Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.05.2024, 23:54:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warto kupić żółwia czy nie? Obawa, że będzie chory  (Przeczytany 5148 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline M.H.

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Dżółwie są fajne!!!
Warto kupić żółwia czy nie? Obawa, że będzie chory
« dnia: 14.07.2009, 18:21:28 pm »
Cześć!
Mam do was małe pytanie. Otóż nie mam jeszcze żółwia, ale w przyszłości (to jeszcze kilka miesięcy może być) mam zamiar kupić żółwia stepowego. Jeszcze nie wiem jak go nazwę ale jak będzie to zrobię fotkę. Tylko właśnie:
Czy powinienem zaryzykować tyle pieniędzy na wszystkie rzeczy dla niego i za niego samego skoro może okazać się (oby nie), ze on będzie chory i po kilku dniach... no wiecie sami. W temacie "choroby" dostałem info jak poznać chorego żółwia, ale nadal się waham... :-\ 

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Warto kupić żółwia czy nie? Obawa, że będzie chory
« Odpowiedź #1 dnia: 14.07.2009, 19:23:16 pm »
Powiem ci tak....Jeśli fascynują albo chociaz troche ciekawią cie te zwierzęta to warto i nie możesz od razu zakładać że kupisz tak chorego żółwia który po paru dniach ci zdechnie....Zadaj sobie pytanie czy np. gdybyś chciał kupić rasowego szczeniaka, który kosztuje kilkaset złotych to czy jedynym wyznacznikiem twojej decyzji byłby fakt że może nagle okazać sie chory i zdechnąć?

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Warto kupić żółwia czy nie? Obawa, że będzie chory
« Odpowiedź #2 dnia: 14.07.2009, 21:31:00 pm »
Hej,

kupując nawet zdrowe zwierzę nigdy nie masz na nie gwarancji tak jak ma to miejsce np. na sprzęt RTV. Po to właśnie są pewne wytyczne, jakimi należy się kierować, przy zakupie zwierzęcia (choć i one oczywiście nic nie gwarantują): http://forum.zolw.info/ogolny/zakup-zolwia-na-co-zwrocic-uwage-(wydzielony)/
 
Ja bym się jednak najpierw na Twoim miejscu zastanowił, czy masz w ogóle warunki na takiego żółwia (wybieg/duże terrarium, itp.), bo jego nazwanie jest już najmniejszym problemem.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline M.H.

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Dżółwie są fajne!!!
Odp: Warto kupić żółwia czy nie? Obawa, że będzie chory
« Odpowiedź #3 dnia: 15.07.2009, 11:01:21 am »
Tak lubię żółwie i macie rację. Dzięki za wszystko! :)

Offline kukułka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Warto kupić żółwia czy nie? Obawa, że będzie chory
« Odpowiedź #4 dnia: 16.07.2009, 16:37:25 pm »
Kiedys myślałam nad żółwiem stepowym . Ale zawsze się wachałam . Jednak los zesłał mi balbine dwa tygodnie temu iw iesz co nie była ani kupiona , nie była ani zbytnio zdrowa , nie dostałam w spadku . Tylko ktoś ją kopnął ( ma ślad na skorupce ) , przy okazjii zwichnięto jej szczekę .A na koniec podrzucił jak zepsutą zabawke , ja sie nia zaopiekowałam i wiesz co pomimo tych lekkich kłopotów . Skorupa jest już wszystko ok a dzióbek tez stan sie polepszył . Jak widzę jak każdego dnia czuję się lepiej , jak opiera główkę o moja pierść , jak wyciąga ja aby pogłaskać itp . To Ja dostaję skrzydeł  
« Ostatnia zmiana: 16.07.2009, 18:00:37 pm wysłana przez witia »