Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 08.05.2024, 19:45:08 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółw podlogowy  (Przeczytany 4271 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ninn24

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Żółw podlogowy
« dnia: 04.02.2015, 21:52:57 pm »
Witam,
mój mój wychowawca trzyma w klasie żółwia stepowego. Żółw ma swoją miseczkę z wodą... i tyle. Ogrzewa się przy rurze od kaloryfera, jest karmiony marchwią, jabłkami, bananami i sałatą. Ma przerośnięte pazury oraz dziób (może to i lepiej, bo nauczyciel raz, w przypływie energii postanowił sam mu go spiłować z dość bolesnym efektem). Odkąd chodzę do tej szkoły staram się jakoś poprawić jego żywot, dokarmiam sianem i mieszankami ziół, kąpię w umywalce, w lecie wypuszczałam go na trawnik.
Ostatnio wpadłam na pomysł przerobienia kuwety od klatki(takiej plastikowej 80x45x15) na taki mały kącik dla niego, żeby go tam wkładać na kilka godzin podczas lekcji. Jak wam się podoba ten pomysł? Co powinno się tam znaleźć?

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #1 dnia: 04.02.2015, 22:13:15 pm »
Podaj co to za szkoła to się przejdziemy do dyrektora i tego nauczyciela i skończymy z męczarnią żółwia.
Ewentualnie nie ma w szkole jakiegoś konkretnego nauczyciela by wychowawcy przemówił do rozumu.
Podaj wychowawcy adres tego forum niech zobaczy jaką krzywdę robi żółwiowi.
Najwyraźniej trzeba twojego nauczyciela wychować.

Offline ninn24

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #2 dnia: 04.02.2015, 23:42:01 pm »
Wychowawca jest mocno starej daty, mam uzasadnione obawy, że do komputera podejdzie z wodą święconą i katechetą. Dyro sam siebie ogarnąć nie umie, o podwładnych nie wspominając. Do tego większość nauczycieli zna się od co najmniej 10 lat, więc trochę trudno ich przekonać, że to ja, a nie wychowawca mam rację.

Offline doru

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1553
  • Reputacja: 52
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #3 dnia: 05.02.2015, 00:38:30 am »
Świetnie że chcesz dobrze dla gada, ale jedynym rozwiązaniem jest całkowita zmiana jego trybu życia. Z takiej kuwety szybko wyjdzie, jest za płytka. Może przekona go jakaś kartka z zaleceniami od weterynarza? Brak mi pomysłów na rozwiązanie sytuacji.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #4 dnia: 05.02.2015, 10:46:38 am »
A może zasugerować że żółwiowi przydałaby się wizyta u weterynarza, możesz zaargumentować to stanem pazurów, dioba, lub wymyśleć cokoliwke i albo zaproponuj że weźmiesz go do weta, albo jeśli nauczyciel się nie zgodzi żebyś Ty szedł to zaproponuj mu żeby sam poszedł do specjalisty od gadów. Wtedy możesz wcześniej przedzwonić do tego lekarza wet i poprosić żeby zwrócił nauczycielowi uwagę na prawidłowy chów.
Fajnie że chcesz mu pomóc, trzymam kciuki

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #5 dnia: 05.02.2015, 13:04:02 pm »
Kurczę, ciężka sprawa...:( Jeśli nauczyciel jest choć trochę reformowalny to może by się zgodził zrobić żółwiowi terrarium i zmienić dietę - takie ładnie urządzone terro byłoby ozdobą klasy a i przy okazji pokazem prawidłowych warunków utrzymania żółwia. Terro można zrobić chociażby ze starej szafki, ziemia do kwiatów i glina to też nie majątek.
Inna opcja - to jeśli na żółwiu mu nie zależy i trzyma go w klasie bo nie ma gdzie, to może by się zgodził go oddać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #6 dnia: 05.02.2015, 13:12:56 pm »
Kurcze, jeśli już musi istnieć takie szkolne mini zoo to mogłoby chociaż pełnić funkcje edukacyjną  >:( próbowałaś porozmawiać z nauczycielem tak po prostu, jakie skutki niesie ze sobą to co robi z żółwiem? Konkretne argumenty, tu masz o mieszkaniu na podłodze: http://forum.zolw.info/ogolny/dlaczego-zolwie-nie-powinny-mieszkac-na-podlodze/ tutaj o żywieniu http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/zywienie-zolwi-ladowych

Offline Tupcio

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Mam żółwia greckiego o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #7 dnia: 05.02.2015, 18:18:46 pm »
Bardzo szkoda mi żółwika :( Możesz wydrukować i pokazać nauczycielowi zdjęcia terrariów i np. artykuł o żywieniu  z naszej strony. Powodzenia  ;).

Offline ninn24

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #8 dnia: 05.02.2015, 19:59:12 pm »
Dziś uzbrojona w wydruki, niepodważalne argumenty i wiedzę z forum poszłam z wychowawcą porozmawiać. Długo to trwało. Terra nie, bo za drogie, przerobienie szafki - zbyt mało miejsca w klasie. W końcu zgodził się żółwia oddać. Tyle że tylko do Zoo! Wie ktoś może, czy to w Warszawie przyjmie 45-letniego żółwia stepowego?

Offline Tupcio

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: 1
  • Mam żółwia greckiego o imieniu Tuptuś
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #9 dnia: 05.02.2015, 20:04:16 pm »
Dobrze ,że już chce oddać  :) ,lepsze to niż męczenie się i niewłaściwa dieta.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #10 dnia: 05.02.2015, 22:29:43 pm »
Wege powinien wiedzieć. :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #11 dnia: 05.02.2015, 23:47:05 pm »
Jasne, że przyjmiemy! :) Wyslę Ci mój numer telefonu to podaj nauczycielowi, ok? :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Żółw podlogowy
« Odpowiedź #12 dnia: 06.02.2015, 15:53:14 pm »
No i sprawa prawie rozwiązana. :)
Pozdrawiam ןคภ ๒z