Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 00:56:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)  (Przeczytany 4495 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anekot

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
Czy wygląda na zdrową? Mocz ma biało-przezroczysty, o konsystencji białka, kupę twardą czarną ; >. Należała do mojego brata, który średnio o nią dbał, teraz ja wzięłam ją pod opiekę, do tej pory spała pod kaloryferem, a jak była głodna, szła do kuchni pod lodówkę, tam zawsze czekała na biorept, jajka, pomidory, sałatę albo jabłko. Czynne w jej diecie przez 15 lat. Dopiero, gdy ją wzięłam, zaczęłam czytać, co tak naprawdę powinny jeść żółwie stepowe. Zamówiłam już susz, karmę agrobs, może uda mi się wyhodować rzeżuchę lub inne kiełki na zimę, muszę kupić lampkę i terrarium. Dzisiaj ją nawodniłam i na kolację zjadła 3 listki babki i dwa mlecze.. Nigdy nie znosiła jaj pustych czy jaj w ogóle, nic dziwnego. W każdym razie rodzice, apeluję do waszych rozumów, nie kupujcie dzieciom takich komunijnych, urodzinowych, imieninowych prezentów, bez gruntownej wiedzy na ich temat... Moja żółwica była tego żywym cierpiącym lata przykładem, który nie umiał tego okazać. Teraz mam nadzieję, zaczyna się jej lepszy życiowy etap.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)
« Odpowiedź #1 dnia: 13.10.2010, 07:03:17 am »
Jak na 15 lat takiej diety żółw wygląda nadzwyczaj dobrze. Właściwie widać jedynie przerost i deformację listwy rogowej plus nieco mętne spojrzenie - to na oko jakieś widoczne problemy. Co do stanu wewnętrznego narządów nie da się powiedzieć bez badań ale skoro żółw się nie załamał jest spora szansa że wszystko jest do naprawienia. Podejrzewam że to stary, zahartowany stepem osobnik, odłowiony jako dorosły. Malucha taka diety by wykończyła w kilka lat.

Koniecznie odseparuj od żółwia psa!!!! Jego szczęki są w stanie bez problemu zabić lub mocno zranić żółwia. Mieliśmy takie przypadki na forum nie raz i rzecz się stała zupełnie znienacka, po latach pokojowej egzystencji obu zwierząt.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline anekot

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
Odp: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)
« Odpowiedź #2 dnia: 13.10.2010, 10:06:44 am »
Hehehe, nic mu nie zrobi, to labrador, jest łagodny, przyjaźnie nastawiony, jak już to żółw może go ugryźć. Zresztą dziś kupuję terrarium, więc sprawa załatwiona. Dziękuję za ocenę, u nas nie ma dobrych weterynarzy, potrafią tylko obcinać pazury i dziub, ale na temat skorupy, odżywiania raczej nic nie wiedzą, skoro polecają sałatę, marchew i pomidora.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)
« Odpowiedź #3 dnia: 13.10.2010, 10:42:15 am »
Może i jest przyjaźnie nastawiony i łagodny ale pamiętaj ze to jednak zwierzę, ma swoje instynkty, ma swoją naturę. Człowieka nie poznasz i nie odgadniesz a co dopiero zwierzę? Zasada ograniczonego zaufania jest w tym wypadku wskazana.

Przypadki zmasakrowanych przez psy żółwi opisywane tu i ówdzie też były z gruntu "a taki łagodny i miły dla żółwika był".
Jak znajdę linki to wstawię.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)
« Odpowiedź #4 dnia: 13.10.2010, 11:07:32 am »
Żółwica ogólnie bardzo ładna - jak Beta napisała - dziobek do lekkiej korekty. Ma też nieco za duże przyrosty i jest dość jasno wybarwiona (być może z powodu braku dostępu do UVB i kiepskiej diety).
Mam nadzieję, że u Ciebie będzie jej lepiej...:)

A z psem też bym uważała. Labradory są niby łagodne, ale nigdy nie wiadomo co psu do łba może przyjść. Może nawet nie będzie chciał pogryźć żółwia, ale wystarczy, że złapie go za łapę czy łeb zębami i może mu krzywdę zrobić. Dla bezpieczeństwa lepiej zwierzaki od siebie odseparować.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline anekot

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 1
Odp: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)
« Odpowiedź #5 dnia: 13.10.2010, 21:44:52 pm »
Nie będę się tłumaczyła, że nie szczeka i nie gryzie, bo każdy ma swoją racje i jego racja jest najracniejsza. Na żółwiach i na ludziach się nie znam, ale o psa jestem pewna. : )

Offline Jagla5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: -1
  • Posiadane gatunki: Żółw grecki
Odp: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)
« Odpowiedź #6 dnia: 14.10.2010, 14:11:35 pm »
15 lat tak okropnej diety a żółw wygląda ąz tak dobrze :o. Wygląda bardzo dobrze tylko to jasne ubarwienie i niektóre przyrosty tak jak inni mówią. Dziobek przyciąć i zmienić dietę. Trzymam kciuki za dobrą hodowlę. Powodzenia.
Jak tak można...?! Mi na takie rzeczy sumienie by nigdy nie pozwoliło!http://video.google.pl/videoplay?docid=3102757150854657954&q=russian+tortoise#docid=5492948487459239658

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)
« Odpowiedź #7 dnia: 15.10.2010, 22:59:42 pm »
Nie będę się tłumaczyła, że nie szczeka i nie gryzie, bo każdy ma swoją racje i jego racja jest najracniejsza. Na żółwiach i na ludziach się nie znam, ale o psa jestem pewna. : )

Mój pies też jest łagodny, nie gryzie i do każdego jest przyjaźnie nastawiony, a jednak żółwia na wybiegu pogryzł

Offline Jagla5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: -1
  • Posiadane gatunki: Żółw grecki
Odp: Moja żółwica- zdjęcia (ocena stanu zdrowia, żółw i pies)
« Odpowiedź #8 dnia: 16.10.2010, 09:21:26 am »
Racja pies chociaż nie chcemy wierzyć że mógłby to zrobić to jednak jeśli instynkt weźmie gorę to może nie być miło. Często nawet zdarzają się przypadki że oswojony pies pogryzł swojego właściciela to co zrobi z żółwiem jak go nie zna? ???
Jak tak można...?! Mi na takie rzeczy sumienie by nigdy nie pozwoliło!http://video.google.pl/videoplay?docid=3102757150854657954&q=russian+tortoise#docid=5492948487459239658