Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 09:31:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem  (Przeczytany 21074 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #30 dnia: 15.08.2012, 22:46:24 pm »
A ja proponuję się najpierw zapoznać z oferowaną wiedzą przez "super-mega-cyber hodowcę z doświadczeniem".

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #31 dnia: 15.08.2012, 22:52:43 pm »
Dorcia, już wcześniej trochę poczytałam, widziałam jakieś jego artykuły i wiem że posiada wiedzę, doświadczenie i stara się poszerzać wiedzę innych ludzi, dzieląc się swoją własną. Nazywając go super-mega-cyber hodowcą nie miałam na myśli niczego obraźliwego. Jeśli ktoś to tak odebrał to przepraszam, nie takie były moje intencje.
 

Dodano 15.08.2012, 22:56:22 pm
I jeszcze dodam- niezależnie od tego, kim jest ten mężczyzna, jakie ma doświadczenie, jaką wiedzę posiada- nie powinien nas oceniać i obrażać na podstawie kilku wypowiedzi.
« Ostatnia zmiana: 15.08.2012, 22:56:22 pm wysłana przez wanilia »

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #32 dnia: 15.08.2012, 23:10:16 pm »
A czy kilka zdań dziennikarza uprawniało nas do nagonki?
Szczerze? Cieszy mnie ten powiew rozsądku.

TomaszW

  • Gość
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #33 dnia: 17.08.2012, 23:18:03 pm »
A ja myślę o tym wszystkim od kilku dni.... ???

Nadal sądzę, że z tym polewaniem żółwi wodą z węża to przesada.Przecież żółwie były prawdopodobnie rozgrzane słońcem, a woda prosto z kranu bardzo zimna.Nie przeżyły szoku termicznego?Co innego polewać żółwie woda z konewki, wodą o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia. ::)

A co do dziewczynki stojącej na żółwiu....Być może zrobiła to na prośbę dziennikarza/y, ale dlaczego hodowca na to pozwolił?Pewnie dlatego, że nie widział w tym nic złego.

Artykuł artykułem, ale właściciel żółwi miał chyba jakiś wpływ na jego ostateczną formę.Nie było np. autoryzacji? ::)

Podtrzymuję moją wcześniejszą opinię, że hodowca z Opola powiedział wiele mądrych i ważnych słów na temat hodowli żółwi w Polsce.

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #34 dnia: 18.08.2012, 09:43:17 am »
A ja myślę o tym wszystkim od kilku dni.... ???

Nadal sądzę, że z tym polewaniem żółwi wodą z węża to przesada.Przecież żółwie były prawdopodobnie rozgrzane słońcem, a woda prosto z kranu bardzo zimna.Nie przeżyły szoku termicznego?Co innego polewać żółwie woda z konewki, wodą o temperaturze zbliżonej do temperatury otoczenia. ::)

A co do dziewczynki stojącej na żółwiu....Być może zrobiła to na prośbę dziennikarza/y, ale dlaczego hodowca na to pozwolił?Pewnie dlatego, że nie widział w tym nic złego.

Artykuł artykułem, ale właściciel żółwi miał chyba jakiś wpływ na jego ostateczną formę.Nie było np. autoryzacji? ::)

Podtrzymuję moją wcześniejszą opinię, że hodowca z Opola powiedział wiele mądrych i ważnych słów na temat hodowli żółwi w Polsce.

Ja od początku założyłem sobie, iż nie będę się w tym temacie wypowiadał, poza wtrąceniem swoich trzech groszy na shoutboxie. Tymniemniej korci mnie żeby cos jeszcze dorzucić :D. Mysle że początkowe wypowiedzi z całą pewnością (nie uwłaczając nikomu) mozna zakwalifikować jako jazgot, jak ktoś juz to określił... Co do tej zimnej wody i żółwi rozgrzanych słońcem, ja oglądając ten filmik odniosłem wrażenie że są w cieniu i jest conajmniej poźne popołudnie... Jeśli chodzi o samego hodowcę, to kilkakrotnie z nim rozmawiałem osobiście ( w innych sprawach niz to co jest tematem na forum) i muszę powiedzeic że jest to człowek o wielkiej pasji i miłosci do zółwi. Posiada ogromna wiedzę i zdecydowanie lepiej byłoby sie od niego uczyć niż krytykować i to jeszcze wtedy, kiedy właściwie nie ma do czego się przyczepić...

TomaszW

  • Gość
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #35 dnia: 18.08.2012, 10:28:46 am »
Posiada ogromna wiedzę i zdecydowanie lepiej byłoby sie od niego uczyć niż krytykować i to jeszcze wtedy, kiedy właściwie nie ma do czego się przyczepić...

Rzeczywiście nie ma do czego się przyczepić.... >:D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #36 dnia: 18.08.2012, 10:31:04 am »
Mysle ze wiedzy tego pana nikt nie podwazal, ale taka ikosc zolwi na takim terenie, wygladaja jak sardynki, jeden na drugim. No i te dziecko na zolwiu. Ja nie pozwolilabym pokazac w mediach ze pozwalam dziecku skakac po zwierzetach, nawet jesli dziennkikarze by nalegali... nie wem tez gdzie trafiaja klute u niego maluchy. Troche ta hodowla wyglada jak ferma, nastawiona na zyski.

TomaszW

  • Gość
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #37 dnia: 18.08.2012, 10:37:28 am »
Prawda!

W Polsce jest tyle niechcianych żółwi, a ten pan jeszcze "produkuje" kolejne, które po jakimś czasie znudzą się właścicielom, a potem trafią na e-bay lub allegro - wyniszczone złymi warunkami. >:(

I nie piszcie, że się czepiam, bo sami widzicie, że cała ta sprawa nie jest taka prosta.
Tak jak chyba każdy hodowca i ten ma plusy i minusy, chociaż w tym przypadku plusy raczej przeważają.

Offline Krzychu Ś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: 4
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #38 dnia: 18.08.2012, 14:52:38 pm »
no skoro ma dorosłe i trzyma je w sensownych warunkach, to logiczne jest że pojawią się młode, no chyba że proponujesz kastrację żółwi(...). Równie dobrze mógłbys napisać koledze który wrzuca zdjęcia swojego przychówku tutaj na forum, że jeśli nie zostawi wszystkich dla siebie to produkuje niechciane żółwie...
Jeśli chodzi o stanie na żółwiu, to jestem pewny że nie zrobiło mu to różnicy, a dziecko stało, a nie SKAKAŁO no chyba, że coś mi umkneło to będę wdzięczny za oświecenie. Zdecydowanie większym stresem dla zwierzaka jest podnoszenie go do góry na ręce, ale kiedy przenosimy je np ,z domu na wybieg, to nikt nie zwraca uwagi na to że zwierzę jest naprawdę przestraszone, a mimo to niektórzy robią to po kilka razy dziennie (tzn podnoszą a nie przenoszą na wybieg, żeby nikt sie nie czepiał o słówka)... Naprawdę nie chodzi mi o to żeby stac się na tym forum jakąś czarną owcą negującą wszystko to co powiedzą inni Użytkownicy, ale nie można dać się zwariować...
 

Dodano 18.08.2012, 14:55:26 pm
Co do "fermy nastawionej na zyski" to nie wiem, co dla kogo jest zyskiem ale za pieniadze ze sprzedarzy kilkudziesięciu maluchów raczej wyżyc ciężko, i myśle że pensja profesorska i ewentualne dochody z grantów na uczelni stanowia znacznie lepsze źródło dochodów...
« Ostatnia zmiana: 18.08.2012, 14:55:26 pm wysłana przez Krzychu Ś »

Offline smarcin3

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 26
  • Reputacja: 0
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #39 dnia: 19.08.2012, 00:38:48 am »
Najgorszą rzeczą w tym wątku jest to że wypowiadają się osoby ,które (niestety)nie miały przyjemności rozmawiać z Panem Romualdem ,ani tez nie widziały jakich warunkach hodowane są żółwie u niego.
Ja miałem tą przyjemność(oglądać i rozmawiać)w ubiegłym roku i zgadzam w 100%  się ze zdaniem Grześka.
Nie oceniajcie ludzi na podstawie jakiegoś artykułu zamieszczonego w mediach.
Nie macie racji!!!!!!!


« Ostatnia zmiana: 19.08.2012, 00:44:38 am wysłana przez smarcin3 »

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #40 dnia: 22.08.2012, 16:57:47 pm »
Witam
Czy można jakoś skontaktować się z tym Panem? Odwiedzić go tam u niego, zobaczyć te żółwie?
Czy orientuje się ktoś czy można u niego zakupić żółwia?

pozdrawiam

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #41 dnia: 22.08.2012, 20:05:08 pm »
Czy orientuje się ktoś czy można u niego zakupić żółwia?

pozdrawiam


Nie ujmowałbym sobie na Twoim miejscu tym pytaniem. Jest ogrom żółwi, które szukają domu, a Ty pytasz czy można nabić kasę do kieszeni hodowcy. ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #42 dnia: 23.08.2012, 06:47:11 am »
Bardziej bym chciał spotkać się z tym człowiekiem niż coś kupować od niego. Ze względu na brak czasu przez kilka następnych lat i tak nie będę miał czasu na trzymanie i zapewnienie opieki żółwiom. Ale chciałbym zobaczyć jak to u tego Pana wygląda. 

Offline Testudomaniak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #43 dnia: 23.08.2012, 15:34:43 pm »
Witam,
Faktycznie, mocno zaskakująca reakcja na P. Jończego, tym bardziej, że zbiorowa...nie wiadomo czy śmiać się czy płakać ;) to się nazywa ,,informacyjny wpływy społeczny,, czyli efekt stada baranów - jak jeden pogna w lewo to wszystkie za nim, można też powołać się na wieloryby, ale barany bardziej tu pasują ;) Szczęśliwie tego hodowcę ani to ziębi ani grzeje co wy tu o nim wypisujecie ;) Serio, strasznie jestem zaskoczona, że zamiast zachwytu, słowa potępienia...
Ja też całe już upalne lata leję wodą z węża - same lezą do fontanny, po żółwiach nie łażę, bo ważę ze 3 razy więcej od córki Jończego ;) choć ona pewnie normalnie też tak nie łazi, bo widać, że nie ma wprawy ;) doszukujecie się dziury w całym.
Oj ludzie, opanujcie się - wiem, wiem, zazdrość robi z człowiekiem różne dziwne rzeczy, ale bez przesady :)
Pozdrawiam ;)
Ania
« Ostatnia zmiana: 23.08.2012, 15:37:47 pm wysłana przez Testudomaniak »

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Romuald Jończy wieś Borycz pod Opolem
« Odpowiedź #44 dnia: 23.08.2012, 16:30:56 pm »
Testudomaniak

nie nakręcaj spirali nienawiści bo robisz to samo w stosunku do userów co oni do tego hodowcy

ponawiam pytanie czy wie ktoś jak się skontaktować z tym Panem bo jechać tam i po prostu pytać go czy można zobaczyć jego hodowlę to trochę niezręcznie. A jest co u niego zobaczyć więc warto pojechać.

pozdrawiam