Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

• 18.06.2021, 04:04:07 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Żółwie wodno-lądowe i inne / Odp: Gdzie kupić żółwia wodno-lądowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AKMK dnia 16.06.2021, 17:26:54 pm »
Dziękuję za odpowiedź.
2
Żółwie wodno-lądowe i inne / Odp: Gdzie kupić żółwia wodno-lądowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 16.06.2021, 09:55:48 am »
Hodowli piżmika wonnego w okolicach Krakowa nie znalazłem, ale myślę, że będzie w kilku sklepach zoologicznych np. sklep Bazyliszek.
Nie jest to żółw często spotykany w sklepach, ale czasami go widziałem w Warszawie. On właśnie nie dorasta do dużych rozmiarów.
3
Żółwie wodno-lądowe i inne / Gdzie kupić żółwia wodno-lądowego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez AKMK dnia 16.06.2021, 07:17:43 am »
Dzień dobry. Mam pytanie- gdzie w Krakowie lub okolicach kupić żółwia wodno-lądowego? I jaki będzie najlepszy gatunek, aby pozostał mały (kilka- kilkanaście cm)?
4
Terrarium i wybieg / Odp: Terrarium dla 2ch greków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez osobowy dnia 11.06.2021, 08:02:07 am »
Powód dla którego musisz wymieć zrębki bukowe jest taki iż musisz mieć podwyższona wilgotność dla małych by dobrze rosły. Z tymi drewienkami nie dasz rady bo będą Ci niedługo pleśnieć a ty potrzebujesz zraszać terrarium codziennie rano.
Teraz jest pora by żółwie przesiadywały na zewnątrz. Jeśli masz możliwość, wyłącz wszystkie lampy i wynieść terrarium na balkon bądź do ogorodu. Żółwie na pewno tym zaprofitują ☺️☺️
Fajna roślinka tylko pamiętaj ze jeśli byłaby prawdziwa to mogłaby zatruć Twoje żółwie

Fajnie że z nami jesteś   :)
5
Terrarium i wybieg / Odp: Terrarium dla 2ch greków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 10.06.2021, 23:38:05 pm »
Witaj na forum!
1.Moc mogłaby być trochę większa ale generalnie jest ok.
2. Należy wymienić zrębki bukowe na ziemię zmieszaną z gliną wiążącą w proporcji 2:1. A w strefie ciepłej bardzo dobrze sprawdzają się płaskie kamienie np. łupki bazaltowe. No i konieczny jest też przestronny basenik. Greki zazwyczaj lubią się kąpać.
6
Terrarium i wybieg / Terrarium dla 2ch greków
« Ostatnia wiadomość wysłana przez eins4m dnia 10.06.2021, 20:46:58 pm »
Cześć wszystkim!
Od dwóch tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch żółwi greckich z jednej chodowli, urodzone we wrześniu 2020.
Terrarium zrobiłem sam, zamontowałem dwa źródła światła - jedna żarówka grzewcza 75w (temperatura przy podłożu około 37°), druga to uva/uvb o mocy 25w - odległośc do podłoża okolo 20 cm. Darń z łąki + zrębki bukowe.

I tu mam pytania -
1. czy żarówka uva/uvb jest odpowiedniej mocy?
2. Co do zmiany/poprawy/dodania?
7
Weterynarze / Odp: SPIS WETERYNARZY
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Jacoby dnia 08.06.2021, 12:36:09 pm »
Witam
W Gorzowie Wlkp. jest jedna pani weterynarz, która opiekuje się żółwiami.

Lek.wet. Joanna Kwiatkowska
Animal Doctor
Witosa 40 B
Gorzów Wlkp.
Tel. 880 885 006
Czynna 09:00-19:00
Umówienie wizyty telefonicznie.
Jak dotąd - tylko kuracja na pasożyty i przycinanie pazurków.
Pozdrawiam
8
Choroby / Odp: Pasożyty a kąpiel w Sodiazocie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 08.06.2021, 00:21:05 am »
To niestety może być przyczyną źle dobranego leku na odrobaczanie. Ale też może nie mieć nic z tym wspólnego. Zarobaczenie na pewno też powoduje takie zachowanie. Całe szczęście żółwie mogą długo nie jeść bez szkody na zdrowiu. Ważne to go nawadniać.
Moim zdaniem 2 latek to wcale nie taki mały żółw i można od niego pobrać krew.
Ogromnie trzymam kciuki aby wyzdrowiał. :) Myśl pozytywnie!
9
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Eleeza dnia 07.06.2021, 22:01:45 pm »
Niestety ten kontakt jest nieaktualny , nie mają specjalizacji z gadów i już ich nie przyjmują w tym gabinecie ,  taką informację otrzymałam przez telefon.
Z dnia na dzień nawet jego najbardziej ulubione przysmaki przestały go interesować :( nawet ukochanych kwiatków jasnoty białej i purpurowej nie rusza . Jedynie skubnie z ręki ogórka gruntowego ( wiem, że to słabe jedzenie , ale chociaż się nawadnia i jakieś mikroelementy przyjmuje ).
Zastanawiam się czy to po odrobaczeniu,  czy jest jakaś inna przyczyna ...
Czy takiemu maluszkowi da się pobrać krew ?

10
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kenet dnia 07.06.2021, 21:49:55 pm »
Jeśli chodzi o polecanego veta z Poznania to:
Lek. wet. Hanna Lisiecka-Kozieł
Nazwa lecznicy
Gabinet weterynaryjny KOBRA
Adres
ul. Międzyborska 67, 60-162 Poznań
Telefon
(61) 662 98 45
Uwagi
Obowiązują zapisy.
A z Wielkopolskiego :
Lek. wet. Paweł Botko - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Poznań

Lek. wet. Mateusz Brzezewski   Wielkopolskie   Leszno

Lek. wet. Zbigniew Cichoń - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Kalisz

Lek. wet. Dorota Ostrowska - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Rawicz

Lek. wet. Michał Walorski - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Poznań

Lek. wet. Patrycja Sawińska - Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych   Wielkopolskie   Poznań

Lek. wet. Karolina Zadrożna   Wielkopolskie   Poznań

Tak kąpiel w Sodiazocie bardzo mu się przyda. Mam nadzieję, że poprawi mu to apetyt. Spróbuj przekonać go czymś co żółwie zazwyczaj lubią np rukola, roszponka, cykoria, jarmuż czy koniczyna.
Strony: [1] 2 3 ... 10