Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.10.2019, 09:57:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jeśli nie CITES to co?  (Przeczytany 3141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Jeśli nie CITES to co?
« dnia: 24.09.2007, 23:25:20 pm »
witam ponownie:)
Musze sie pochwalic nowymi kolegami  stepniakami...)dostalem pod "opieke" dwa mlodziutkie stepniaki(tak je nazywam sobie) wiem,ze to nie ejst jakies wydarzenie super,ale musze powiedziec,ze poraz pierwszy dostalem zlowie z chodowli Polskiej....(bez citesu/citesa...nie wiem jak popawnie:P)...pytanko, w tej sprawie....czy zaswiadczenie kupna sprzedazy oraz to ze sa urodzone w niewoli(czyt, chodowli) wiele pieczatek rozncyh osob poczawszy od hodowcy,kupujacego,weterynarza i kogos tam jeszcze....to to wystarczy?(bo tak przynajmniej mi powiedzieli handlarze)...a pytam bo wiecie co etraz mialem za "przygode"....:)
p.s jak bede mial chwile zcasu to zrobie fotki i postaram sie wrzucic:)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 17
Jeśli nie CITES to co?
« Odpowiedź #1 dnia: 24.09.2007, 23:36:27 pm »
Chyba wystarczy, ja tez mam tylko potwierdzenie wyklucia sie Tusia w niewoli w Polsce.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Jeśli nie CITES to co?
« Odpowiedź #2 dnia: 25.09.2007, 17:43:58 pm »
A no jak są pieczątki to chyba ok, bo takie mamy państwo jak nie masz papierów to źle jak masz za dużo to też nie dobrze.

Ważne, że są papiery i wszystko jest legalne.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2734
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Jeśli nie CITES to co?
« Odpowiedź #3 dnia: 25.09.2007, 19:04:54 pm »
Jeśli żółw pochodzi z hodowli to sprzedawca winien posiadać dokument wydany przez powiatowego lekarza weterynarii poświadczający urodzenie zwierzęcia w hodowli.

Kwestię tą reguluje art. 64 pkt 9 Ustawy o ochronie przyrody, stanowiąc że:

Podmioty, o których mowa w ust. 2 pkt 2
[prowadzące działalność gospodarczą w zakresie handlu zwierzętami, o których mowa w art. 61 ust. 1
[należących do gatunków, podlegających ograniczeniom na podstawie przepisów prawa Unii Europejskiej] ],
są obowiązane do posiadania i przekazania wraz ze sprzedawanym zwierzęciem oryginału lub kopii dokumentu, o którym mowa w ust. 4 pkt 11.
[
a) zezwolenia na import zwierzęcia do kraju albo
b) zezwolenia na schwytanie zwierzęcia w środowisku, albo
c) dokumentu wydanego przez powiatowego lekarza weterynarii, potwierdzającego urodzenie zwierzęcia w hodowli, albo
d) innego dokumentu stwierdzającego legalność pochodzenia zwierzęcia.
]
Kopia ta powinna być, przez podmiot sprzedający zwierzę, zaopatrzona w numer nadawany według numeracji ciągłej, datę wystawienia, pieczęć i podpis osoby sprzedającej, informację o liczbie zwierząt, dla których została wystawiona, a jeżeli kopiowany dokument dotyczy więcej niż jednego gatunku, także o ich przynależności gatunkowej.

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU