Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 05:30:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Adoptuje żółwia  (Przeczytany 11194 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Adoptuje żółwia
« dnia: 15.03.2009, 19:24:16 pm »
Witam wszystkich, od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem adopcji zolwia ladowego, kiedy poczynilem pierwsze kroki, okazalo sie ze sa pod ochrona i nie moge kupic go w sklepie- wyczytalem ze ochrona dotyczy zolwi zabranych z ich naturalnego srodowiska, wiec te urodzone w niewoli mozna hodowac, w zwiazku z tym zwracam sie z prosba o pomoc:
gdzie moglbym adoptowac takiego zolwia?
Mieszkam w Gliwicach, mam 22 lata i studiuje filologie angielska. Nie mam wielkiego doswiadczenia w hodowli zolwi ladowych, mialem okazje zajmowac sie zolwiami wodnymi mojej siostry, niestety siostra przeprowadzila sie i zabrala je ze soba, a ja zatesknilem za towarzystwem tych poczciwych zwierzatek. Jestem pewien ze zapewnie takiemu zolwiowi dobre warunki zycia- terrarium i caly ekwipunek, w miare mozliwosci bede chcial zapewnic mu towarzystwo w postaci innego zolwia, to jednak dopiero gdy zdobede wieksze doswiadczenie.Czekam na odp na forum, lub email ew. gg 2825231.
pozdrawiam i z gory dziekuje

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 15.03.2009, 20:24:21 pm »
okazalo sie ze sa pod ochrona i nie moge kupic go w sklepie
Nie za bardzo rozumiem? Owszem, żółwie sa po ochroną, wyłapywanie ich z naturalnego środowiska jest karalne, natomiast można je kupić w sklepie zoologicznym - gatunki z hodowli w Europie lub z kontrolowanych odłowów. W Polsce żółwie stepowe i niektóre gat. wodnych można także nabyć bezpośrednio u hodowcy.
Jak chcesz przygarnąć jakiegoś żółwika - lądowego lub wodnego (tych ostatnich jest naprawdę sporo w działach "oddam") to poszukaj np. na terrarium.com.pl (giełda-dział "oddam"), na allegro, czy różnych gratkach.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 15.03.2009, 20:36:55 pm »
byc moze informacji udzielila mi niekompetenta osoba, dzieki za wskazowke, zaraz odwiedze te strony.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 15.03.2009, 20:43:26 pm »
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 17.03.2009, 09:18:35 am »
ciagle sledze te fora internetowe, niestety wiekszosc ogloszen dotyczy zolwi wodno-ladowych, albo z bardzo daleka, nie mniej jednak prosze zeby moj post byl ciagle aktualny.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #5 dnia: 17.03.2009, 09:27:29 am »
Hmmy... rozumiem ze napewno maz dobre intencje ale tak naprawde nikt z nas cie tu nie zna, a adoptowac zolwia to nie tak latwo.  Pierwsze moje pytanie czy maz juz tero , oswietlenie, dobrego weta, spis roslin, wiadomosci o zimowaniu, wybieg na lato ...? Bo dobiero po przygotowaniu tego wszystkiego , mozna by rozejzec zie za zolwiskiem ;).

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #6 dnia: 17.03.2009, 09:39:48 am »
to oczywiste, ze nikt mnie tu nie zna, ale forum nie jest chyba tylko dla stalych bywalcow, gdzies i kiedys trzeba zaczac, terrarium juz mam wymiary 60x90 razem z oswietleniem UV, czy dobrego 'weta' - do tej pory sie sprawdzal, spis roslin- jest ogolnie dostepny na kazdej stronie www, wybieg na lato ma zapewniony w ogrodku, nie ukrywam ze jestem troche zniesmaczony tym ze zwracajac sie o pomoc do pewnego rodzaju specjalistow, a przynajmniej ludzi ktorzy sa w temacie, jestem z gory traktowany prawie jako sadysta i musze od samego poczatku wszystkich zapewniac ze nie jestem sadysta, teraz niestety wyjezdzam na uczelnie bede na forum dopiero poznym wieczorem, pozdrawiam

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #7 dnia: 17.03.2009, 10:48:19 am »
Wiem że to może być denerwujące i proszę nie bierz tego personalnie, bo zupełnie nie o to chodzi i kazde ogłoszenie jest traktowane tu w ten sam sposób. Wyjątek może być jak ktoś jest po prostu mi znany, choćby z dłuższej aktywności na forum itp.

Należy Ci się kilka słów wyjaśnienia. Widzisz swego czasu zaczęły pojawiać się na tym forum jak grzyby po deszczu ogłoszenia tego typu, gdzie był to pierwszy i często ostatni post danego autora i zero informacji poza tym, że szuka darmowego żółwia.
Tak się złożyło że Allegro zaostrzyło swoje zasady i ludzie przestali wystawiać na aukcjach żółwie za "symboliczną złotówkę" a żółwiki w zoologach chodzą po kilkaset złotych. I co ma zrobić zdesperowany rodzic, któremu dziecko marudzi że chce żółwia, albo w ogóle jakiś małolat, który potrzebuje żywą zabawkę na już i najlepiej za darmo bo w sklepie jest za droga?
Przykre to jest, ale takie wrażenie to nieraz sprawiało. Oczywiście jak padły pytania "a jakie masz warunki?, masz wybieg? itp." to ludzik znikał.

Pojawiły się głosy aby coś z tym zrobić i faktycznie stwierdziłam, że jest problem a co gorsze nie da się go rozwiązać tak aby wszyscy byli zadowoleni. Zresztą pisałam gdzieś o tym. Wiem że te reguły są może trochę nieżyciowe i uprzykrzają życie osobom, które faktycznie kochają żółwie i mają możliwość stworzyć nowy dom tym żółwiom, które z różnych względów musza zmienić właściciela, ale ja przecież tego nie wiem. Nie znam ludzi, którzy tu piszą jako pierwszy post że chcą adoptować i koniec i nie wiem jakie są ich intencje, ale wiem że ten dział nie jest i nie będzie słupem ogłoszeniowym dla osób, które szukają żywej zabawki.

Ja po prostu nie chcę by to miejsce było wykorzystywane w taki właśnie sposób, bo o dobro żółwi mi tu chodzi o nic więcej. Wierzę w to, że jeśli ktoś jest prawdziwym miłośnikiem żółwi to zada sobie trud aby nieco poczytać na ich temat i nie będzie dla niego problemem napisać jakie warunki jest w stanie żółwiowi zapewnić czy odpowiedzieć na kilka pytań. 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #8 dnia: 17.03.2009, 11:09:17 am »
Dzieki Beato za dokladne wyjasnienie ;). Nie sadze ze napisalam nic co moglo by cie w tym momencie obrazic, tak tu u nas jest ze jesli chodzi o Zolwie to chcemy wiedziec wszystko.Poprostu jesli ktos bedzie mial zolwika na wydanie to wszyscy bedziemy starali sie znalesc dla niego DOBRY dom. Wiec zamiast sie obrarzac napisz cos wiecej o tym terze np. z jakiego jest tworzywa, jakie lampy zakupiles, o jakiej mocy, jakie podloze chcez uzyc , czy maz jekies pytania i watpliwosci , bo odp. w stylu rosliny mozna znalesc na kazdej stronie www. nie jest zbyt motywujaca do powierzenia ci prawdopodobnie zolwia zaniedbanego i potrzebujacego szczegulnej opieki , bo takie zazwyczaj sa oddawane do adopcji.

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #9 dnia: 17.03.2009, 20:51:50 pm »
Faktycznie moze troche przesadzilem z tym unoszeniem sie, zupelnie nie o to tu chodzi i przepraszam za to, jesli chodzi o warunki ktorymi dysponuje- terrarium jak juz wspominalem 60x90 ze szkla z otwarta gora (dostalem je od kolegi z osiedla po kroliku),fajnym udogodnieniem jest wysiegnik do zamontowania lampy, jest to rozwiazanie tymczasowe- mniej wiecej do wakacji bo chcialbym zbudowac wieksze z materialow drewnopodobnych, oswietlenie mam w tej chwili tylko grzewcze (40W) , jesli chodzi o UVB to zakupie je na dniach (20 dostaje wyplate ;D) mialem je rowniez odziedziczyc po koledze ale niestety wzial je ktos inny, o podlozu wyczytalem ze najlepiej jest wymieszac ziemie, piach i zwir- tu nie wiem czy wazna jest wartosc pH ziemi(?), do tego siano, kawalki kory- mysle ze dopuki nie bedzie wiekszego terrarium tyle wystarczy, wybieg w ogrodku nie jest jeszcze przygotowany, ale to tylko kwestia pogody, aha i chcialbym zaznaczyc ze nie pisze po to zeby ktos mi odstapil zolwia, tzn. jesli trzeba to za niego zaplace. pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 17.03.2009, 20:54:29 pm wysłana przez opi87 »

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #10 dnia: 17.03.2009, 20:59:09 pm »
No to fajnie, że masz takie podejście :) Wcale nierzadko trafiają się żółwiki do adopcji, więc czekaj cierpliwie.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #11 dnia: 17.03.2009, 21:09:11 pm »
No i zazwyczaj jak czlowiek czegos szuka , to akurat nie ma. Juz kiedys wspominalam ,moze Ewa ma jeszcze tego stepka na wydanie ? Z tym ze ona jest chyba z Warszawy , ale jesli masz dzien wolny to w pociag i tyle , napisz do niej  ;).

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #12 dnia: 17.03.2009, 22:58:14 pm »
Tak to niestety bywa...:( Czasem jest kilka ofert w ciągu dosłownie kilku dni, a potem cisza. Ale na pewno z czasem znajdziesz gadzinkę.

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #13 dnia: 18.03.2009, 06:49:56 am »
oPI87, A może wodno-lądowego byś chciał, bo akurat z tego rodzaju jest bardzo dużo do wzięcia, i nawet dwa mógłbyś.
Wspomniałeś, ze masz ogródek, to na lato byś mógł w nim je trzymać i byłyby szczęśliwe.

Offline opi87

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Adoptuje żółwia
« Odpowiedź #14 dnia: 18.03.2009, 22:17:44 pm »
hej, nie chcialbym byc wybredny, ale zalezy mi wlasnie na ladowym, nie wiem czy nie skusze sie na zakup w zoologicznym, kosztuje to spory kawalek pieniadza, ale naprawde mi zalezy, nie wspominalem jeszcze ze na wiekszosc pozostalych zwierzat mam alergie. Zapewniam jednak ze nie staram sie o zolwia tylko z tego powodu ze nie moge miec psa itp.


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.