Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 00:21:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Senność [wydzielony]  (Przeczytany 4706 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misio4037

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Senność [wydzielony]
« dnia: 02.02.2008, 07:22:59 am »
witam. mam pewien problem. wczoraj kupiłam żółwia stepowego. jest mały. niestety nie wiem dlaczego ale od wczoraj cały czas śpi. przebudza sie tylko na chwile przechodzi troszeczke od miejsca w którym był i dalej śpi.  czy coś z nim nie tak czy to poprostu pora roku tak na niego działa? dodam jeszcze że po przebudzeniu wyciąga się, chyba ziewa i tak jakby wydawał z siebie taki cichuteńki pisk?? z tym że nie zawsze wydaje ten pisk. czy to możliwe  gdzieś czytałam że żółwie nie wydają żadnego dzwięku?? a może on się tak zachowuje bo sie boii? tego że jest w nowym miejscu i wogóle???
 z góry dziękuję za szybko odpowiedz.

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Senność [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 02.02.2008, 08:53:27 am »
Hmm, widać, że jesteś początkującym żółwiarzem. Po przeglądaj forum, artykuły na stronie głównej, masę ważnych i niezbędnych rzeczy się dowiesz.

To o czym piszesz, to zachowanie jest związane ze stresem w nowym otoczeniu, i pewnie po częśći z porą roku. Nie stresuj gada, i nie rób z nim nic na silę.

Przydała by się wizyta u weterynarza - spis masz w dziale Choroby.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Senność [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 02.02.2008, 10:19:03 am »
Napewno jest trochę ospały ale w większej części jest przestraszony zmianą miejsca i transportem.

Jeśłi możesz przez pierwszy tydzień a nawet dwa wkłądaj ręce do terrarium tylko do karmienia czyszczenia i kąpieli żółwia, staraj się zapewnić mu spokój na czas aklimatyzacji.

No i załóż nowy temat opisz żółwia, jakie ma terrarium itd.

CO JEST NAJWAŻNIEJSZE: poczytaj artykuły ze strony głównej i przeglądaj forum, czytaj dyskusje, pytaj o wszystko i pamiętaj żółw czuje bo wiele osób traktuje go jako zabawkę !

Powodzenia