Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.05.2024, 22:26:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)  (Przeczytany 14897 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline elunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: -1
Witam!! Kilka dni temu mój synek otrzymał czteroletniego żółwika -Maciusia,jesteśmy przeszczęśliwi-długo na niego się przygotowywaliśmy. Ma terrarium z wybiegiem,schowkiem do spania,darnią ze świeżą trawką,karmik i oczywiście lampę uvb.
 Sporo przeczytałam na temat żółwi i nie wygląda na chorego lub zaniedbanego ale mamy kłopot; jest bardzo ospały i tylko na kilka minut dziennie aktywny,nie chce jeść ani pić.Kąpaliśmy go wg zaleceń ma cieplutko i miło,ale nic się nie poprawia.Pomóżcie!!!!

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #1 dnia: 30.08.2009, 20:00:43 pm »
Witaj!
być może żółwik jest jeszcze zestresowany nowym miejscem, nową sytuacją, daj mu czas....
TUPTUŚ

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #2 dnia: 30.08.2009, 20:14:54 pm »
Witaj na forum!
To, że żółwik nie chce pić nie musi być Twoim zmartwieniem. Jeśli jest kąpany, to czerpie wodę i tak. Co to jest za żółwik? Stepowy, grecki? Może wrzucisz jakieś fotki terrarium i jego mieszkańca? Ważne jest to, by miał spokój. Niech, tak jak Agnieszka napisała, żółwik dostanie trochę czasu na przyzwyczajenie  się do nowego domu. Zaserwujcie mu mlecze, koniczynę- to są chyba najchętniej jadane roślinki żółwiowe. Może się skusi. Jeśli nic nie je przez kilka dni, to nic mu się nie stanie. Powinien w pewnym momencie zaskoczyć i zacząć jeść.

Wybacz za nawał pytań, nie chcę, byś czuła się zbombardowana, ale po pierwsze- strasznie jestem ciekawa jak żółwik wygląda, a po drugie wtedy będziemy mieć pełny obraz sytuacji. Z tego co napisałaś, wygląda jednak, że żółw ma czego dusza zapragnie:) ;D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #3 dnia: 30.08.2009, 20:39:34 pm »
Witaj

Przede wszystkim jak najmniej steru, puki żółwik się nie przyzwyczai. Obserwacja i wyciąganie wniosków z zachowania, pozwoli zobaczyć zmianę w żółwiu a i w razie poważnych niepokojów na szybką reakcję.

Jeszcze zatęsknisz za spokojnym małym żółwikiem, bo jak się rozrusza to ciężki wóz opancerzony, skutecznie będzie wszystko demolował i poprawiał po swojemu wystrój terrarium. :-)

pozdrawiam

Offline elunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: -1
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #4 dnia: 30.08.2009, 21:09:40 pm »
dziękuję za odpowiedzi,mam nadzieję że już niedługo będzie szalał-choć teraz aktywny jest raczej w spaniu.Jak dojdę jak się dodaje zdjęcia to kilka wkleję i może jurto coś się zmieni martwię się tylko czy nie jest może chory ???  --trochę się jednak uspokoiłam dzięki Wam-i czekam jak zaskoczy nas wszystkich.Pozdr.

Offline elunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: -1
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #5 dnia: 30.08.2009, 21:11:49 pm »
..a nasz Maciek jest żółwiem greckim :)

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #6 dnia: 30.08.2009, 21:29:32 pm »
Uwielbiam greki ;) z wiadomej przyczyny ;D ;D

Zdjęcia możesz wkleić przez fotosik- jest to bardzo łatwe i szybkie. Jeśli potrzebujesz pomocy, to pisz na priv, chętnie pomogę:)
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #7 dnia: 31.08.2009, 09:37:32 am »
Najprawdopodobniej żółwik jest jeszcze zestresowany. Najlepiej jest go nie ruszać: niech sam oswaja się z nowym miejscem zamieszkania.
Podobnie jak inni chętnie zobaczyłbym zdjęcia żółwika. Najlepiej wrzuć zdjęcia na stronę www.fotosik.pl a potem zapodaj linki do fotek.
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline elunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: -1
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #8 dnia: 31.08.2009, 10:58:46 am »
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/63a85a03c577543d.html , http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0bd6a7888ac84e8f.html, chyba tak się dodaje zdjęcia?
 Często piszecie żeby dać mu spokój,jasne ale on wtedy tylko śpi i nic-może ktoś mi poleci dobrego lekarza wet.który się zna na gadach /żółwiach/ gdzieś na śląsku-boje się że może nie przeżyć jak tak dłóżej będzie,a zależy nam na nim.Teraz wygrzewa się na słoneczku,a przecież musi kiedyś coś zjeść :'(

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #9 dnia: 31.08.2009, 11:14:54 am »
Trzeba go kąpać, aby się nawadniał.
Jak się przegłodzi z 4 dni to powinien spróbować jeść. Musisz mu podsuwać coś świeżego, może na początku trzymać, a potem jak zostawisz sam może zje.


----

Mnie ten żółw na stepowego wygląda :-)

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #10 dnia: 31.08.2009, 14:01:26 pm »
Oczywiście, że to jest żółw stepowy, a nie grecki  ;) Elunia, napisałaś, że żółwia dostaliście. A czy wiesz jakie on miał wcześniej warunki, tj. jak był hodowany i co przede wszystkim głównie jadł?! To, że jest apatyczny może rzeczywiście byś spowodowane zmianą otoczenia lub pogodą itp. Ja coś jednak czuję, że to może być coś innego, coś właśnie związanego z warunkami. A czy Twój żółw nie ma przypadkiem napuchniętych oczek? Ze zdjęcia trudno to bowiem wywnioskować.
« Ostatnia zmiana: 31.08.2009, 14:18:52 pm wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline elunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: -1
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #11 dnia: 31.08.2009, 14:11:39 pm »
dzięki za pomoc,tak szczerze to nie wiem jakie miał wcześniej warunki-jest kupiony w innym mieście i nie zabardzo mam jak się dowiedzieć o jego przeszłości- a ja oglądając zdęcia wywnioskowałam że to GRECKI.Jak dobrze że trafiłam na to forum :D
 Dla pocieszenia dziś jest 'dość' aktywny,słoneczko mu chyba słóży,ale apetytu wcale :-[
 Wieczorkiem dodam jeszcze kilka zdjęć.Pozdrawiam!!

Offline elunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: -1
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #12 dnia: 31.08.2009, 14:22:38 pm »
....a co do oczek to moim zdaniem ma przypuchnięte ---i co teraz???

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #13 dnia: 31.08.2009, 14:30:14 pm »
No miejmy nadzieję, że to tylko właśnie zmiana otoczenia tak na niego zadziałała, że nic nie chce jeść, bo takie sytuacje nie należą w sumie do rzadkości. Jeżeli jednak ma napuchnięte oczka to wina może leżeć gdzie indziej... a konkretnie np. w awiatminozie, która jest chorobą polegającą na niedoborze witaminy A. Jej brak obawia się właśnie między innymi apatią i napuchniętymi oczami. Poczytaj sobie coś więcej na tem awitaminozy - może jak raz Twój żółw ma tą chorobę?!
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline elunia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: -1
Odp: Ospałość nowego żółwika (przypadek zakończony śmiercią)
« Odpowiedź #14 dnia: 31.08.2009, 14:59:53 pm »
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/fd597110a23ea6ec.html -Maciuś śpi,http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c9d5a9d5299a9a11.html -rozbudza się. Mam dla niego witaminy;TURTLE-elixir-dodawane do wody...ale on nie pije.