Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 13:45:31 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia  (Przeczytany 19455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BART

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Bardzo chcialem kupic zolwia :)  i trafiflem na ta stronke , przegladnolem dokladnie wszystkie artykuly i teraz wiem na czym stoje ale jest jeden problem , mieszkam w USA i  nie jestem w stanie karmic zolwia tym co on najbardziej lubi.  Ogaldalem   terrarium itd  z wyposazeniem nie ma problemy mialby najlepiej niz gdziekolwiek :)  tylko to jedzenie. Amerykance  pisza  ze  przedewszystkim salata i tak mi powiedzial  gosc ze sklepu.  Wiem jednak ze to nie prawda  wiec niewiem co mam robic?  tutaj nie widzialem  takis roslin jakie on powinnien jesc. 

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 05.02.2008, 09:02:12 am »
No jak jeszcze mieszkasz w tej Ameryce w jakiejś wsi to może i by się coś znalazło, ale domyślam się, że mieszkasz w mieście.

Napisz coś o tym czy mieszkasz w mieszkaniu czy w domu i czy żółw będzie miał wybieg i czyste powietrze :-) chodzi o to w jakim miejscu mieszkasz. A jedynym wyjściem to sprowadzać karmę ze sklepów internetowych. Na pewno są jakieś coś wysyłają za granicę lub jakiś amerykański, możesz też zamawiać karmę z niemiec. Lub niech rodzina znajomi wyślą Ci w paczce nasionka z Polski no i trzeba hodować.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 05.02.2008, 19:49:44 pm »
Hmm... rozejrzyj się w okolicy. Być może i u Ciebie rośnie wiele popularnych chwastów. Jeśli nie mieszkasz w jakimś nietypowym miejscu to podejrzewam że znajdziesz sporo "normalnej" żółwiowej roślinności.
Sałaty oczywiście nie podawaj.

Słyszałam też o gotowych roślinnych karmach właśnie amerykańskich, ale zanim zdecydujesz się na zakup przeanalizuj skład. Jedna się nazywała chyba "Mega Diet" czy jakoś tak...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline BART

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 05.02.2008, 23:47:19 pm »
Dzisiaj bylem ogladnac  tego zolwi i wszystko spoko  tylko ze salate mial podaja caly czas  i niestety nie mozna im przegadac ze to nie jest dobrym pokarmem.   jezeli chodzi o  roslinnosc tutaj to  nie za bogato, wszystko   jakies  sztuczne itd nie ma  lak  itd  ja mieszkam w domu mam kawalek ogrodka ( sama trawa) ale mlecza nigdy nie widzialem anni np babki.  Niewiem moze te nasiona  z polski albo  karma.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 06.02.2008, 08:12:11 am »
ja bym polecał nasiona i karmę, co w doniczce Ci wzejdzie to Twoje, a karmę możesz szukać, co znajdziesz to przepisz etykietę skład itd. i na forum, zawsze specjaliści Ci ocenią.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #5 dnia: 07.02.2008, 09:40:24 am »
A np. rucole to napewno w Ameryce macie!
TUPTUŚ

Offline BART

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #6 dnia: 08.02.2008, 06:21:02 am »
rOzkladnolem sie i w sklepach spotkalem   cykorie,   bazylie  i  jest tez  rucola  wiec  moge  mu przez okres ziomowy  podawac  te trzy rodzaje lisci ??  niechce dawac  "karmy"  bo to jest jakis  syf amerykanski napewno.   Buduje terarrium  i kupilem juz cale wyposazenie  :) jak bedzie gotowe do dam zdiecie ;)

Offline BART

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #7 dnia: 08.02.2008, 06:25:43 am »
aha i zapomnialem jeszcze jedno pytanie , bo  troche nie rozumie z tymi lampami,   jak dlugo maja sie palic ?  i czy obie  w tym samym czasie  maja  byc wlaczone i wylaczone?    jedna z  tych lamp daje promienie a  druga cieplo ?  jak jestem w bledzie to mnie poprawcie.  czytalem to kilka razy i dalej nie rozumie do konca wiec prosze o odpowiedz

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #8 dnia: 08.02.2008, 07:18:19 am »
tak jedna daje ciepło a druga promienie
powinny się palić od momentu aktywności żółwia czyli wtedy gdy wychodzi lub się wykopuje, np 8.00 do momentu gdy się chowa na noc do kryjówki czyli, np 18.00 musisz zobaczyć jak, Twój żółw jest aktywny. No a lampy zastępują słońce dają ciepło i promieniowanie więc powinny się palić obie, tak jest najlepiej i przez ilość godzin od wstania do zaśnięcia żółwia tak to ujmę.

Lampa UV dająca promienie powinna być mocna i spora żeby dawać promieniowanie w każdą część terrarium, a ta co daje ciepło to powinna dawać w miejsce, gdzie żółw się wygrzewa więc np na jakiś kamień [możesz zobaczyć jak jest u Agnieszki w terrarium tam fajnie widać] bo żółw powinien mieć strefę ciepła czyli na tym kamieniu, a przy kryjówce powinno być trochę chłodniej więc kryjówkę stawiasz dalej od lampy cieplnej. Już kiedyś była dyskusja na forum o rozkładzie temp. w terrarium, poszukaj a na pewno wszystko znajdziesz.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #9 dnia: 08.02.2008, 10:21:21 am »
Z powodzeniem możesz podawać te trzy roślinki!!!  ;D tymbardziej ze do wiosny juz zaledwie parę tygodni!
TUPTUŚ

Offline BART

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #10 dnia: 09.02.2008, 04:13:01 am »
pare tygodni  do wiosny ? heh chyba u was :) U nas  zasypalo strasznie  wszystko pozamykane heh  wiec nie tak predko do wiosny  tutaj pogada strasznie swiruje  juz prawie wiosna byla nagle    minus  25   i  sypie przez  3 dni ale nic jakos dam rade.  Bylem dzisiaj w innym sklepie z zwierzetami  jechalem  ponad godzine bo znalazlem na internecie i w tym skepie sa nawet malply ;D tylko trzeba jakas licencje wykupic ponad tysiac  $  na ta maple heh  rowniez bylo okolo 6 rodzaji zlowi ladowych  i niewiem ktorego wziasc. jeden mial nawet roki  ???  niewiem co to bylo heh  pewnie wezme greckiego bo o nim wszystko prawie wiem

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #11 dnia: 09.02.2008, 08:58:05 am »
żółw z rogami? Chciałbym to zobaczyć bo nigdy nie widziałem.

A te małpki to mają może szympansy? Małpka fajna, ale kłopotliwa.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #12 dnia: 09.02.2008, 14:48:58 pm »
No najlepiej jak wezmiesz greka Albo Stepa to wtedy łatwiej mozna doradzać bo każdy z nas ma takie żółwie. ;D
TUPTUŚ

Offline BART

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #13 dnia: 11.02.2008, 01:22:10 am »
kupilem zolwia dzisiaj :)  ruskiego , byl najmniejszy i tylko on wydawal sie zdrowy .  innego niechcieli mi dac greckie  mialy jakies oczy  baba mowila ze za sucho i jakas chorobe maja i kupilem ruskiego. Terarrium  bede mial na jutro bo zaczolem robic  ale niemialem narzedzi i nie skonczylem na jutro bede mial a  narazie siedzi w szufladzie :)  jeden dzien nic mu nie bedzie chyba?  troche dziwne jego zachowanie. ale pewnie sie bal napoczatku.  zobaczymy zaraz zrobie  fotki

Offline BART

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
Odp: Rośliny w USA? ...i prośba o pomoc: apatia nowo zakupionego żółwia
« Odpowiedź #14 dnia: 11.02.2008, 02:04:06 am »