Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 08:22:46 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przemyt - link do artykułu na GW - "Nielegalny żółw aresztowany przez policję"  (Przeczytany 7610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,5090177.html
Przesyłam tę drastyczną wiadomość o przemycaniu żeby nie pokuszać sie na tanie żółwie, bo z takiego powodu są one tanie.

Offline Paweł

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
No to prawda jest to duży problem, o którym wiele osób nie wie albo wiedzieć nie chce. Wiele osób widząc kuszącą cenę decyduje się na żółwia nie myśląc nawet o tym skąd taka niska cena. :-\ Moim zdaniem to dobrze by było gdyby była zrobiona jakaś akcja która uświadamiała by ludziom ogromny problem przemytu (nie tylko żółwi ale i innych zwierząt).  Myślę tu o jakiś plakatach, ulotkach itp. Co jak co ale obrazy to chyba najbardziej przemawiają do ludzi. ::)
Pozdrawiam Paweł

Offline Remek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 167
  • Reputacja: 0
  • żółw stepowy, Kuba, 4 lata?
a ja myślę, że uczulanie ludzi nic nie da. W końcu cena jest elementem, który ma decydujący wpływ na decyzję kupić / nie kupić.

Trzeba pomyśleć o tym jak powstrzymać czy po prostu zminimalizować przemyt.
Każdy człowiek ma jakieś dobre strony,
trzeba tylko przekartkować te złe

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Od zwalczania przemytu są odpowiednie służby, i z tym się zgadzam, ale wolałbym ,żeby ten żółw trafił do kogoś innego , aniżeli jego obecny właściciel znudzony starą ,,zabawką". Szanuję ludzi ,którzy oddają swoich pupili w zamian za zapewnienie im właściwych warunków, a nie za pieniądze, szczególnie jeśli nie robią tego na łapu capu, i starają się sprawdzić warunki jakie może stworzyć dla zwierzaka nowy opiekun.   
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Swoją drogą idiotyczny nagłówek tego artykułu. Po pierwsze nie wiadomo czy żółw był nielegalny bo mógł zostać kupiony wiele lat temu gdy przepisy obecne nie obowiązywały a z tego co wiem nie ma domniemania winy ani tym bardziej domniemania nielegalności. A dwa - komicznie brzmi "aresztowany żółw". Myślałam że procedura karna i związane z nią środki przymusu dotyczą tylko ludzi a nie także zwierząt. Z kolei odpowiedzialność karną zwierzęta ponosiły w średniowieczu... 

Dziennikarze bardzo często nie mają pojęcia o czym piszą. Tu w grę wchodzi akurat elementarna znajomość kpk ew. ustawy o ochronie przyrody, ale z innej beczki - kiedyś był na bodajże Interii artykuł o tym że właściciele żółwi wkładają je na zimę do lodówek. Nie było nic wyjaśnione ani po co ani jak ani dlaczego, tylko tak jakby to był jakiś kaprys a żółw leżał sobie między serkami i kiełbasą. Ktoś coś zasłyszał i myślał że zabłyśnie a de facto ten artykuł mógł wyrządzić wiele szkody sugerując bezmyślne wkładanie żółwia do lodówki...  :-\
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37

Offline Paweł

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 0
No mi się wydaje że komfortowych warunków to te żółwie nie mają. Nie mają gdzie się zakopać i w ogóle ciekawy jestem jak ta pani radzi sobie z tym by żółwie miały i zimno i powietrze. ::)
Pozdrawiam Paweł

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
No to się kobitka musiała nieźle przerazić.
TUPTUŚ

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Szkoda żółwika, bo nie wiadomo w jakich warunkach mieszka.
A kara powinna być, bo ludzie nie myślą najpierw zwierzak potem się myśli co jeszcze.