Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 13:20:37 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)  (Przeczytany 3665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« dnia: 19.01.2009, 21:47:41 pm »
Moi drodzy!

Długo myślałam i myślałam ostatnio jeśli chodzi o żółwie- brak świadomości wśród posiadaczy, żółwie w "czułych ramionach" małych dzieci...Myślałam i myślałam...I wymyśliłam coś.

Zaświtało mi w głowie, gdy ostatnio jeden z moich zuchów (jestem drużynową zuchową w harcerstwie) powiedział, że "chciałby mieć żółwika". Zamarłam, bo choć dziecko jest kochane, to nie wyobrażam sobie, że będzie miał żółwia...

I wtedy mi coś pyknęło w tej mojej głowinie- muszę coś zrobić! Nie tylko dla żółwi! Ale dla wszystkich zwierząt, ja wariuję na myśl o nich, fascynuję mnie, uczę się o ich zwyczajach, występowaniu, to mnie kręci jak nie wiem co!

No i sobie wymyśliłam: Założę jakiś taki...klub. Na początku będzie mały. Ale stworzę założenia tego klubu. Będą mogli do niego przystąpić wszyscy- Ci, co zastanawiają się nad kupnem, Ci co mają zwierzę- niezależnie jakie- od patyczka (nie umniejszając patyczakom) po psa, kota...

Moje pole działania może być spore- nie chcę, by to coś, co założę ograniczało się do moich przyjaciół. Jeszcze nie ogarnęłam całego swojego pomysłu, mam setki pomysłów w glowie, ale głównym celem będzie "uświadamianie ludzi(np o przemycie, traktowaniu zwierząt)"

Muszę wszystko sobie zapisać. Bo to musi być objęte w jakieś ramy regulaminu itd.

Naturalnie zapraszam zainteresowanym. Postaram się stworzyć dział w internecie, abyście i Wy mogli uczestniczyć w moim przedsięwzięciu, ale zaznaczam: to jeszcze nie jest cały plan, tylko jego ogólny zarys, to wymaga dużego przemyślenia i przygotowania.

Jak zwykle się szalenie rozpisałam ;D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #1 dnia: 19.01.2009, 22:00:26 pm »
No brawo :) chętnie przystąpie do takiego klubu, moge pomóc w pisaniu jakiś artykułów, postów i co tam jeszcze będzie, na razie nie wiem jak to sobie wszystko rozplanujesz, ale już jestem chętna  ;D
ja też jestem wyczulona jak jakieś małe dziecko albo w ogóle kto potencjalnie wydaje sie nieodpowiedzialny mówi coś o kupnie żółia, aż serce zaczyna mi szybciej bić  :o heh, nie no super pomysł mam nadzieje że uda ci się zrealizować wszystko, i tak jak mówie - jestem pierwsza do pomocy w tej sprawie  ;)

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #2 dnia: 19.01.2009, 22:05:33 pm »
SUPER!!!!

Jak się cieszę. W pojedynkę to nic nie zdziałam, a tak to już się nie czuję samotna!

Naturalnie będą spotkania klubu, ale rozumiem, że przecież mieszkamy w tak różnych miejscach, za granicą...spotkania będą w Warszawie, ale zawsze możemy się pokusić, jeśli tylko ktoś będzie za, aby zrobić oddziały w innych miastach, gdzie poszczególne osoby będą "zarządzać". Ach, jakie ja już tu snuję plany i marzenia... ;D ;D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #3 dnia: 19.01.2009, 22:11:16 pm »
w wawie czasem bywam u kumpla ale na co dzień jestem dostępna internetowo i bardzo zainteresowana projektem :)

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #4 dnia: 19.01.2009, 22:13:20 pm »
Dobrze, że internetowo jesteś zainteresowana! :)

Bo to z pewnością nam pomoże:) Ja już zbieram sztab ludzi. Jesteś pierwsza! :):):) Będę informować o postępach sprawy.  ;D ;D ;D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #5 dnia: 20.01.2009, 00:47:23 am »
A jakies podstawy prawne tego założenia klubu? Bo żeby coś robić na powaznie to nie można podchodzić do tego na pół gwizdka.

Zapraszam do przystąpienia do pierwszego w Polsce Stowarzyszenia Hodowców Żółwi "Emys". Możemy już w pełni legalnie przyjmowac nowych członków.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #6 dnia: 20.01.2009, 01:45:54 am »
A w jaki sposób można się zapisać do Stowarzyszenia?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #7 dnia: 20.01.2009, 02:00:41 am »
Wg Regulaminu SHŻ "Emys":

pkt.9. Członkiem może zostać każda pełnoletnia osoba fizyczna, która złoży pisemną deklarację o chęci wstąpienia.
pkt.10. Członkiem może zostać każda osoba fizyczna, która ukończyła 16 lat, która złoży pisemną deklarację o chęci wstąpienia, do której załączy pisemną zgodę opiekuna prawnego na członkostwo w Stowarzyszeniu.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #8 dnia: 20.01.2009, 15:00:37 pm »
Jak już wcześniej pisałam- teraz mam dopiero pomysł. Zbieram sztab kilku osób z mojego środowiska, z którymi coś ustalimy. A jeśli chodzi o podstawy prawne- to nie obawiaj się- jeśli już coś założę, to będzie z pewnością legalnie i zgodnie z prawem.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #9 dnia: 20.01.2009, 16:14:25 pm »
A jakies podstawy prawne tego założenia klubu?

Bez przesady, prawo nie reguluje każdej dziedziny życia... na szczęście  :)

Świetliku, trzymam kciuki za Twoje przedsięwziecie. Los wszystkich zwierząt jest dla mnie ważny ale nie ukrywam, że jeśli chodzi o konkretne działania mój wybór padł na żółwie. Im szersza dziedzina tym więcej czasu i energii trzeba temu poświęcić i te dwie sprawy to kluczowy problem. Ze swej strony chetnie wesprę "dział żółwiowy".  :)     

A a propos klubu, ja z kolei mam inny pomysł związany z tym konkretnym forum. Myślałam czy nie utworzyć tutaj działu w stylu "Strefy Premium", czy "Klubu VIPów" (obojętnie jak to nazwiemy, to pierwsze lepsze nazwy które mi się nasunęły) i dostęp do niego miałyby tylko określone osoby z forum, np. użytkownicy z określoną ilością postów i(lub) z określoną reputacją (po jej ew. załączeniu) i(lub) dotychczasowo osoby klubowe musiałyby wyrazić zgodę na nową osobę. Chodzi mi o to aby powstało bardziej prywatne miejsce różnorodnych spotkań i rozmów, a z drugiej strony bardziej "na luzie", bez pilnowania tematyki wątków itp. Nie wiem czy to ma sens, a przede wszytkim czy jest potrzeba aby coś takiego zakładać, ot taki pomysł w szare zimowe popołudnie...  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #10 dnia: 20.01.2009, 16:29:33 pm »
Mysle ze to dosc dobry pomysl , czasami jest potrzeba wymiany prywatnych zeczy i to jest dosc trudne na forum ze wzgledu na bezpieczenstwo uzycia np.adresu, moze nawet mogli bysmy zorganizowac 1 w roku spotkanie itp. zacisnac mocniej wiezi .Stac sie parwdziwymi "pogromcami zaniedbywaczy zolwi", najpierf na platformie kolezenskiej a potem moze prawnej. ;D (u nas sztorm i leje :-\)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Pomysł - dla zwariowanych pasjonatów;)
« Odpowiedź #11 dnia: 20.01.2009, 16:39:42 pm »
no też jestem w sumie za, zawsze coś nowego :)
(u nas coraz cieplej sie robi, śnieg topnieje i na ulicach czarno od brudu :P)