Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 26.04.2024, 10:06:00 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: przygarne żółwia stepowego  (Przeczytany 7191 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline katarynka604

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
przygarne żółwia stepowego
« dnia: 19.07.2010, 20:57:44 pm »
witam :)

z wielką chęcią przygarnę żółwia stepowego, baaaaaaaaaaaardzo chętnie :D wiem , że jestem tu od niedawna ale posiadam duzą wiedzę o tych isotkach oraz posiadalam juz 2 zolwiaki ale musialam oddac do zoo z racji wieku :( pozdrawiam i zainteresowanych zapraszam na maila zmudka85@tlen.pl, oraz gg 1997345 :D

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #1 dnia: 19.07.2010, 21:49:04 pm »
posiadalam juz 2 zolwiaki ale musialam oddac do zoo z racji wieku :(

Z racji wieku Twojego, czy żółwików? ;D
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline katarynka604

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #2 dnia: 20.07.2010, 08:55:55 am »
heheheh

Mojego tez ;) żółw miał ok 30 lat i nie potrafiłam już się nim stosownie zaopiekować, wymagał stałej opieki weterynaryjnej i z racji mojego także wieku ;) (życie studenckie) musiałam go oddać, zwłaszcza kolidowało to w czasie sesji :D

Offline Nocturne

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 11
  • Reputacja: 0
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #3 dnia: 24.07.2010, 02:27:04 am »
No pewnie - jak coś jest stare to i jest niepotrzebne - można się tego pozbyć albo wyrzucić... ciekawe czy jak Twoja matka będzie już stara to też będzie Ci przeszkadzała i dojdziesz do wniosku, że nie umiesz się nią zaopiekować i też ją wyrzucisz albo oddasz gdzieś - i ty chcesz przygarnąć jakieś zwierzę !! Rybki zdechłej bym Ci nie dała  !! Ja nie wiem jak można takie rzeczy wypisywać - też jestem studentką ale nie porzucam wszystkiego co mnie kocha jak mam sesję !!!

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #4 dnia: 24.07.2010, 23:18:55 pm »
Stoję za Nocturne.

Offline pendesa

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: 0
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #5 dnia: 25.07.2010, 10:15:07 am »
a co będzie z hipotetycznie adoptowanym przez Ciebie żółwiam za 20 lat?nikt nie powinien oddać Ci żółwia bo jesteś nieodpowiedzialna!

TomaszW

  • Gość
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #6 dnia: 25.07.2010, 13:13:13 pm »
Popieram!
Opieka nad żółwiem nie wymaga aż tyle czasu akurat w okresie sesji.Sesja egzaminacyjna jest zazwyczaj zimą (gdy żółw powinien zimować) lub latem (gdy żółw przebywa na wybiegu zewnętrznym).Nie trwa też miesiącami.Czy to był aż tak wielki problem w czasie sesji, aby dać mu coś do jedzenia raz - dwa razy dziennie?Z tego, co piszesz nie przemyślałas sytuacji i wówczas jak oddawałaś żółwia, i teraz jest to samo - umieszczając ogłoszenie: "przygarne żółwia stepowego".

Wiem jak to jest na studiach z sesją i egzaminami, bo skończyłem aż dwa kierunki.Jeśli są chęci, czy dobra wola to zawsze znajdzie się jakieś rozwiązanie.Dla mnie oddanie żółwia wchodzi w grę tylko w ostateczności.A gdybym to zrobił to nie myślałbym o kolejnym (gdyby akurat pojawiła się na to ochota i czas).

Takie jest moje zdanie na temat tego wątku.

Jeśli jednak sądzisz, że jesteśmy w błędzie lub zbyt surowo Cię oceniamy to wytłumacz się proszę.
« Ostatnia zmiana: 25.07.2010, 13:21:14 pm wysłana przez tomaszwojtowicz »

Offline katarynka604

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #7 dnia: 31.07.2010, 19:12:13 pm »
Nocturne, czasem pomyśl 2 raz jak cos piszesz, widać nie dorosłaś jeszcze.. Moja mama zmarła mi w tym roku, 10 lat opiekowałam się nią, była chora na stwardnienie rozsiane. Poczytaj o specyfice tej choroby.Glupio Ci? czasem użyj tego rozumku swojego jak coś piszesz.. o ile go posiadasz. A co d reszty, wy chyba na głowy poupadaliście, pisze że żółw był bardzo chory wymagał opieki ambulatoryjnej, stale kontrole i wizyty u weterynarza, nie ukrywam finansowo tez nie było łatwo. Niech odezwie się teraz chojrak co 300 zl miesięcznie a nawet więcej by wydawał na leki dla podopiecznego??
To wy jesteście bez serca, pisze szczerze jak jest, mogłam tu nazmyślać co mi się żywnie podoba, ale po co?
Jestem zawiedziona odpowiedziami na mój anons..
I załamana poziomem intelektualnym też. Szkoda nawet gadać...

Offline Molak

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #8 dnia: 01.08.2010, 17:54:41 pm »
Racja, że nie należy ci się żółw. Zapewne jak by nowy żółw dosyć często chorować to też byś oddał... Ale tylko się sugeruje po twoim poście, bo cię nie znam, więc nie wiem jaki jesteś na prawdę...

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #9 dnia: 01.08.2010, 23:16:53 pm »
A mi się wydaje, że może co niektórzy za pochopnie ocenili Katarynkę. Ja co prawda też nie jestem za tym, żeby "brać" nowe zwierzę, po tym jak się wcześniej oddało poprzednie (bo i nowe wiąże się z kosztami i z zobowiązaniami), ale wierzę w to, że Katarynka dobrze sobie to wszystko przemyślała. Warto jednak wspomnieć, że i "nowy" żółw będzie miał kiedyś swoje lata, i że może nadejść taki czas, kiedy będzie wymagał kosztownego leczenia, podobnie jak poprzedni. Pytanie teraz, czy będziesz mogła w takiej sytuacji dalej się nim opiekować, tak żeby nie podzielił losu tych poprzednich?!

Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline katarynka604

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: 0
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #10 dnia: 17.08.2010, 14:37:45 pm »
Dziękuje Konradowi, który jednak odważył mi się zaufać :)
ogloszenie o poszukiwaniu żólwia juz nieaktualne

Offline donia

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 4
Odp: przygarne żółwia stepowego
« Odpowiedź #11 dnia: 19.08.2010, 22:58:58 pm »
Przykro mi ale podzielam zdanie większości. Mój znajomy przez 23 lata opiekował się żoną chorą na SM i wychował dwóch wspaniałych synów. Mają do dziś dwie żółwice, prezent dla żony na 1 rocznicę ślubu (przeżyli razem 32 lata). Żółwice były u mnie z przerwami 3 lata kiedy Stasio kursował między domem, szpitalem i hospicjum. Basia zmarła pod koniec lipca, wielkie żółwice są do dziś towarzystwem Stasia. Nie było wesoło - co jakiś czas wet, kosztowne wyjazdy Basi. Zwierzę to nie mebel, który się oddaje - to żywa istota, która odczuwa ból i tęsknotę. Ale nigdy nie chciał je oddać i nie przesadzajmy, że wizyt i suplementy na żółwia to 300 zł miesięcznie.
Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest. Nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi.


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.