Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 22:22:17 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?  (Przeczytany 14236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Witam
Zarejestrowałam sie nie dawno ale czytam wasze forum już od dawna :) ponieważ kocham żółwiki :) zawsze miał ochotę na jego zakup ale uważałam że nie stworze mu wystarczających warunków :( i w sumie dalej tak uważam ale ...... w nowo otwartym u nas zoologicznym jest mały żółwik z papierami który jest tam bardzo źle traktowany (złe żywienie) co widać już tego efekty i jest mi go żal. Jest już tam 2 miesiące i nikt nie jest zainteresowanie  jego kupnem :( pewnie dlatego że jest drogi. Rozmawiałam ze sprzedawcą że jak go kupie to już nie będzie więcej sprowadzać żółwia do sklepu bo za mała miasto. Ja bym go kupiła ale jak ja was tak czytam to mam coraz większe obawy. Na początek miał by terrarium przejściowe z UVB ale z czasem bym mu go urozmaicała. Spacerować w sumie miał by gdzie. Podejmę ostateczną decyzje o jego zakupie w poniedziałek. pozdrawiam  :)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #1 dnia: 08.07.2007, 22:33:32 pm »
Witaj  :)

Masz bardzo rozsądne podejście. Chcesz żeby wpierw dobrze było żółwiowi a dopiero potem Tobie. Na pewno zdajesz sobie sprawę z tego że to wymagające zwierzątko. Rozumiem Twój dylemat - też mnie to gryzie gdy widzę żółwie w sklepach zoologicznych prażone non stop na piachu, bez cienia, wody, osaczone z każdej strony z brudną miską w której walają się resztki upapranej piachem sałaty albo innego paskudztwa.
Z drugiej strony wiadomo - jeśli go kupisz sprowadzą w ekspresowym tempie następne skoro "towar schodzi". Być może u Ciebie faktycznie będzie inaczej, chociaż oczywiście nikt tego nie może Ci zagwarantować.

Nie namawiam ani nie odradzam, ale jedna rzecz jest bardzo istotna - sprawdź dokładnie te papiery - czy to aby na pewno CITES lub zaświadczenie powiatowego lek. wet. (dokładne info:
http://testudo.draknet.sytes.net/index.php?option=com_content&task=view&id=96&Itemid=68)

Daj znać co postanowisz...
Pozdrawiam :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #2 dnia: 08.07.2007, 22:39:51 pm »
Wiele osób powie, nigdy nie kupuj żółwia ani innego zwierzaka, bo Ci go żal.

Ale ja powiem tak
1. Jeśli jesteś pewna i odpowiedzialna i nie stwierdzisz za parę miesięcy, że żółw Ci się znudził to na pewno zrobisz dobrze jak go kupisz.

2. Jeśli nabyłaś, choć trochę wiedzy o żywieniu i budowie terrarium i o tym jak się żółwiem opiekować to dasz sobie radę.

3. Jeśli masz trochę pieniędzy na wydanie i rodzice Ci w tym pomogą i masz chęci to stworzysz mu dobry dom.

4. Zawsze możesz liczyć na osoby na forum, każdy tu Ci doradzi i pomoże, czy telefonicznie czy perz gg, lub przez samo forum.

Wypisz sobie na kartce za i przeciw i wtedy zdecyduj, co zrobić, nie zmuszaj się na siłę myśląc - bo gadzince jest źle - bo możesz go wziąć o ile jesteś wstanie zrobić mu lepsze warunki.

To chyba tyle, myślę, że osoby bardziej doświadczone więcej powiedzą. Po za tym na pewno czytałaś artykuł Beaty na temat kupna żółwia, a tam są wypisane aspekty. Nie znam Cię, ale na pewno dasz sobie radę o ile nie zwątpisz i będziesz racjonalnie myślała. Pamiętaj, że Twoje życie się zmieni.

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #3 dnia: 08.07.2007, 23:10:50 pm »
papiery ma dobre bo zdarzyłam to sprawdzić i wcześniej już poczytać na ten temat. Żółwiami interesuje się nie od dziś. Lubie te gadziny odkąd sięgam pamięcią zawsze chciałam mieć żółwia ale zawsze było to ale.. :( boję się nie tyle że mi się znudzi, co tego że mnie obowiązki nad jego opieką przerosną mnie:(  <angel>

Sprowadzić raczej nie sprowadzi bo jak ja bym go kupiła to za o wiele niższą cenę niż jest wystawiony w sklepie. Taki postawiłam warunek i kobieta się zgodziła. 
« Ostatnia zmiana: 08.07.2007, 23:18:13 pm wysłana przez Kornelia »

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #4 dnia: 08.07.2007, 23:45:49 pm »
Na pewno łatwiej Ci będzie hodować żółwia jeśli masz możliwość stworzyć mu wybieg ogrodowy. Będzie to zresztą z ogromnym pożytkiem dla samego żółwia. Myślę że to jedno z ważniejszych kryteriów.

Ważny jest też czas, wyjazdy (żółw dość mocno "przykuwa" nas do domu), możliwości finansowe...

Zerknij na artykuł:

http://testudo.draknet.sytes.net/index.php?option=com_content&task=view&id=95&Itemid=33
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #5 dnia: 09.07.2007, 00:27:33 am »
no właśnie CZAS  zawsze chciało by się go mieć więcej. Jeszcze wszystko przemyśle  ::) bo nie chce podjąć pochopnej decyzji.
Dziękuje za szybką  odpowiedz i rady :)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #6 dnia: 09.07.2007, 07:37:38 am »
Ja widzę, że pragniesz tego żółwika, tylko chyba sama o tym nie wiesz. JA BYM GO KUPIŁA. Widać, że jesteś odpowiedzialną osobą, z nami dasz radę na 100%.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #7 dnia: 09.07.2007, 11:16:14 am »
Poprostu musisz się z tym liczyć, ż eodpadnie większość wyjazdów bo żółwiem trzeba się opiekować.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #8 dnia: 09.07.2007, 18:33:58 pm »
ale nie jest aż tak źle...
TUPTUŚ

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #9 dnia: 09.07.2007, 20:39:30 pm »
no tak żółwik przywędruje do mnie już nie długo. Najprawdopodobniej w środę  do tego czasu przygotuje mu to terrarium stosując się do waszych wskazówek na forum.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #10 dnia: 10.07.2007, 07:45:26 am »
No to super!  ;D Kolejny żółw trafia w dobre ręce.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #11 dnia: 10.07.2007, 09:45:24 am »
Aparat w dłoń, rób zdjęcia pytaj, będizemy pomagać.

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #12 dnia: 30.07.2007, 20:26:11 pm »
nie pisałam bo była zajęta :) gadzinka.
Aparatu tymczasowo nie ma bo niedawno sprzedałam i jestem w trakcie zakupu nowego większego. Ale nie miał żadnego problemu ze zmontowaniem terrarium.
Wyposażenie: kamienie ( tak przeszkoda do wspinania)  z działki, kora i sianko, z doniczki - kryjówka, oświetlenie REPTI GLO 10.0 26 W i zwykła do ogrzewania :) programator do światła ,termometr i higrometr (czy jakoś tak ).

Nie do końca dobrze wyjaśniłam motyw kupna żółwia. Nie kupiłam go z żalu że jest mu tam źle ale zawsze chciałam mieć żółwia, ale tak ja wy uważałam że kupno go w sklepie potęguje jego popyt :(  a teraz jak dogadałam się ze sprzedawcą (znajomą  że już nie będzie sprowadzać żółwi do sklepu i widzą ja się ten żółw tam meczy postanowiłam go zabrać do domu i się nim przyzwoicie zaopiekować)

Musze sobie  jeszcze sprawić wagę elektroniczną żeby go zważyć :) pozdrawiam :)


Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #13 dnia: 30.07.2007, 22:27:20 pm »
No cieszymy się, ż etak roztropnei myśliszi czekamy na fotki, napewno warto.

Offline Kornelia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: 0
Odp: Zakup żółwia (czasochłonność, wybieg, koszty) - dam radę?
« Odpowiedź #14 dnia: 31.07.2007, 22:15:55 pm »
mam żółwia tydzień i muszę przyznać że ma lekki kryzys  i wątpliwość :( czy dam se radę z nim :( :( czy wy też kiedyś mieliście taki kryzys na początku ?
Wiem też że przemyślałam jego zakup na wszystkie strony ale jakoś nie mogę sobie tego przetłumaczyć i ma jakieś dwojakie uczucia :(
pewnie w takich dziwnych momentów nie mieliście ze swoimi gadzinkami jak ja :( :( :(