Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 02:35:37 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowa żółwica  (Przeczytany 3974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Oleńka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 3
  • Żółwie stepowe :)
Nowa żółwica
« dnia: 11.07.2008, 13:35:44 pm »
Cześć wszystkim!
Dotarła do mnie tydzień temu nowa żółwica. Dziwi mnie jej zachowanie. To że się boi - rozumiem, jest w nowym miejscu i t.d. Ale ona boi się własnych przednich łap, boi się kwałka kory, liścia mlecza... Dziwnie chodzi - łapami uderza mocno w głowę, przez to się jeszcze bardziej wystrasza się... Jest pokrzywiona, ma piramidki, ma najprawdopodobniej problemy ze stawami. Ale to mogę zrozumieć - była trzymana w złych warunkach. Natomiast nie mogę pojąć jej paniki, jak by była nienormalna...czy to możliwe wśród żółwi? Moja druga samica i samiec się tak nie zachowują.

Drugie pytanie - podajcie mi proszę adres gdzie rejestrować żółwia we Wrocławiu? Dawno rejestrowałam i zapomniałam gdzie to jest...
Masz pędzel i farby. Namaluj swój raj i wskakuj do środka! (Kazantzakis)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Nowa żółwica
« Odpowiedź #1 dnia: 11.07.2008, 14:10:15 pm »
Rejestracja to starostwo czy gmina, a większym mieście to chyba starostwo czy jakoś tak się nazywa.

A co do tego chodzenia to jakoś trudno mi sobie wyobrazić, masz zdjęcia, a może masz możliwość nagrania filmiku?

Offline Oleńka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 3
  • Żółwie stepowe :)
Odp: Nowa żółwica
« Odpowiedź #2 dnia: 11.07.2008, 14:23:56 pm »
Adres znalazłam - starostwo Powiatowe we Wrocławiu, Wydział Ochrony Środowiska, ul. Podwale 28, 50-040 Wrocław - to dla tych którzy by szukali jak ja :)

Filmik spróbuję nagrać i wrzucić dziś wieczorkiem lub jutro.
Masz pędzel i farby. Namaluj swój raj i wskakuj do środka! (Kazantzakis)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Nowa żółwica
« Odpowiedź #3 dnia: 11.07.2008, 18:47:56 pm »
Hmm... a może ma coś ze wzrokiem... ???

Jak jesteś z Wrocławia to masz na szczęście dobrego specjalistę pod nosem.
Koniecznie obadaj u niego tę żółwicę bo to jest niepokojące, zwłaszcza że mogą być też inne problemy.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Oleńka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 3
  • Żółwie stepowe :)
Odp: Nowa żółwica
« Odpowiedź #4 dnia: 11.07.2008, 19:24:36 pm »
Oczka ma ładne, błyszcące, skórę też ładną. Ale łapy strasznie wychudzone. Prawie przez cały czas spi. Przyszłam z pracy to się ucieszyłam że zjadła mlecz cały i dałam jej trochę marchewki - też zjadła.
Specjaliste mamy dobrego!Widział obydwa moje żółwie, Karlos się bał na początku wszystkiego ale umiał mu szybko i bezstresowo otworzyć pysk i podać lek odrobaczający.
Ciekawe co powie na temat Kleo....
Masz pędzel i farby. Namaluj swój raj i wskakuj do środka! (Kazantzakis)

Offline Oleńka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 3
  • Żółwie stepowe :)
Odp: Nowa żółwica
« Odpowiedź #5 dnia: 31.07.2008, 15:35:36 pm »
Kleo doszła do siebie - taki dziwny ma harakter - albo biegnie radosna i ufająca wszystkiemu z otwartym pyskiem albo się boi i zamyka się łapkami... Stany lękowe ma co raz rzadziej. Wczoraj niestety była dla niej stresująca sytuacja - obcinanie pazurów. Miałą strasznie długie i grube - ledwo się udało poobcinać... Troszkę krew w niektórych pazurkach leciała - nie było widać... Za każdym razem jak krew cieknie z pazurka oblewa mnie zimny pot :( i strasznie żal żółwia. Potem było piłowanie pazurków i zestresowana żółwica uciekła do swojej nory. Po 15 min wyszła i wcinała jedzonko. A Karlos miał obcinanie dzioba - teraz ma taki fajny uśmiech :) Teraz przez dłuższy czas Kleo będzie mogła chodzić bez problemów bo wcześniej strasznie jej te pazury przeszkadzały!
Masz pędzel i farby. Namaluj swój raj i wskakuj do środka! (Kazantzakis)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nowa żółwica
« Odpowiedź #6 dnia: 31.07.2008, 15:46:53 pm »
Oleńko - nie możesz obcinać tak mocno żółwiowi po nerwach bo to go napewno strasznie boli. W żółwikowym pazurku widać taką czarną kreskę - zawsze obcinaj 2-3 cm przed nią.
TUPTUŚ

Offline Oleńka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 109
  • Reputacja: 3
  • Żółwie stepowe :)
Odp: Nowa żółwica
« Odpowiedź #7 dnia: 31.07.2008, 16:54:56 pm »
Wiem, wiem o tym...  :-[ ale nie było widać... Zawsze Kaśce obcinałam i było ok, no moze raz się zdarzyło że troszkę było krwi, ale wg moich obserwacji małe "draśnięcie" nie boli, gdybym gdzieś głębiej przecieła - oj, wtedy tak... Oglądnęłam żółwinkę i jest w porządku, biega teraz po wybiegu i skubie zieleninkę. Na pewno kolejne przycinanie pazurów za kilka lat.
Masz pędzel i farby. Namaluj swój raj i wskakuj do środka! (Kazantzakis)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Nowa żółwica
« Odpowiedź #8 dnia: 31.07.2008, 19:02:21 pm »
zawsze obcinaj 2-3 cm przed nią.
oczywicie chodziło mi o milimetry
TUPTUŚ