Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 20:19:24 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Farma motyli  (Przeczytany 1945 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Farma motyli
« dnia: 18.08.2010, 19:38:41 pm »
Witam . Jak byłem na wakacjach u cioci w Świnoujściu <nad morzem> to w ramach wycieczki wybraliśmy się do Niemiec na farmę motyli .
Farma znajduje się 35 km od Świnoujścia , wstęp kosztuje 9 euro a rodzinny to jakieś 6 wychodzi .
Może jak na złotówki to dość sporo ale polecam .
A teraz przejdźmy do konkretów .
Wchodzi się do takiej wielkiej szklarni <podobno 5km 2> i od razu na wejściu jest tam kilkaset motyli z różnych regionów . Latają sobie swobodnie po szklarni <można nawet spotkać jakiegoś na ubraniu :)>
Motyle są prześliczne . Są też 2 ary <już w klatce > Które coś tam mówią po niemiecku :) , jakieś oczko wodne z masą ryb . Najlepsze w tym wszystkim jest to, że można się tam poczuć jak w dżungli <A to już specjalnie dla Basi bo lubi drzewka > . Jest ich tam masa  , Bananowce <Nawet banany rosną> kaktusy , Palmy .... No i na niektórych krzakach siedzą sobie larwy tych motyli i obracają liście :)
Do tego jest tam pomieszczenie gdzie wiszą przypięte do sznurka kokony . A gdy wejdziemy obok do sali mamy wystawę martwych Motyli < z 300 sztuk> ,żuków ,Stonóg ,Wielkich patyczaków , Kokonów , Pająków <do tego też z 20 żywych okazów> , NO DUŻO TEGO TAM . Następnie już nic z tym związane : kamienie , Wszelakie zabytki , arcydzieła ..
No i dalej to już sklep z pamiątkami , Można tam zakupić suszone motyle . Cena może odrzucić .. Za taki ładny okaz to z 10 euro trzeba dać :) .
Postaram się dać fotki ale to jak mi ciocia zgra na płytkę .

Jeśli ktoś tam jeszcze był i ma jakieś zdjęcia to proszę o wrzucenie i napisanie coś od siebie .

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Farma motyli
« Odpowiedź #1 dnia: 22.08.2010, 08:34:18 am »
Ja byłam kiedyś we Wiedniu w starej motylarni i byłam zachwycona. Rainok wstaw zdjęcia  :)

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Farma motyli
« Odpowiedź #2 dnia: 22.08.2010, 10:55:13 am »
Dam jak tylko dostane je od cioci . Niestety własnego aparatu zapomniałem ;(