zoo:
http://www.zoo.waw.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=1&Itemid=15&lang=pl

Wydarzenie na Facebook'u:
https://www.facebook.com/events/349037298499585/

Gadzi kącik Adopcyjny:
https://www.facebook.com/pages/Gadzi-k%C4%85cik-adopcyjny/149662011809630
http://gadzi-kacik-adopcyjny.manifo.com/

''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #1 dnia: 23.06.2012, 12:10:14 pm »
U mnie wczoraj centralnie przed domem zatrzymał się samochód i facet z samochodu wyrzucił dwa biedne pieski ,wybiegłem szybko i chciałem spisać numery rejestracyjne ,ale facet mnie zauważył i bardzo szybko ruszył ,a ja nie zdążyłem spisać numerów ... pieski były bardzo przestraszone i zaczęły uciekać w popłochu do jednego udało mi się podejść na 3 m ale szybko wybiegł ... nie udało mi się ich złapać ,a pieski pobiegły do lasu ,szukałem ich potem ,ale niestety bez sukcesów :( bardzo mi było ich szkoda ,chciałem zawieść je do wójka który właśnie chciał kupić sobie pieska ,czemu ode nie dały się złapac !!!  :'( jestem oburzony taki zachowanie ponieważ często u nas dużo ludzi porzuca zwierzęta psy,koty a nawet świnki morskie,żółwie,króliki ludzie wypuszczają na łąkę ... chętnie bym odwiedził Warszawę ale czemu to tak daleko ... muszę porozmawiać z założycielką schroniska może też coś takiego zoorganizujemy....

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #2 dnia: 23.06.2012, 12:22:08 pm »
Przepraszam że tak zapytam ale co ma dać ten piknik? Jeśli komuś obojętny jest los zwierzęcia i chce go porzucić to raczej nie przyjdzie na ten piknik. Przyjdą osoby które kochają zwierzęta, interesują się nimi - a takie raczej nie porzucają zwierząt. Chyba nie do końca rozumiem idee tego, ale fajnie widzieć  jakiekolwiek inicjatywy mające na celu poprawę życia zwierząt.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #3 dnia: 23.06.2012, 12:38:18 pm »
Ale może kolejne pokolenie, które na taki piknik przyjdzie, nauczy się czegoś? była kiedyś akcja n/t trzymania psów na łańcuchach na wsi. Wyobrażacie sobie minę babci lat 80 , której ktoś tłumaczy ,że ma nie wiązać psa do metrowego łańcucha? Przecież tak się robiło od wieków. I w zasadzie nie tylko starsi ludzie tak reagowali. Efekt był taki ,że jak straż miała przyjechać sprawdzić czy się psu poprawiło to się okazywało ,że piesek uciekł. Cudem. Jednak i to już się zmienia i młodzi ludzie nie montują  łańcuchów tylko pies siedzi w kojcu.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #4 dnia: 23.06.2012, 12:45:30 pm »
Może faktycznie... :) Nie pomyślałam o tym że można zabrać na taki piknik dzieci i w ten atrakcyjny sposób je doedukować.  ;)

Offline attra

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 587
  • Reputacja: 11
  • Żółw stepowy Rico
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #5 dnia: 23.06.2012, 15:25:40 pm »
dodatkowo w ZOO mogą być zwiedzający nie mający pojęcia o pikniku, a przypadkowo na nie trafić i w ten sposób również wziąć w nim udział. Może czegoś sie nauczą. A do ZOO to w większości przypadków z dzieciakami się chodzi, więc edukacja od najmniejszych lat - super... :)  Każde takie wydarzenie jest potrzebne, bo dramatycznie malo ich w naszym kraju.
Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.

Kliknij:
http://www.polskieserce.pl/

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #6 dnia: 23.06.2012, 20:37:20 pm »
Viki, tutaj chodzi o dzieci. To one stanowią przyszłość. Jednak nie tylko o dzieci. Do zoo przychodzi sporo laików, zafascynowanych gadami. Oni często pod wpływem widoku pięknych gadów w zoo, postanawiają kupić sobie takiego zwierzaka. Inicjatywa ta ma właśnie na celu doinformowanie ludzi, pokazanie im jak sie sprawy mają. A mają się zupełnie inaczej niż przypuszczają, zwiedzając ogród i fascynując się gadami. :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #7 dnia: 24.06.2012, 11:12:36 am »
A ja myśle,że wielu ciekawskich ludzi też będzie.Zobaczą,posłuchają i może chociaż 1/4 tych osób coś wbije sobie do głowy.Największa siła i nadzieją są dzieci,fakt!
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #8 dnia: 24.06.2012, 11:21:58 am »
Mateusz, wracam do Twojej historii: one prawdopodobnie wciąż gdzieś tam się kręcą, może będą próbowały czekać na pana i jego samochód tam, gdzie je zostawił. Jeśli tylko możesz, szukaj dalej i miej oczy otwarte. Może dałyby się zwabić na miskę z wodą i psią karmą.

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #9 dnia: 24.06.2012, 11:29:17 am »
Dokładnie,Bemilka ma rację.One na pewno gdzieś są i czekają z nadzieją.Okropne :(
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline !Mateusz!

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 650
  • Reputacja: 13
  • Pozdrowienia dla żółwiarzy... :)
Odp: Nie porzucaj przyjaciół przed wakacjami!
« Odpowiedź #10 dnia: 24.06.2012, 11:57:48 am »
Szukam ich cały czas ,ale raczej wątpię ,aby gdzie ciągle one były w okolicy  :'( nasza miejscowość jest mała i w większości są to pola i łąki wszystkie obszedłem ,ale niestety ani śladu a do tego oddziela nas z trzech stron woda a od czwartej jest droga tak więc najprawdopodobniej przebiegły przez drogę  :'(