Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 07:00:55 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jaki żółwik dla mnie?  (Przeczytany 12424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fruzia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Jaki żółwik dla mnie?
« dnia: 04.03.2010, 15:18:48 pm »
Witam:) jestem pierwszy raz na tym forum i myślę że takie wątki już były ale proszę o pomoc..

Chce kupić żółwia lądowego. I mam takie pytania w jakich cenach są żółwie stepowe? Czy mogą przebyć 6 godzinną podróż i jak powinnam się nim opiekować?  Mieszkam na wsi więc wybieg to nie problem... :) I jeszcze jedno może znacie jakieś żółwie lądowe i niedrogie:) bardzo zależy mi na cenie zółwika..
« Ostatnia zmiana: 04.03.2010, 15:23:33 pm wysłana przez fruzia »

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #1 dnia: 04.03.2010, 16:44:56 pm »
Witaj
W sklepie zoologicznym z dokumentami ( to jest konieczne  ) kosztują ok.450 zł średnio.
Chyba że poszukasz u hodowców, lub ktoś Ci odsprzeda , jak już nie chce.

Ale najpierw zacznij proszę czytać stronę główną dokładnie przed zakupem.

Jak uznasz,że dużo już wiesz - wtedy dopiero szukaj żółwia.
I jak Ankan napisała w jednym z wątków - najpierw zrób terrarium.
Albo poczekaj do wiosny i rób od razu wybieg terenowy.

Tu masz bardzo ważne linki:
http://www.zolw.info/hodowla/podstawy/mitologia-zolwi
http://www.zolw.info/hodowla/podstawy/zarys-kosztow-i-problemow-zwiazanych-z-hodowla-zolwia-ladowego
http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/zywienie-zolwi-ladowych
http://www.zolw.info/hodowla/wybieg-i-terrarium/budowa-i-urzadzenie-wybiegu-dla-zolwia

Poczytaj sobie ,te informacje przygotowała pani Beata po to ,by pomagać innym w hodowli żółwi i by żółwiom żyło się zdrowo i dobrze.
Alicja

Offline fruzia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #2 dnia: 04.03.2010, 17:19:06 pm »
Chodzi o to że nie stać mnie na takiego drogiego żółwia:(  pomóżcie :( :(

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #3 dnia: 04.03.2010, 18:41:30 pm »
Rozumie.No to myślę Fruzia,że stepowy jest jednym z tańszych.Hm...może ktoś zna tanie źródło i się do Ciebie odezwie.
Żółw to nie koniec wydatków jeszcze trzeba żarówki do terrarium.Co prawda idzie wiosna możemy założyć ,że będzie miał wybieg w ogrodzie.Ale jak będzie zimno, trzeba go zabrać do terrarium.Trzeba także uwzględnić,że może być konieczność zabierania go do weterynarza.I chyba należy to uzgodnić w domu.Jak rozumie to rodzice będą decydować o tych wydatkach?
 
Alicja

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #4 dnia: 04.03.2010, 20:14:23 pm »
wiesz, jeżeli wiesz, że nie masz pieniędzy na zwierzę to nie wiem czy nie lepiej póki co sobie darować i zaczekać, aż będziesz wiedziała, że możesz mu zapewnić odpowiednią opiekę przez cały czas... bo nie tylko żółw jest sporym wydatkiem, ale także terrarium i jego wyposażenie, musisz też się przygotować, że rachunki za prąd nieco podskoczą w górę, bo żółw potrzebuje odpowiedniego ogrzewanie (tzn co najmniej 2 lampy muszą się świecić przez cały dzień). Nie możesz mieć też pewności czy żółw nie będzie chorował, a każda choroba wymaga odpowiedniego leczenia - a co za tym idzie? - wydatki... . Dobrze żebyś też zaopatrzyła się w jakieś roślinki w doniczkach żeby mieć w domu pod ręką co żółwiowi 'do talerza' wrzucić.
Więc poczekaj aż będziesz miała jakieś stałe źródło dochodów albo uzbieraj pieniądze i wtedy dopiero decyduj się na zwierzaka.
Powodzenia ;)

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #5 dnia: 04.03.2010, 20:40:07 pm »
Fruzia, - tak jak napisała Viktoria i Alicja - wydatek na samo zwierzę, to dopiero początek.... Potem dochodzą inne koszty, które nie są małe. A tak w ogóle to nic nie wiemy na temat tego, jakie warunki mogłabyś zapewnić takiemu żółwiowi?! Potrzebuje on bowiem dużo przestrzeni - w lecie najlepiej jakiegoś wybiegu gdzieś w ogrodzie, natomiast jesienią i wczesną wiosną dużego terrarium z odpowiednimi lampami. Jeśli zdecydowałabyś się na żółwia stepowego lub greckiego, to musisz wziąć dodatkowo pod uwagę to, że są to gatunki zimujące, tzn. takie, które całą zimę przesypią. Do tego celu potrzebowałabyś jakiejś lodówki, ewentualnie chłodnego pomieszczenia. Z resztą dużo by o tym wszystkim pisać... Choć finanse odgrywają przy tym ważną rolę, to uwierz mi, że nie są jednak najważniejsze, bo jest masa innych, ważniejszych rzeczy. Ważne jest abyś miała przygotowanie merytoryczne, dlatego musisz dużo na temat żółwi czytać, bo sama kasa, najlepsze lampy i dobre chęci nie zagwarantują sukcesu hodowlanego.   
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline fruzia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #6 dnia: 05.03.2010, 18:57:22 pm »
Oczywiście czytałam wszystko i chyba już wszystko wiem.. ale terrarium mam, ponieważ wzięłam od kuzynki która miała żółwia lampy oczywiście też, wszystko naprawdę mam a wybieg to najmniejszy problem. Z zimowaniem problemów też nie będzie tylko chodzi o to że moja mama nie kupiła by mi go bo by powiedziała ze mogę za te pieniądze kupić sobie coś innego wiec dlatego szukałam czegoś taniego ale mam nadzieje że sobie poradzę:) I odnośnie weterynarza.. żaden problem kasa jest tylko żółwia nie mam muszę go jakoś zdobyć.. zawsze marzyłam o żółwiu ale sami widzicie..
 

Dodano 05.03.2010, 19:18:40 pm
a czy mogła bym prosić kogoś o link do stronki albo coś żeby były gatunki, wymagania itp:) jeżeli nie:) to coś wymyśle:)
 

Dodano 05.03.2010, 19:38:32 pm
http://www.youtube.com/watch?v=LjJ8XnChTIE  Wiem że to głupie ale chciałabym wiedzieć jaki to gatunek bo wydaje mi się ze to stepowy ale nie wiem..
« Ostatnia zmiana: 05.03.2010, 19:38:32 pm wysłana przez fruzia »

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #7 dnia: 05.03.2010, 20:45:31 pm »
Skoro masz odpowiednie warunki, wiedzę i wiesz na sto procent, że żółw jest odpowiednim zwierzęciem dla Ciebie to chyba raczej nic nie  stoi na przeszkodzie, żeby się jakimś nie zająć?! Zdobycie żółwia - chodzi mi o gatunki popularne (stepowe, greckie) - nie jest aż takie skomplikowane. Skoro Twoją bolączką są finanse związane z zakupem żółwia, to nie musisz zaraz jakiegoś kupować - w internecie jest mnóstwo "biednych" żółwi, które czekają na lepszy dom, a ich właściciele chcą się ich niekiedy pozbyć za bezcen lub oddać za darmo - musisz się tylko trochę rozejrzeć. 

Jeśli chodzi o linki do stronek na temat gatunków, to na stronie głównej tego serwisu znajdziesz wyczerpujące informacje na temat żółwi greckich i stepowych, i właśnie któregoś z tych, - Tobie jako osobie początkującej - bym polecał, ponieważ inne gatunki (żółwie lamparcie, żabuti, itp.) mogą okazać się dla Ciebie za trudne w hodowli.   

A jeśli chodzi o filmik i żółwia, to jest to grecki, a nie stepowy.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #8 dnia: 06.03.2010, 07:50:45 am »
Tak Witia ma rację.W tej sytuacji adoptuj żółwika od kogoś.Masz ogród,masz chęci,wykułaś na blachę wiedzę ze Strony Głównej to możesz się rozglądać powoli.

Powodzenia
Alicja

Offline Nila

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 133
  • Reputacja: 2
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #9 dnia: 06.03.2010, 08:55:08 am »
Witaj Fruziu.
Ja całymi dniami przeglądam ogłoszenia to porozglądam się za tanim stepkiem czy grekiem dla Ciebie. Tylko nie wiem z jakiego województwa jesteś? Albo gdzie możesz pojechać po żółwia.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #10 dnia: 07.03.2010, 10:14:28 am »
nikt cię nie goni z zakupem żółwia zdobądź wiedzę i finanse a puźniej kup lub przygarnij ale jak już ci napisali najpierw przygotuj się do hodowli
Pozdrawiam Jakub

Offline fruzia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #11 dnia: 07.03.2010, 17:57:33 pm »
Nila ja jestem z podkarpackiego  :)
 

Dodano 08.03.2010, 08:22:24 am
Poczekam troche z tym zakupem:)
L23
« Ostatnia zmiana: 08.03.2010, 08:22:24 am wysłana przez fruzia »

Offline Mimi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #12 dnia: 10.03.2010, 17:00:31 pm »
Witam Was serdecznie:) jestem tutaj po raz pierwszy.
Najlepiej żebyś żółwia kupiła jak będzie cieplej, są ona bardzo wrażliwe na przeciągi i takie wahania temperatury jakie teraz mamy. Wujek mi kiedyś kupił pod choinkę (mój pierwszy żółwik) zółwia i niestety zachorował, wszystko dlatego że w sklepie zapakowali go w zwykłą torebeczkę papierową:( niestety nie udało mi się go uratować:( Zmarł mi po miesiącu czasu, miał zapalenie oka, przestał jeść no i biedaczek się wykończył.
Jeśli już zależy Tobie na kupnie zwierzatka w tym okresie musisz zapewnić mu dobre warunki w czasie przewozu. Najlepiej przygotować kartonowe pudełko na spód położyć ciepły termofor, wyścielić czymś ciepłym średek a pudło dodatkowo okryć jakimś kocykiem. Przewoże tak mojego obecnego żółwika kiedy z nim wyjeżdżam i jest zdrowutki jak rybka:) A w Poznaniu ceny żółwi są niestety bardzo wysokie ponad 650 złi bardzo trudno je dostać.

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #13 dnia: 10.03.2010, 17:55:59 pm »
Tak Mimi ,w tym masz rację - jest zimno i trzeba zabezpieczyć żółwia przed zimnem.Tylko żeby się nie udusił.
Wszystko rozsądnie i mądrze.
Alicja

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Jaki żółwik dla mnie?
« Odpowiedź #14 dnia: 19.03.2010, 13:09:29 pm »
W Poznaniu młode greckie po 300zł (CB Polskie), marginaty i mauretańskie po 350zł, też CB Polskie :)