Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 00:35:31 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Aklimatyzacja żółwia w nowym miejscu [wydzielony]  (Przeczytany 7049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZGREDEK

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: -1
Aklimatyzacja żółwia w nowym miejscu [wydzielony]
« dnia: 23.01.2010, 20:29:52 pm »
Witam ja przyznam wam szczerze kupiłem teraz żółwia i nie powiem na początku się obawiałem i mam parę wątpliwości co do tego w jakim jest stanie ok!!! napiszę terra przygotowałem mu lux tak uważam hydrometr termometr kryjówkę lampę grzewczą lampkę UVB do tego czarna ziemia kiełki bazylia susz pokarm suchy chociaż zastanawiam się czy można mu go podawać bo według papierów żółw w kwietniu będzie miał rok "chociaż nie wierzę tym papierom!!!" w każdym bądź razie żółw ma 7cm długości jeśli chodzi o skorupę więc jeśli by ktoś potrafił ocenić ile ma mniej więcej taki  żółw z góry dziękuję!!! DO terra jeszcze czarna ziemia nio i kamień do wygrzewania gdzie leży pod lampką!!! i szczerze dopiero po 3 dniach i kąpielach coś już żółwik zjadł ale marnie!!! :( no i w baseniku przy kąpieli wypróżnił się ale też marnie "mam  tu na myśli o sikaniu" stosuję cały czas kąpiel dla niego w dzień w dzień dzięki pomocy jednemu z forum AKON dużo mi pomógł dał temp w jakiej kąpiel dla żółwika podpowiedział parę wskazówek co jeszcze itd tak szczerze to nic innego mi nie pozostało jak czekać i powtarzać te czynności codziennie ;)  do okresu dwóch tygodni!!! ale co do przewozów żółwie w sklepach to myślę że dziś te rygory są zaostrzone bo żółw nie kosztuje jak kiedyś po 40zł tylko okło 400zł i handlarze na giełdach znają się nieco na tych żółwikach i każdemu ze stron zależy na tym aby zarobić na tych nieszczęśliwych zwierzętach będących w tamtych miejscach!!! Nie wiem czy ktoś się ze mną zgodzi czy nie ale ja wiem jedno nie mogłem go później kupić ponieważ to był prezent dla mojej ukochanej żony a więc  była okazja urodzinowa bo obchodzi urodziny w styczniu więc postanowiłem jej kupić tego żółwika na urodziny!!!

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Aklimatyzacja żółwia w nowym miejscu [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 23.01.2010, 20:42:53 pm »
Witaj:) Wstaw fotki żółwika to go ocenimy.

Piszesz strasznie chaotycznie. Pytania najlepiej zadawaj w osobnych wątkach.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Aklimatyzacja żółwia w nowym miejscu [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 23.01.2010, 21:45:55 pm »
No i żółw w prezencie to zły pomysł ..
A choćby dla tego że żółwie powinny mieć zapewnione wszystkie warunki przed jego kupnem..

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Aklimatyzacja żółwia w nowym miejscu [wydzielony]
« Odpowiedź #3 dnia: 23.01.2010, 23:20:31 pm »
... a więc jeśli chodzi o wiek Twojego żółwia to niezbędne będą fotki, choć i na ich podstawie ciężko będzie jednoznacznie ocenić wiek zwierzęcia, a to z tego względu, że za dużo czynników odgrywa przy tym rolę, między innymi: warunki w jakich żółw przebywa(ł), co jadł, czy był zimowany, itp. Niemniej jednak spróbować możemy...

Druga sprawa to suchy pokram, o którym piszesz - jaki to, bo to bardzo ważne?! Niekażdy bowiem się nadaje. Mało tego, wiele z nich wyrządza poważne szkody w organiźmie żółwia.

To, że żółw nie je za wiele wydaje się o tej porze roku normalne (zakładam jednak, że jest on zdrowy?!). Do tego dochodzi nowe miejsce, także musisz dać żółwiowi trochę czasu na aklimatyzację...

Nic nie wspomniałeś na temat gatunku, jaki posiadasz. Zakładam, że to stepowy, albo grecki....?!
 
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Aklimatyzacja żółwia w nowym miejscu [wydzielony]
« Odpowiedź #4 dnia: 24.01.2010, 13:00:16 pm »
zapodaj fotki żółwia to ocenimy jego stan zdrowia a żółw ma mieć zapewnione odpowiednie warunki jeszcze przed jego kupnem
Pozdrawiam Jakub