Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 15:52:43 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kąpiel  (Przeczytany 2657 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -stokrotka-

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Kąpiel
« dnia: 01.04.2014, 10:34:48 am »
Ile należy kąpać 2 letniego żółwia? Jakiej wielkości powinien być basenik? I jak ogólnie należy go kąpać bo mam z tym spory problem? Prosiłabym o jak najszybszą odpowiedź.
Podrawiam

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Kąpiel
« Odpowiedź #1 dnia: 01.04.2014, 10:43:46 am »
Żółw na stałe powinien mieć dostęp do baseniku w tarrarium i na wybiegu. Głębokość powinna być taka, żeby mógł stać w wodzie i swobodnie utrzymywać głowę nad jej powierzchnią. Dodatkowo można od czasu do czasu zrobić żółwiowi ciepłą kąpiel w osobnym naczyniu, ale jeśli regularnie korzysta ze swojego basenika to nie jest to konieczne.

Offline sunlela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 3
Odp: Kąpiel
« Odpowiedź #2 dnia: 01.04.2014, 10:52:01 am »
Basenik powinien być takiej wielkości żeby żółw się zmieścił, a wody w nim tyle żeby się nie utopił. Ja nalewam wody letniej, trochę zimniejszej niż temp. otoczenia.  Ja mojego teraz to od czasu do czasu wsadzam do tego baseniku który mam w terrarium żeby sobie w nim posiedział, ale On codziennie sam wchodzi do niego jak ma taką potrzebę. Natomiast przed hibernacją i po to kąpałam mojego żółwia codziennie w pudełku po cukierkach. Poprostu wsadzasz żółwia do tej wody i wyciągasz go po 15-20 min. On sobie tam będzie łaził wtej wodzie, napije się,  z pudełka nie wyjdzie, więc ilość min. spędzi odpowiednią :)
Pozdrawiam Ania

Offline -stokrotka-

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: 0
Odp: Kąpiel
« Odpowiedź #3 dnia: 01.04.2014, 11:18:23 am »
Tak w terrarium ma basenik i codziennie z niego korzysta. Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź.
Podrawiam