Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 26.04.2024, 13:59:49 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Proszę o pomoc  (Przeczytany 159 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kajaruda

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Proszę o pomoc
« dnia: 29.11.2020, 12:46:40 pm »
Witam!
Stałam się właścicielką dwóch żółwi, chyba stepowych, mają ponoć 20 lat, ale jeden ma ok. 18 cm a drugi 10 cm, Całe swoje życie chodziły luzem po ogrodzie albo mieszkaniu. Nie dostałam od poprzednich właścicieli żadnych akcesoriów ani ... uwag :( Prócz tego, że lubią sałatę, jabłko, mandarynki i różne zielska. Już wiem, że to jabłko, sałata i mandarynki to katastrofa! Nie zapadały w sen "zimowy" napewno przez ostatnie 4 lata.
Mam je teraz na podłodze (podgrzewanej) w moim biurze. Są aktywne, chodzą po biurze, zasypiają pod szafą i po kątach, wygrzewają się na wpadającym przez okno słońcu, kał mają zwarty, czarny.
Zaczynam organizować im nowe warunki i proszę o pomoc:
1. Jakiej wielkości terrarium do biura? (na okres jesienno - zimowy)
2. Czy jedna lampa typu np. Desert Bright Sun UV Lucky Profile 35 W + statecznik wystarczy dla obu żółwi?
3. Jakiego weterynarza polecacie najbliżej Złotowa? tj. ok. 35 km od Piły - bo chyba musi mi fachowiec ocenić w jakim stanie zwierzaki są skoro wiodły dotąd takie życie :(
4. Czy w ogóle powinnam zmieniać ich nawyki skoro przez ponad 20 lat żyły na podłodze i odżywiały się niezdrowo?
Proszę o wskazówki bo jestem bezradna ... :(


Sorry, this topic is locked. Only admins and moderators can reply.