Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 02:52:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Przyjmę/kupię żółwia lądowego, woj. śląskie  (Przeczytany 3245 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kejt

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Przyjmę/kupię żółwia lądowego, woj. śląskie
« dnia: 20.07.2009, 12:55:01 pm »
Witam,
Od jakiegoś czasu zakochałam sie w żółwiach ladowych i postanowiłam zająć się ich hodowlą a prościej mówiąc marze o tym żeby takiego jednego żółwika mieć w domku. Odwiedziłam już kilka sklepów zoologicznych ale prawde mówiąc tylko w jednym z nich żółwie wyglądały na zdrowe i zadowolone i tylko tam uzyskałam kilka przydatnych informacji na temat żółwi lądowych na dodatek ciągle czytam o tym jak najlepiej się zaopiekować tym zwierzaczkiem.
Zatem wychodzę z prośbą: jeśli ktoś ma żółwia i chciałby go oddać badż sprzedać w dobre recę to jestem bardzo chętna, płeć nie gra roli. Obiecuje, ze stworzę mu miły i wygodny kąt oraz dobrą opiekę.
kontakt pod nr tel:502606855 badż mail: kswigon@o2.pl

Pozdrawiam.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Przyjmę/kupię żółwia lądowego, woj. śląskie
« Odpowiedź #1 dnia: 20.07.2009, 13:01:00 pm »
Wiesz co - nie obraź się - bo masz pewno dobre chęci. Ale nikt z forum zółwia w niepewne ręce nie odda.
Najpierw trzeba przedstawić jakie warunki można zwierzakowi zapewnić - jakie będzie miał terro, czy masz możliwość zapewnienia mu wybiegu, zimownika itp. Jakie masz doświadczenie w hodowli danego gatunku (bo zółwie lądowe to nie jest jeden worek!), wiedzę na temat warunków bytowania i żywienia.

Pozdrawiam
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline kejt

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Przyjmę/kupię żółwia lądowego, woj. śląskie
« Odpowiedź #2 dnia: 20.07.2009, 15:14:17 pm »
owszem zdaję sobie sprawę z tego, ze nie posiadam zbyt dużej wiedzy na temat hodowli żółwi ladowych ale naprawdę dużo czytam z tego forum przeczytałam juz wiekszosć wątków, ciągle się ucze i dowiaduję czegoś nowego.
co do terra to mam przygotowane dość duże akwarium, naiebawem idę do szklaża żeby zrobił odpowiednie krateczki u góry (dowiedziałam się tego w sklepie zoologicznym) żeby żółwik się nie udusił, planuję też zbudowanie mu wybiegu na balkonie (niestety nie posiadam ogrodu) czytałam, ze może takie zbić z odpowiednich desek. mam też przygotowaną korę drzew i jakieś płaskie i nie ostre kamyczki do tego patyczki i sianko. Czytałam również dużo o prawidłowej diecie dla żółwi teraz jest sezon letni wiec żółwik bedzie mógł jeść dużo świerzych roślini i ziół, o prawidłowym oświetleniu do akwarium też już znalazłam wątek na forum. Tak wiec mam nadzieje, że przynajmniej w jakims małym stopniu jestem już przygotowana na tego zwierzaczka.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Przyjmę/kupię żółwia lądowego, woj. śląskie
« Odpowiedź #3 dnia: 20.07.2009, 15:18:33 pm »
Witaj na forum.

Dobrze, że zdobywasz wiedzę na temat żółwi i warunków, jakich potrzebują. To jest bardzo ważne, by być przygotowanym na przybycie zwierzaka. Co do akwarium- jakiej jest wielkości? Akwarium generalnie nie jest najlepszym miejscem zamieszkania dla zwierzaka. Pooglądaj terraria w dziale o terrariach i zobacz, jak można zrobić samemu terra, lub przynajmniej dobrze przygotować akwarium.

Pozdrawiam Cię.
Kapsel, Rambo i Pestka