Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 17:16:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: 100 pytań o...  (Przeczytany 24114 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #150 dnia: 20.09.2013, 14:40:58 pm »
Mam pytanie techniczne. Da radę usunąć ten wątek, nie wiem, do archiwum przenieść. Chcę panie z p-kola namówić do zerknięcia na forum a wolałabym żeby nie czytały tego wątku  :P Jeśli da radę to bardzo proszę

A z Czesiowych wieści... Żółwiczka ma się dobrze, dostaje codziennie świeżą zieleninkę, za wyjątkiem soboty i niedzieli. W piątki zostawiam jej górę liści, coby nie głodowała, w poniedziałek same resztki zostają zawsze. Tłumaczyłam paniom o jabłkach i sałacie... co dziwne parę razy widziałam jabłko w terra, nikt się nie przyznaje (może jakiś rodzic przynosi). Ale Czesia to mądry żółw, widziałam, że skosztowała ociupinkę (był ślad po jedym skrobnięciu), ale jak tylko jej sypnęłam mleczyk to pędziła że hej, widać że wie co dla niej dobre. Zauważyłam, że już się zrobiła powolniejsza, bardziej senna, widać, że już jej się spanko marzy... no ale co zrobić, góry nie przeskoczę...

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #151 dnia: 20.09.2013, 15:18:05 pm »
Biedny żółwik  :(

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #152 dnia: 20.09.2013, 15:26:32 pm »
Nie ma tak źle.. mogło być o wiele wiele gorzej.. Zróbcie z dzieciakami plakat pt. co wolno jeść żółwiowi. dzieciaki będą miały edukację a rodzice, widząc plakat nie będą dawać Czesi świństw :)
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline anita

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 78
  • Reputacja: 2
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #153 dnia: 20.09.2013, 18:21:53 pm »
Też nie byłabym taka krytyczna. Warunki Czesi porównując do tych sprzed 3 m-cy są powiedziałabym "rewelacyjnie". Oczywiście są braki, ale dietę ma ok (poza tym jabłkiem), ma codziennie świeżą wodę, ma lampkę i uvb, ma kryjówkę, za podłoże ma ziemię z gliną. Jedyne uwagi jakie mam to to, że niestety będzie problem z wybiegiem, ale zawsze mogę wziąć ją do siebie. Postaram się mieć ją już w czerwcu, bo pewnie wcześniej nie da rady, ale jakby się udało w czerwcu to przez 3 m-ce będzie na balkonie...

Tak swoją drogą to mąż mówi, że Czesia była miesiąc w sanatorium. W sumie to odżyła niesamowicie jak była u nas ;) rehabilitacja słonkiem to jest to co żółwiki lubią najbardziej ;) Myślę, że gdyby do nas nie trafiła to miałaby o wiele gorzej. Jedynie miałaby teraz terrarium, bo było już gotowe, ale podłoże, dieta, brak wody i lamp, wszystko byłoby beznadziejne... cieszę się więc, że chociaż tyle udało się zdziałać i trochę ulżyłam jej w cierpieniu

I fajna sprawa, nie wiem czy to możliwe, ale zawsze jak do niej z Korni podchodzimy to podchodzi do szyby i czeka czy coś spadnie zielonego... przy innych nie zauważyłam takiej reakcji  ;)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #154 dnia: 20.09.2013, 19:11:21 pm »
Fakt faktem żółw powinien zimować a na to ani teraz ani w przyszłości się nie zanosi i nie nazwałabym tego bynajmniej krytycyzmem!  :(

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: 100 pytań o...
« Odpowiedź #155 dnia: 20.09.2013, 19:32:57 pm »
Lulka chodzi o to, że żółw mógł dalej sobie umierać w męczarniach,. teraz ma całkiem dobre warunki, w porządku dietę, altem będzie miał słonko. Są osoby które z założenia nie zimują "bo nie" i wielkiego dramatu nie ma, nawet się mówi, że "ich decyzja, ich wola".. Więc Czesia jak na to co było a co jest teraz to ma rewelacyjnie :) Nie idealnie bez tego zimowania ale na pewno już sie nie męczy
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.