Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 19:19:13 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mój żółw nie chce pić wody  (Przeczytany 8631 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SZUSTI

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Mój żółw nie chce pić wody
« dnia: 21.03.2010, 22:34:13 pm »
witam
od 5 dni mam małego żółwia greckiego 8cm ma się świetnie  swoje terra lampki oraz odpowiednie jedzonko w postaci rukoli bazylii  itp  jedna rzecz mnie martwi żółw nie pije wody (nie lubi kąpieli gdy wkładam do wody próbuje wyjąc nawet nie zamacza łebka zęby się napić) wiec jak podaje mu liscie rukoli to zamaczam je najpierw w wodzie zęby chociaż troszkę miał wody, nie wiem czy to normalne ze nie pije maluch (ma Wodę w terra), trudno zobaczyć czy wydala mocz, ma Kostkę bukowa i sianko wiec tego nie widać stad moje pytanie i obawy  jak z tym piciem jest pozdrawiam

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółw nie chce pić wody
« Odpowiedź #1 dnia: 21.03.2010, 22:46:53 pm »
Żółw może nie pić wody codziennie, przy kąpieli też nie zawsze. Ważne, że je...:) Zanadto mu jedzenia nie mocz, bo będzie miał rozwolnienie.
Masz higrometr? Bo podłoze z samej kostki bukowej i siana może nie dawać odpowiedniej, szczególnie dla malucha wilgotności.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline SZUSTI

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółw nie chce pić wody
« Odpowiedź #2 dnia: 21.03.2010, 22:49:46 pm »
mam jeszcze pytanie odnosnie ilosci listków podawanych małemu :) nie wiem ile zeby go nie przekarmic ani nie zagłodzić ( zje 5 listków rukoli która uwielbia i juz nic nie je a wybredna z niego gadzina , nie wiem czy to nie za mało ) troche jestem przerważliowiona na punkcie tego ,malucha  ;) zeby mu nie zrobić krzywdy dlatego pytam sie Was specjalistów
 

Dodano 21.03.2010, 22:51:14 pm
nie mam ale codziennie rano spryskuje mu podłoże wodą i w mojej ocenie nie jest suche i na pewno nie pyli

Offline witia

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Mój żółw nie chce pić wody
« Odpowiedź #3 dnia: 21.03.2010, 22:53:02 pm »
Ważne jest żeby żółw w ogóle miał dostęp do wody, a to że nie pije jest to, że tak powiem jego sprawa - widocznie nie ma on takiego zapotrzebowania na nią. Greki co prawda piją częściej i chętniej niż stepki, ale mimo wszystko każdy organizm ma inne potrzeby.... I nie kąp go tak często bez potrzeby bo to go tylko niepotrzebnie stresuje.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline SZUSTI

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółw nie chce pić wody
« Odpowiedź #4 dnia: 21.03.2010, 22:56:55 pm »
dziękuje bardzo za odp jesli chodzi o stres to naprawde jestem mile zakoczona juz w pierwszy dzień przybycia nie bał sie zaglądał sobie przez szybke terra buszował i jadł jedzonko i przekopał całe terra łącznie z doniczką która miała być jego kryjówka ehhe :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Mój żółw nie chce pić wody
« Odpowiedź #5 dnia: 21.03.2010, 23:04:44 pm »
To dobrze, że jest aktywny....:)
Kostka bukowa nie pyli - natomiast nie "trzyma" wilgoci. Szczególnie w kryjówce, w nocy może być ona dla malucha za niska - powinna wynosić z tego co pamiętam dla greckich nawet i do 70%.
A jedzenie staraj się dawać zróżnicowane - rukolę lubi - OK. To wymieszaj mu z bazylią, cykorią, tymiankiem, suszkami (np. mlecz, pokrzywa). Może masz coś z jadalnych doniczkowych. Za jakieś 2 tygodnie już powinny być roślinki polne dostępne, to mu dietę wzbogacisz.
Nałóż mu porcję i zobacz ile zje w ciągu dnia. Jak zostaje - to znaczy, że dałaś za dużo.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline SZUSTI

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: 0
Odp: Mój żółw nie chce pić wody
« Odpowiedź #6 dnia: 21.03.2010, 23:10:39 pm »
to niezwykle przebiegła gadzinka gdy wymieszałam rukole z bazylia i suszkami to wyjadł rukole samą he he resztę zostawił a o dziwo gdy wymieszałam utarta Marchewkę  z suszkami Zuzali (wiem powinno się Marchewkę dawać od czasu do czasu wiec postanowiłam ze zrobię mu święto   ) nic nie ruszył mądrala marchwi nawet nie powąchał ale to dobrze he he dobre nawyki posiada od hodowcy :)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Mój żółw nie chce pić wody
« Odpowiedź #7 dnia: 22.03.2010, 22:06:21 pm »
no to widać że od hodowcy bo bardzo żywiołowy gadzik z tego co opowiadasz a mój żółwik też jest bardzo wybredny a suszków nie rusza w ogóle tylko świerze a z tym piciem to też zależy od pokarmu ty podajesz świerzy i trzochę jest w nim wody i ma mniejsze zapotrzebowanie na nią dobrze że ma do tej wody stały dostęp
Pozdrawiam Jakub