Żółwie lądowe > Pierwsze kroki

Wybrać żółwia wodnego czy lądowego? Sprzęt, koszty? [scalony]

<< < (3/6) > >>

ankan:
60 zl może kosztować mały wodny. Taki jak zamierzasz kupić. czerwonolice albo żółtobrzuche na giełdach bywają i po 30 zł. Inna sprawa, że wodnego nie opłaca się kupować. Wejdź sobie na terrarium.com.pl - giełda-dział oddam. Jest full wodnych żółwi które się komuś znudziły i możesz jednemu pomóc.
Akwarium 100x60 wystarczy dla jednego osobnika o ile nie będzie miał 25 cm...:)
A te 2500 zł - to były może żółwie gwiażdziste?

zolwik:
zolw zoltolicy czy tez zoltobrzuchy jest zolwiem wodnym wiec wcale sie nie dziw ze kosztuje tylko 60 zl  kazdy zolw ladowy jest drogi conajmniej 350-...... popatrz na tej stronie w jakich cenach sa zolwi powodzenia
 http://www.szrek.pl/?modul=oferta&id_wmenu3=3&id_grupy=1

witia:
Hej,

zanim się zdecydujesz na konkretny gatunek weź pod uwagę wszystkie aspekty związane z hodowlą a co za tym idzie i wydatki, które nie rzadko po prostu ludzi przerastają. Żółwie wodne np. oprócz odpowiednich lamp potrzebują również dużo miejsca do pływania. W przeciwieństwie do żółwi lądowych rosną one bardzo szybko i nim się obejrzysz a będziesz miał w akwaterrarium zwierzę o długości 20 cm. Masz na takie tyle miejsca?

Żółwie lądowe również dochodzą do takich rozmiarów, rosną one jednak dużo wolniej. Podobnie jak wodne potrzebują one odpowiednich lamp (światło, ciepło, UV) i również dużo wolnej przestrzeni, najlepiej na świeżym powietrzu.

Najlepiej poczytaj sobie i nabądź trochę rozeznania w temacie. Powinien być to zakup przemyślany, bo potem to już nie ma odwrotu  ;)

cezar3232:
mam terr 100 x 60
dziekuje za informacje
pozdrawiam

M.H.:
Ja nie jestem expertem i nie wiele wiem o żółwiach, dlatego zarejestrowałem się na to forum, ale ja polecam ci lądowego, a konkretnie to stepowego. Mój kolega ma takiego żółwia i jest on bardzo fajny.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej