Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 07.05.2024, 06:36:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Skąd żółwia? Co to jest CITES?  (Przeczytany 10581 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline emssa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« dnia: 13.06.2009, 13:07:09 pm »
witam! mam pytanie gdzie mozna kupic zolwia ladowego, poniewaz przeszukalam wszystkie sklepy zoologiczne ze wroclawiu i nigdzie nie ma. czy na gieldzie zoologicznej moglabym kupic takiego zolwia? czy musze miec jakies specjalnie pozwolenia?

Offline sowalski

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #1 dnia: 13.06.2009, 13:19:32 pm »
Jak byłem ostatnio na Bielanach to w zoologiczny w tesko widziałem.

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #2 dnia: 13.06.2009, 13:40:40 pm »
Witaj nie wiem o sklepach zoologicznych bo nie mieszka we Wrocławiu ale na giełdzie tarrarystycznej raczej powinny być ja swojego malucha kupiłam tydzień temu na giełdzie terrarystycznej w Katowicach i nie trzeba mieć żadnego pozwolenia ale patrz żeby żółwik maił CITES i żeby był zdrowy ;)
To,to,to.... TOTO!!!

Offline emssa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #3 dnia: 14.06.2009, 11:12:56 am »
to w takim razie jak ja mam sprawdzic czy zolwik jest zdrowy bo wierzyc sprzedajacemu na slowo to troche malo! i co to jest to CITES??

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #4 dnia: 14.06.2009, 11:26:29 am »

to w takim razie jak ja mam sprawdzic czy zolwik jest zdrowy bo wierzyc sprzedajacemu na slowo to troche malo! i co to jest to CITES??
CITES to papiery na których jest m.in napisane jaki masz gatunek żółwia skąd został przywieziony,kiedy i ile ma np. 6-7cm.ja tak miałam. Sprzedawcą naprawdę nie wierzyć raczej na słowo popatrz czy żółwik nie ma spuchniętych oczu czy rusz wszystkimi nóżkami czy karapaks nie jest uszkodzony czy żółwik jest aktywny. Sprzedawce poprosiłam żeby mi powiedział który jest zdrowy wybrałam sobie właśnie Toto (to mój żółwik) i przy mnie sprawdzał nóżki oczka skorupę i mały jest zdrowy
To,to,to.... TOTO!!!

Offline emssa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #5 dnia: 14.06.2009, 14:08:17 pm »
dziekuje bardzo za informacje! jak narazie staram sie jak najwiecej dowiedziec o zolwiach i przygotowac dla niego odpowiednie lokum bo nie chcialabym zeby sie u mnie meczyl.

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #6 dnia: 14.06.2009, 16:36:26 pm »
No i tak powinno być... ;)  Masz całkiem zdrowe nastawienie. Im więcej zbierzesz na temat żółwi informacji, tym większe prawdopodobieństwo na udaną hodowlę  :D
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline emssa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #7 dnia: 15.06.2009, 11:56:16 am »
dziekuje Wam za wszelka pomoc, ale niestety nadal bede meczyc pytaniami:) nie mam pojecia jak duze powinno byc terrarium dla zolwia lądowego i czy żółw grecki jest taki jak lądowy bo jak narazie we Wrocławiu znalazłam tylko żółwia greckiego i jest dosc drogi:(

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #8 dnia: 15.06.2009, 12:09:03 pm »
Terrarium- im większe tym lepsze. Ja proponuję minimum 100x50cm.

Tak, żółw grecki jest lądowym żółwiem. Tak naprawdę każdy żółw jest drogi i będzie, może u hodowcy lub na giełdzie będzie tańszy? Dowiedz się, czy ma papiery :D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Skąd żółwia? Co to jest CITES?
« Odpowiedź #9 dnia: 15.06.2009, 20:06:15 pm »
Jeżeli nie masz możliwości stworzenia żółwiowi wybiegu zewnętrznego to nie pozostaje nic innego jak dobrze urządzone terrarium. Wiadomo, że dla małego żółwia nie musi być ono zbyt duże. Ja jednak radziłbym od razu kupić (zbudować) jak największe, chociażby ze względów ekonomicznych, bo nie musisz tak często żółwiowi go powiększać. Weź jednak pod uwagę to, że takie terrarium zajmuje naprawdę dużo miejsca.

...czy żółw grecki jest taki jak lądowy...

Żółw grecki jest w stu procentach żółwiem lądowym. W Polsce należy on (obok żółwia stepowego) do najczęściej hodowanych żółwi lądowych, jakie można spotkać w naszych domach i te dwa gatunki spotkasz również najczęściej w sklepie zoologicznym. Żółwie stepowe są trochę tańsze niż greckie no i łatwiejsze do nabycia. Oba gatunki mają jednak podobne wymagania (żywienie, sen zimowy itp.).
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl