Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 05:54:06 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: przyjmę żółwia greckiego - golden greeka lub zółwia stepowego  (Przeczytany 4614 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sylwinkaSP

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
witam,
hodowla żółwii to moje hobby - jeśli można tak powiedzieć, od zawsze lubiłam te zwierzątka, przez około 10 lat miałam stepowego, ale niestety zdechło mu się chyba ze starości i wtedy przygarnęłam golden greeka. Teraz poszukuje dla niego towarzystwa, hmm najlepiej samiczki -  sami rozumiecie... Warunki oczywiście mam - jest spore terrarium i oczywiście duży wybieg gdzie latem żółwik spędza większość dnia. Jestem w stałym kontakcie z weterynarzem także pupil ma opiekę lekarską, jest śliczny i zadbany i obiecuję tak traktować kolejne...
W związku z tym, że kiedyś miałam stepowego i także był kochaniutki to jeśli ktoś musiałby się z jakichś powodów pozbyć stepowego to jestem gotowa zakupić nowe terrarium, bo w przyszłości chciałabym mieć także stepowe...
Jestem z okolic warszawy, mam możliwość dojazdu samochodem i odebrania zwierzaczka, zainteresowanych proszę o kontakt gg 10320530, sylwiapodobas@wp.pl, lub tel 506827115

Offline żółw-czesiek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Reputacja: 9
Odp: przyjmę żółwia greckiego - golden greeka lub zółwia stepowego
« Odpowiedź #1 dnia: 08.04.2010, 14:16:07 pm »
hej,
wrzuć nam zdjęcia terra i wybiegu. ktoś będzie chciał oddać na pewno będzie chciał je zobaczyć. ;)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: przyjmę żółwia greckiego - golden greeka lub zółwia stepowego
« Odpowiedź #2 dnia: 08.04.2010, 15:26:20 pm »
przez około 10 lat miałam stepowego, ale niestety zdechło mu się chyba ze starości

To ile lat miał żółw jak trafił do Ciebie?
Żółwie to zwierzęta długowieczne. Najdużej żyjące ze wszystkich stworzeń na Ziemii więc to co piszesz jest mało prawdopodobne.
Oczywiście żółwie stepowe nie osiagają takiego wieku jak np. olbrzymy z Galapagos ale odpowiednio hodowane i żywione oraz zimowane mogą żyć kilkadziesiąt lat.   
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline sylwinkaSP

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: przyjmę żółwia greckiego - golden greeka lub zółwia stepowego
« Odpowiedź #3 dnia: 09.04.2010, 07:10:15 am »
a jeśli chodzi o tego mojego poprzedniego żółwika - stepowego, który był u mnie ok 10 lat to dostałam go od znajomych, których dzieci już sie znudziły "zabawką" a te z kolei tez go od kogoś dostały...i mój weterynarz stwierdził, że ma kilkadziesiąt lat.. więc dlatego tak napisałam.. ;-))