Żółwie lądowe > Rozmnażanie

Składanie jaj? [scalony]

<< < (2/5) > >>

becia89:
Może trochę mniej, bo zawsze rzucała się na jedzenie a teraz muszę ja karmić to wtedy zje. Ogólnie niby dużo jadła przez te pięć dni: jabłko, kapustę, brokuły, pomidory i swój pokarm a kupa i tak dosyć mała była. Może to jest spowodowane tym jajkiem... dostaje tez wapno w zastrzykach od weterynarza i witaminy z grupy B a w piątek bedzie miala USG i zobaczymy co z tym jajkiem...Mój żółw żyje w złych warunkach, ale nie jestem mu w stanie na dzien dzisiejszy zapewnić lepszych. Nigdy bym go nie kupiła, ale trafil do mnie niespodziewanie.... i tak wiem ze uratowałam mu zycie bo dzien pózniej zostałby zabity...Mojej mamy koleżanka chciała go oddac do przedszkola mojej mamy gdzie jest takie mini zoo. Zastrzymał sie u nas na 1 noc. Miałam zanieść go z mama tam rano, ale poprosiłam by został na dwa dni u nas. Dzień pózniej w przedszkolu mojej mamy jakies dzieciaki ukradły żółwie i wyrzuciły, a pózniej znaleziono je zagryzione przez psy. Czasem nie wierze jakie moja Jadzia miała szczescie bo juz by jej nie bylo, gdyby poszła dzień wczesniej do tego przedszkola. W tym roku kończe studia, wierze, że znajde pracę, wyprowadzę się i będę w stanie kupic jej terrarium bo jak narazie to brak pieniędzy i miejsca, chociaż gdybym znalazła osobe, która jest jej w stanie zapewnic takie waunki to nie wiem czy nie zgodziłabym sie na oddanie żółwia:( ehh

oliwka660:
W jakich warunkach żyje żółwica ? Jaką ma dietę ?
Absolutnie nigdy nie miała kontaktu z samcem ? 

oliwka660:
Rozumiem Twoją sytuację.
Dieta fatalna... Ale lepsze warunki możesz jej zapewnić choćby właściwą dietą!  :)
Wszystko co jej podajesz jest absolutnie nie zdrowe dla żółwi.
Raczę wycofać teraźniejsze menu i karmić ją - roszponką, rukolą, cykorią, bazylią, melisą, miętą, od czasu do czasu marchewką, ziołami, rzeżuchą
Poczytaj jeszcze tutaj - http://www.zolw.info/hodowla/zywienie/karmienie-zolwia-zima

Jeżeli żółw żyje teraz na podłodze i nie ma terrarium to załatw jakieś większe pudło, nawet kartonowe oby największe i zabezpiecz karton folią żeby nie przemókł. Karton musi być duży i wysoki. Nasyp jej dużo ziemi - najzwyklejszej najtańszej z ogrodnika lub wykop na jakiś łąkach.
Kup jej zwykłą lampkę lustrzankę za około 5 zł. Musisz się zapytać tutaj ile watt, bo ja nie wiem.

Kup jej doniczkę i połóż lekko zakopaną- masz już kryjówkę.

Zakładam że karton nie będzie jakiś olbrzymi więc nie dawaj kamieni czy konarów. Pod lampkę tylko jakiś kamień płaski żeby mogła się na nim wygrzewać.


Mam nadzieję ze pomogłam. Teraz najważniejszą sprawą jest zmiana diety i warunków.
Aktualną dietę trzeba koniecznie zmienić... Jeśli możesz dodaj zdjęcia żółwia.

Pozdrawiam.
P.S - czytaj dużo stronę główną :)

becia89:
Dziękuję Ci bardzo. Ma karton bardzo duzy i ma tam ziemię z piaskiem. Może byc ten piasek? Kamień znajde jutro i pojdę po doniczkę:) lampki ma dwie jedną 40 W i drugą Repti Glo 10.0 UVB 26W. Muszę jej tylko chyba dosypać więcej ziemii gdyby chciała złożyc te jajko. Jeżdze z nia często do weterynarza i dostaje witaminy A+ D3 i wapno, bo gdyby nie to to pewnie przy takich warunkach bylo by jej ciezko, ale jest bardzo silna i zywa. Tylko od tygodnia mam z nią problemy:( z tą kupą i ruchliwością. Zrobie jej niedlugo nowe zdjecia to na pewno wrzuce. Mam nadzieje tylko ze wszystko bedzie ok i uda zlozyc jej sie jajko o ile to jej dolega. Jeszcze raz dziekuje.

oliwka660:
O to super że ma nawet lampkę UVB  :) i grzewczą  :)
A piasek masz wymieszany z ziemią ? Czy piasek oddzielnie i obok ziemia ? Jeśli tak to nie. Ziemia zmieszana z piaskiem ok  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej