Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 06.06.2024, 07:11:49 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Gdzie kupić  (Przeczytany 26553 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #15 dnia: 15.09.2011, 21:40:05 pm »
Rura, ma większy zasięg uvb. Możesz ją rozwiesić wzdłuż terra. A żarówkę tylko w jakimś fragmencie terrarium. Co do wybiegu, wzorowe podejście ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Isirdo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: -2
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #16 dnia: 15.09.2011, 21:42:26 pm »
Czyli rura to taka świetlówka? taka jak w akwarium? Moze jakieś przykłady i ile ma mieć vat...i jaka cena za wszystko...
Vege wejdź na gg:)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #17 dnia: 15.09.2011, 21:55:23 pm »
rura to innaczej długo świetlówka terrarystyczna, np. repti glo uvb 10.0.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Isirdo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: -2
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #18 dnia: 15.09.2011, 22:02:15 pm »
Domyślałem się...nadal nie wiem gdzie kupić gadzinkę.....adopcja raczej odpada bo..przyznam boje sie tych testów itd...

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #19 dnia: 15.09.2011, 22:05:38 pm »
Jak boisz się testów to nie kupuj ....... są tak ułożone żebyśmy mieli pewność że zwierze trafia w dobre ręce, sprawdzają Twoją wiedzę niezbędną do odpowiedniego zajmowania się tym zwierzęciem, sprawdzają warunki jakimi dysponujesz (czy są odpowiednie dla zwierzęcia). Przecież chyba po to zalogowałeś się na forum żeby nauczyć się jak należy postępować z takim zwierzęciem - dlatego nie powinieneś pisać, że boisz się testów.

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #20 dnia: 15.09.2011, 22:07:09 pm »
Nie ma co się bać. Poczytaj sobie na spokojnie teraz o wszystkim co dla żółwia jest ważne. Nie śpiesz się. Obejrzyj jakie roślinki jadają, poczytaj sobie o wymaganiach, pooglądaj wątki o wybiegach i terrariach innych forumowiczów. Przygotuj wszystko na przyjęcie nowego przyjaciela. I wtedy spokojnie przejdziesz test ;) Chyba lepiej dać dom komuś niechcianemu?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #21 dnia: 15.09.2011, 22:12:58 pm »
Poza tym powiem Ci tak: kupując żółwia w sklepie nakręcasz ten handel, który niestety sprawia, że zwierzęta cierpią, są hodowane tylko dla pieniędzy - nikt się nie troszczy o to czy znajdą dobry dom. Jeśli już bardzo zależy Ci na maluszku to polecam prywatnych hodowców, takich, którzy dbają o swoje zwierzęta i dbają o to gdzie trafią. Młode żółwie są bardzo delikatne i niedoświadczona osoba może popełnić wiele błędów, które odbiją się na jego zdrowiu. Żółwi stepowych i greckich jest bardzo dużo - zaniedbywanych, niechcianych, więc jeśli chcesz żółwia, to fajnie by było jakbyś zdecydował się na adopcję. Ze starszym żółwiem będzie Ci dużo łatwiej, choć czasem może wymagać leczenia, jednak nawet kupując młodego, zdrowego żółwia musisz być przygotowany na koszty jakie są związane z posiadaniem tego zwierzęcia.

Offline Puncia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 4
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #22 dnia: 16.09.2011, 03:58:14 am »
Taaa...nie jestem ONA! CiekawYM jaka kobieta dała by sobie nick Isirdo....

Jak pisałEM w poprzednich postach mam zamiar zrobić duże terrarium z komody...ok 80x50x40+/- Nie wiem dokładnie.
Co do tej specjalnej żarówki...nie ma nic tańszego i czy kupi takie coś w normalnym sklepie oświetleniowym?
to nie jest DUŻE tera
ja się wstrzymuję z nabyciem żółwia od iluś miesięcy bo na razie nie mam tera gotowego-tylko dlatego ze chce150x150cx60-wys
a podejżewam ze jeszcze wieksze było by jeszcze lepsz jak się nie uda to będze120x120
myśle ze najlepszym rozwiązanie-ja takie przyjęłam jest
1budowa tera
2urżdzanie sadzenie i sianie roślinek montowanie termometrów i higrometrów lampki ttp itd
3rozruszanie i ustabilizowanie srodowiska w tera niech roślinki się zadomowia temp i wilgotność ustabilizują roślinki żywieniowe rozrosną w doniczkach,wymienne roślinki-wzamian za te które ewentualnie i napewno gadzik stratuje zje zniszczy wstawie nowe te też już chce mieś w doniczkach
4wybieg na ogrodzie -zaplanowany funkcjonalnie dla mieszkańca i miło dla okoa mojego i gości
jak wszystko skończe to wypełnie ankiete i wyśle do osób które poślednicza w adopcji na tym forum
imo szkoda czasu i kasy na małe tera które będzie trzeba zmieniac a jesli mały żółwik będze w duzym tera to lepiej niż duży w małym

poczytaj przemyśl -takie robienie samodzielne tera i użadzanie to fajna zabawa

Offline Isirdo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: -2
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #23 dnia: 16.09.2011, 10:07:35 am »
jak na razie mam kolejną dobrą wiadomość :D W garażu znalazłem drugą szafkę z mojego pokoju(nie jest stara albo zniszczona) terrarium z tej szafki będzie 2 razy większy od tego co mówiłem przedtem...na pewno metr długości i ok 60cm szerokości...co o tym sądzicie? mam?  Większego terrarium mieć nie będę...niestety....jeśli nie wystarczy to to ja juz nie wiem...jeśli chodzi o ten test możecie mi go podesłać na e-mail? mirro1@onet.pl
Postaram się go wypełnić bo juz trochę o tych żółwiach przeczytałem...
Ps. napisaliście że jest więcej żółwi greckich...mogę przyjąć i takiego:)

TomaszW

  • Gość
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #24 dnia: 16.09.2011, 10:45:58 am »
Zerknij do działu "Adopcje" i może akurat... ;)

Nie powinnaś bać się ankiety.Zresztą jak chcesz hodować żółwia to pewne informacje i tak będą niezbędne.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #25 dnia: 16.09.2011, 12:07:30 pm »
Terrarium może raczej być takie. A planujesz wybieg żeby się wiosną i latem wyciekał?

tomaszw wieść niesie,że Isirdo nie jest dziewczyną :)

Offline Isirdo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: -2
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #26 dnia: 16.09.2011, 13:20:38 pm »
Poczekaj...chwila...odepnę guzik..OOO NIE JESTEM DZIEWCZYNĄ! :D
Co do wybiegu planuje zrobić coś podłużnego na balkonie...Myślę że dla jednego żółwia 3mkw wystarczą?
 

Dodano 16.09.2011, 13:35:57 pm
jeśli mam być szczery to powiem od razu zanim popełnię błąd...nie jestem w stanie zapewnić wszystkich dóbr tym zwierzakom.....mam dopiero 14 lat....żółtodziobem w tej dziedzinie...gdyby się cos stało żółwiowi to straszne konsekwencje...raczej sobie daruje żółwia :( bo noo..gdybym popełnił błąd...
« Ostatnia zmiana: 16.09.2011, 13:35:57 pm wysłana przez Isirdo »

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #27 dnia: 16.09.2011, 13:40:00 pm »
No jak na warunki balkonowe to i tak ładnie. Mój wybieg ma 4m2 i marzy mi się powiększyć na wiosnę ale jest w ogrodzie to jest gdzie rozszerzać.

TomaszW

  • Gość
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #28 dnia: 16.09.2011, 14:27:10 pm »
Isirdo czytaj forum to nie popełnisz błędów.
A my zawsze chętnie poradzimy. ;)

Offline Isirdo

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 27
  • Reputacja: -2
Odp: Gdzie kupić
« Odpowiedź #29 dnia: 16.09.2011, 14:31:34 pm »
Jesteśmy ludźmi..ludzie popełniają błędy...a gdy cos się takiego zdarzy ..prokuratura it..