Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 08:03:58 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mały step  (Przeczytany 7590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mały step
« Odpowiedź #15 dnia: 05.02.2011, 14:34:45 pm »
Witaj, żółwik wygląda na zdrowego :) Oczka wydają się być ok, pazurki i dziobek też, nie ma też oznak nadwagi... Pomimo to, dobrze jednak byłoby, gdybyś dała radę zlecić badanie jego kału (tak na wszelki wypadek), bo być może żółwik ma pasożyty.

Tak jak już rainok na początku wspomniał, masz żółwia stepowego. W hodowli nie różni się on praktycznie niczym od greckiego poza paroma (drobnymi) rzeczami.

Co mnie jednak dziwi, to fakt, że żółw został sprzedany Tobie jako grecki, o czym świadczy, że ten kto stał za ladą nie ma zielonego pojęcia o swojej profesji - ale to też już dla mnie żadna nowość... :( W każdym razie przy zakupie żółwia powinna byłaś otrzymać do niego również dokument CITES stwierdzający pochodzenie zwierzęcia, na podstawie którego również powinnaś go zameldować, ponieważ żółwie stepowe (podobnie jak i greckie) są pod ochroną! Podejrzewam jednak, że sprzedawca Cię o tym też nie poinformował?!

Wracając jednak do sedna sprawy, a więc do samej hodowli, to rozumiem, że jako początkowy hodowca masz wiele pytań z nią związanych... Moja pierwsza rada: dużo czytać!  I to artykuły sprawdzone, a więc takie, w których ludzie nie wypisują głupot. Te znajdziesz np. na stronie głównej tego serwisu. Wydaje mi się, że porzez takie czytanie dużo się dowiesz, bo powiem szczerze, trochę ciężko jest tutaj w tym jednym temacie pisać o terrarium, lampach, żywieniu, itp. itd. tym bardziej, że są to tematy, które były już poruszane setki razy...   W razie pytań zawsze możesz śmiało pisać ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Mały step
« Odpowiedź #16 dnia: 05.02.2011, 14:44:19 pm »
Zapraszam na www.terrarium.com.pl

Dział żółwie tam się dowiesz też sporo ciekawych informacji .