Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:34:22 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw grecki z sierpnia 2022  (Przeczytany 3546 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żółw grecki z sierpnia 2022
« Odpowiedź #15 dnia: 01.04.2023, 16:56:58 pm »
Super!
Babka średnia może być, jak najbardziej.

Offline aleksandraadr

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw grecki z sierpnia 2022
« Odpowiedź #16 dnia: 05.04.2023, 19:23:18 pm »
Witam ponownie. Jesteśmy już po wymianie podłoża na ręczniki papierowe na czas leczenia Franklina. Wydaje mi się że żółwiowi nie bardzo podoba się brak podłoża do zakopywania i często robi wywrotki. Jego chód na płaskim jest też dość pokraczny.czy te 2 tygodnie do końca leczenia to nie będzie za długo bez podłoża? Pozdrawiam

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żółw grecki z sierpnia 2022
« Odpowiedź #17 dnia: 06.04.2023, 09:48:54 am »
Będzie ok  :)
Spokojnie wytrzyma.

Offline aleksandraadr

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw grecki z sierpnia 2022
« Odpowiedź #18 dnia: 08.04.2023, 22:52:04 pm »
Zaczynamy się też interesować wybiegiem na balkonie. Czy wstępnie klatka 120 na 60 byłaby wystarczająca? Mamy dosyc duze pole manewru bo jest to duza przestrzen i prosze o porady jak rozwiazac ta kwestie
Martwi mnie też trochę to że nasz balkon jest od strony południowej i jest to strasznie upalne miejsce od godziny 12. Jeśli jest jakiś przedział temperaturowy w ktorym nie powinniśmy trzymać żółwia? Jesli będzie za gorąco to spędzi tam z pół dnia w tej sytuacji.jest też mozliwosc znoszenia go na taki większy teren zielony za blokiem oddzielony od ulic i innych zabudowań tylko czy rezygnując z zzbyt gorącego balkonu i znosząc dom tymczasowy z zolwiem codziennie nie będzie to dla niego stres i dyskomfort? Oczywiście będzie wtedy pod opieką bo bardzo dużo czasu spędzamy na dworze. Pozdrawiam

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Żółw grecki z sierpnia 2022
« Odpowiedź #19 dnia: 10.04.2023, 11:32:02 am »
On jest w drugim roku życia tak? Jeżeli tak to te 120x60 wystarczy tylko lepiej żeby to nie była klatka tylko wybieg otwarty. Ja kupiłem palisadę taką palisadę ogrodową z biedronki i to mi służy jako ogrodzenie.
To, że balkon jest od strony południowej to atut a nie problem. Nie ma generalnie temperatury za wysokiej na wybiegu dla żółwia pod warunkiem że jest kilka miejsc zacienionych z kryjówkami i jest wystarczająco dużo  ziemi żeby mógł się cały zakopać. W czasie upałów warto też zraszać podłoże i samego zolwia takim spryskiwaczem do kwiatów. Wtedy spokojnie da sobie radę.

Offline aleksandraadr

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw grecki z sierpnia 2022
« Odpowiedź #20 dnia: 10.04.2023, 17:35:33 pm »
Żółw jest z sierpnia 2022 więc ma gdzieś 7-8 miesiecy. Jeśli można prosić o zdjecie/zdjecie przykładowego wybiegu na balkon to byłabym wdzięczna. Mam jeszcze pytanie dotyczące roślinności polnej, a mianowicie znalazłam przytulie pospolitą i nie znalazłam informacji czy jest jadalna. Po drodze był również świerzabek gajowy. Proszę o info bardziej rozeznanych w temacie.Pozdrawiam

Offline aleksandraadr

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw grecki z sierpnia 2022
« Odpowiedź #21 dnia: 10.04.2023, 17:39:46 pm »
Palisada ok, sprawa do przemyślenia. Proszę o pomysły jak zabezpieczyć go od góry w sensie przed ptakami itd (lata dużo gołębi i mew:/ )

Offline managa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw grecki z sierpnia 2022
« Odpowiedź #22 dnia: 23.05.2023, 23:48:38 pm »
Klatka 120x60 to bardzo dobry wybór na wybieg dla takiego maluszka :) Pełne zabezpieczenie przed podkopaniem i atakiem drapieżników, a poza tym spełnia wszystkie zadania "normalnego" naziemnego wybiegu. Tylko pamiętaj o zrobieniu dziur w kuwecie, żeby woda się nie zbierała i np. o fragmencie poliwęglanu lub mini szklarence, bo dla żółwia greckiego takie miejsce z wyższą temperaturą na pewno będzie korzystne