Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 14:51:16 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Po prostu radość  (Przeczytany 7778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Po prostu radość
« dnia: 15.11.2008, 17:47:48 pm »
Witajcie!
Nie mam dzisiaj żadnego konkretnego pytania, ani żadnej wątpliwości. Po prostu chciałam podzielić się z kimś moją niesamowitą radością. Otóż po pierwsze mój drogi tata powiedział, że zbuduje śliczne terrarium dla mojego żółwika, tak, by było nie tylko duże, ale również ładne i aby żółwik miał tam wszystko, czego potrzebuje- to jest wspaniałe, gdy rodzina też się angażuje i jest pozytywnie nastawiona do nowego mieszkańca. A po drugie, to wielkimi krokami zbliża się moment kupienia żółwika. Najpierw budowa terrarium oczywiście.
Jestem bardzo szczęśliwa
Pozdrawiam
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #1 dnia: 15.11.2008, 18:10:56 pm »
Super. Jakie duze planujesz je wybudowac? Najlesze sa poprostu stoly jesli moge ci dordzic , u nas juz duzo ludzi odchodzi od terari.

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #2 dnia: 15.11.2008, 19:02:26 pm »
Super ;D
Mi twoja radość też się udzieliła.
Pamiętam jak ja się cieszyłem kiedy żółwia dostałem.
 

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #3 dnia: 15.11.2008, 19:11:52 pm »
Malwa - To ciekawe z tymi stołami co mówisz
Świetlik - i ja sie cieszę. Ma się też czasem z gadziusiami różne zgryzoty, ale co tam one wobec tej radości obcowania z żółwiami

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #4 dnia: 15.11.2008, 19:17:10 pm »
Ja też będe teraz budowała terra z tatą :) też się ciesze ;)
Moje nie będzie stołem, tylko normalnym zamknietym terra, z rozsówanymi szybami z przodu. 120x80 cm.
Pamiętaj żeby wkleić fotki terra jak już będziesz miała gotowe, chętnie pooglądam.

Malwa: własnie widziałam na fotkach jakie stoły żółwiowe masz, na pewno tak łatwiej się zajmować gadzinkami, ale ja tak jakoś wole terra z szybką żeby móc sobie usiąć na przeciw w fotelu i podglądać co tam żółwik wyprawia :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #5 dnia: 15.11.2008, 19:59:01 pm »
Ogulnie nie popieram szyb przy zolwikach (tylko w tropikalnych) bo w nia ciagle udezaja, a to napewno nie jest przyjemne , ze sciana jest inaczej bo ja widza i to od nich zalezy czy maja ochote sobie w nia walnac czy nie.Ja mam ten duzy regal z powodu roznych gatunkow, ale mam tez 2 stoly wszystko wlasnej roboty.Ostatnio szczegolnie w nowych wydaniach ksiazek mowi sie coraz czesciej zeby budowac stoly ,bo mozna dac zolwikowi duzy wybieg i otwarta przestrzen nad glowa ktora uwielbiaja , jesli chceszje lepiej je widzic ,to juz widzialam stoly z jedna sciana szklana , tez fajne. Naprawde warto pomyslec.

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #6 dnia: 15.11.2008, 21:39:56 pm »
No ja mam już tak rozplanowane żeby szybka była poza wzrokiem żółwika, a będą to terra piętrowe, więc raczej zamknięte.
Ja otwarte terra mam teraz :) więc będe miała porównanie jak już zbuduje terraz zamknięte i wtedy będzie wiedziała co uważam za wygodniejsze. No a że Ty masz większą ilość żółwików to pewnie wygodniej z otwartymi stołami.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #7 dnia: 15.11.2008, 23:05:31 pm »
Bez obrazy nie ma byc to wygodne dla ciebie tylko dla zolwia.  >:(

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #8 dnia: 15.11.2008, 23:19:49 pm »
Po za tym to nie rybki zeby je sobie ogladac, zamkniete tero , to tak jak za szklem w muzeum, sa to zwierzaki ktore lubia przestrzen w calego tego slowa znaczeniu.Po za tym stol umozliwia zeczywiscie latwe sprzatanie, karmienie czy kapanie, zreszta warto iwestowac w zeczy wlasciwe dla zwierzecia i praktyczne ,a nie w ladne one nie potrzebuja miec ladnie ! Jak chce ktos miec cos ladnego w pokoju niech sobie kupi domek dla lalek a zolwie zostawi wspokoju.Zauwazylam ze duzo ludzi na stronie pisze rozne zeczy co do tego i tamtego, ale polowa z madralinskich trzyma swoje zolwie w pol metrowych akwariach nazywajac je terariami, a to tylko troche wyobraznij trzeba , nic innego!!!

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #9 dnia: 16.11.2008, 18:51:21 pm »
Ech, nie każdy musi mieć takie zdanie jak ty malwa, a ja odnosze wrażenie że każdemu próbujesz je narzucić. Nie zrobie terra które będzie nieodpowiedznie lub niebezpieczne dla zwierzęcia. Można kompromisowo wymyśleć coś co będzie wygodne i dla mnie i dla żółwia, na którego też można sobie chyba popatrzeć co? ;/ pozatym nie ograniczam się jedynie do oglądanie żółwia więc nie wiem co w tym złego żeby umożliwić sobie jego obserwacje.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #10 dnia: 16.11.2008, 19:28:04 pm »
Widzę, że dyskusja staje się coraz większa.
Pozwolę sobie ją jednak przerwać. Otóż może nie doczytałam, ale nigdy nie słyszałam o stołach- o co chodzi? - to jedna sprawa.

Druga- moje terrarium będzie pewnie miało coś ok 50x100. Naturalnie postaram się, by było jeszcze większe. Będzie miało z przodu szybę. Po bokach wentylację. Dodatkowo na wiosnę zorganizuję wybieg balkonowy- jak największy się tylko da. Jeśli macie jakieś uwagi, to piszcie. Chcę zrobić to wszystko jak najlepiej i się przygotować.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #11 dnia: 16.11.2008, 19:55:40 pm »
O tym wlasnie mowie 50 na 100 to stanowczo za malo , za 2 ,3 lata bedziesz mosiala je zmienic ,popatrz na to przyszlosciowo.Popatrz photo tortoise table , na prawde uwazam ze sa lepsze, i zachecam wszystkich ktorzy zmieniaja tera na wziecie tego pod uwage.Jesli Viktoria takie odnosisz wrazenie to twoja sprawa, nie lubisz moich wypowiedzi to nanie nie odpisuj .Jesli uszczesliwisz swojego zolwika siedzeniem w fotelu i gapieniem sie w niego to spoko powodzena na przyszlosc .Ja gleboko zachecam na danie malucha jak najwiecej miejca do biegania.Naprawde te stworzonka nie cierpia byc ,czy czuc sie zamkniete.Rypni sobie glowa ze sto razy o szybe i pogadamy wtedy jakie to jest mile dla zolwika.Tyle jest gadania o jak najbardziej zblizonym do naturalnego srodowiska zycia, jedzenia ,zimowania itp , a co po tem do tera dwa na dwa jak w wiezieniu. Viktoria pokaz foty aktualnego tera ktore masz.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #12 dnia: 16.11.2008, 20:37:55 pm »
Popatrzę, pomyślę, pogadam z tatą, postaram się. Zrobię, co tylko w mojej mocy, by było żółwikowi dobrze.  :D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #13 dnia: 16.11.2008, 21:08:07 pm »
Super!!!!!!!!!! ;)

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Po prostu radość
« Odpowiedź #14 dnia: 17.11.2008, 08:09:24 am »
Kurcze, ale ja sie zastanawiałam i zachodziłam w głowę co to są te stoły?!, Miałam najdziwaczniejsze pomysły co do tych stołów, i w końcu doszłam do tego, ze to jakiś slang żółwiowy. I że nie będę go zgłębiać. Aż w końcu Malwa napisała, żeby do wyszukiwarki dać no i ja dałam i patrzę, a ja właśnie takie stoły mam! :D No to mi ulżyło, ze jestem do przodu :D