Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 16:39:50 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw grecki  (Przeczytany 3057 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adela93

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Żółw grecki
« dnia: 18.02.2013, 16:58:02 pm »
Cześć :)

Chciałam sobie kupić takiego żółwia bo bardzo mi się spodobał jak pierwszy raz go ujadam u kolegi.
Dużo na tej stronie pisze o jego opiece i ze musi mieć specjale terrarium i nie wolo go karmić warzywami ani owocami.
Mój kolego ma żółwia 10 lat,jest zdrowy i ten żółw chodzi normalnie po domu(panele) jak mu jest zimno to idzie pod grzejnik i karmi go owocami i właśnie sałata.
Czy tak można bo nie chciałam bym takiego  skrzywdzić?

Pozdrawiam :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #1 dnia: 18.02.2013, 17:24:13 pm »
Żółw absolutnie nie może mieć takich warunków!!!  :o
Słuchaj musisz powiedzieć koledze, że bez zimowania, terrarium, wybiegu i odpowiedniej diety on żółwia po prostu powoli zabija i nawet nie zdaje sobie z tego sprawy...  :(
Ale skoro Ty chcesz mieć żółwia to droga wolna  :P Jeśli będziesz w stanie zapewnić mu dobre warunki to proszę bardzo  ;)

PS:
Podaj swojemu koledze tą stronę, proszę  <angel>
Od chodzenia po podłodze żółwik może poważnie zachorować na krzywice i parę innych chorób.  :-X
 

Dodano 18.02.2013, 17:26:34 pm
A tak w ogóle to witamy na forum!!!  ;D
« Ostatnia zmiana: 18.02.2013, 17:26:34 pm wysłana przez Jan BZ »
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline adela93

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #2 dnia: 18.02.2013, 18:42:23 pm »
O matko odrazu mu powiem. Wielkie dzieki :)

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #3 dnia: 18.02.2013, 18:50:19 pm »
A moze adopcja? jak już poczytasz o warunkach, dalej będziesz zdecydowana, pewna, że jesteś w stanie żółwikowi je zapewnić to porozmawiaj z pomocnikami adopcyjnymi..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #4 dnia: 18.02.2013, 19:10:47 pm »
Ja to robię, bo kocham te zwierzątka  :P
Minka napisała o adopcji. Zgadzam się z nią w 100%  ;) Bardzo wiele gadzin szuka dobrego domu:
http://forum.zolw.info/zolwie-do-adopcji-54/
W linku masz dział forum, w którym co jakiś czas dochodzą nowe ogłoszenia  :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #5 dnia: 18.02.2013, 19:57:21 pm »
Witam Cię
Ze swojej strony zupełnie odradzam adopcje lub zakup żółwia.
Zanim to zrobisz utrzymaj wątek,dowiedz się jakie warunki musimy dać swoim podopiecznym i uwierz w to,że rady te są dobre.Nie na zasadzie "a bo kolegi żółw żyje tak 10 lat i nic mu nie dolega". Chodzi o prawdziwe przekonanie co dobre, a co złe.Można duuużo pisać,ale w zasadzie na forum jest tyle fotek pokrzywdzonych żółwi i tylko dlatego,że "żył sobie na podłodze,chodził po panelach, a jak mu było zimno szedł pod kaloryfer".
Adela93 nie chcę,abyś pomyślała ,że Cię atakuję.Chciałabym Cię przekonać ,abyś wstrzymała się do nabycia żółwia zanim nie poznasz tych zwierzaków.Zapewne wszyscy będą służyć Ci na forum pomocą i dobrą radą,a najczęściej głupią minką co niezwykle często się zdarza.
Adela porozmawiaj z kolegą i przekaż,że żółw żyjący na ziemi ma kontakt z suchym podłożem,z chemią,bo przecież podłogę myjemy detergentami.Żółwia nos jest tak blisko podłogi i wdycha niestety to co najbardziej mu szkodzi.Druga sprawa to stawy.Dobre podłoże to takie ,które jest pewne dla łapek żółwia.Panele raczej nie są wymarzonym podłożem dla gada.Są śliskie,żółw nie ma oparcia, co w rezultacie niszczy jego stawy i żółw cierpi.W swojej gromadzie mam 5 żółwi.Każdy ma "coś" po byłych właścicielach.Mam podłogowca,który dzielnie walczył ,aby nauczyć się na nowo chodzić.Tak więc Adela życzę miłej lektury,która będzie na tyle fascynująca,że rzeczywiście będziesz gotowa na przyjęcie podopiecznego.
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #6 dnia: 18.02.2013, 20:22:36 pm »
Tośka , masz w swojej gromadzie jeszcze żółwia , który nie ma tego czegoś. Łapki niestety :( Też przecież po nieodpowiedzialnych właścicielach, pewnie biegał po panelach i przyjaźnił się z pieskiem. Masz rację, najpierw idealnie byłoby wyczytać wszystko na gadzi temat a wtedy idealnie byłoby adoptować. Bo kupić w sklepie to żaden wyczyn. Ale adopcję polecam ludziom odpowiedzialnym bo to jednak nie wiąże się ze wzrostem reputacji na forum ale  czasem z długim leczeniem. Aczkolwiek satysfakcja ogromna po postawieniu gadzinki na nogi :)




« Ostatnia zmiana: 18.02.2013, 20:24:13 pm wysłana przez an_na »

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #7 dnia: 18.02.2013, 21:07:26 pm »
Racja, satysfakcja.Wolę adoptować ,a pieniądze "zaoszczędzone" na zakupie,przeznaczyłabym na leczenie.
Nie da się uratować wszystkich zwierzaków,ale można zmienić świat jednemu :)
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #8 dnia: 18.02.2013, 21:15:41 pm »
Oj racja. Pomóc gadzince już na zawsze to jest wyczyn. Kupić to wszystko można...

Offline andzia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 513
  • Reputacja: 6
  • Klementyna i Melania
Odp: Żółw grecki
« Odpowiedź #9 dnia: 18.02.2013, 21:32:24 pm »
Popieram adopcję. Też mam podłogowca, co prawda nie jest tam jakiś chory, ale satysfakcja jest, że już nie śmiga po podłodze a ma terrarium, lampy, których pewnie nigdy na oczy nie widziała, miło jest patrzeć jak codziennie wygrzewa się kilka godzin, że ma odpowiednią dietę, a nie tylko je marchewkę i kapustę pekińską (u poprzednich właścicieli), zadowolenie jest ogromne  :D
Pozdrawiam, Aneta i Gadzinki :)