Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 04:11:09 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Puszcza Białowieska  (Przeczytany 3209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Puszcza Białowieska
« dnia: 04.10.2010, 10:16:57 am »
Przekleję tu post z tcp i proszą za autorką  o Wasze podpisy:




Witam

Nie byłam pewna gdzie umieścić tego posta i stwierdziłam, że to miejsce będzie najlepsze bo również dotyczy ochrony płazów, gadów i nie tylko. Tak jak w temacie chodzi o Puszczę Białowieską, a mianowicie wycinanie jej. Do tej pory chronione jest zaledwie 16-17% obszaru puszczy, a powinno być 100% . Wiadomo jaki to ma skutek dla naszych rodzimych gatunków. Drzewa wycinane są w porze lęgowej ptaków, bez litości niszczony jest cały teren dziedzictwa narodowego. Nikomu chyba nie muszę tutaj mówić co się stanie jak tego lasu nie będzie.

Celem napisania tego posta jest promowanie ochrony puszczy Białowieskiej i zarażenie was chęcią pomocy w tej sprawie. Liczne fundacje ochrony środowiska, między innymi Greenpeace, stworzyły kampanię na rzecz powiększenia parku Narodowego i zbierane są podpisy pod petycję. Jeżeli masz ochotę przyczynić się do czegoś dobrego, czegoś co chociaż troszkę ochroni ten las pierwotny i żyjące w nim stworzenia to wejdź na www.tydecydujesz.org i przyłącz się do akcji! Zobacz na stronie http://www.greenpeace.org/poland/ kiedy i gdzie organizowane są petycje, podpisz się!

Wydrukuj formularze, poproś rodzinę o wpisy. Liczy się KAŻDY głos. Potrzeba jest 100tysięcy, a jest zaledwie około 40tys. Czas nagli, los tego miejsca jest w Naszych rękach.



Jeżeli podobny post już jest, to przepraszam najmocniej. Nie miałam czasu przyjrzeć się dokładnie czy go nie ma.

Liczę, ze Wy terraryści lepiej zrozumiecie problem niż ludzie, których na codzień spotykam. Niż ludzie których nie obchodzi czy jest wycinany 300 letni dąb, czy zabijany jest kolejny chroniony żubr, niż ludzie dla których węże mogłyby nie istnieć bo wszystkie są jadowite, brzydkie i oślizgłe....

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Puszcza Białowieska
« Odpowiedź #1 dnia: 04.10.2010, 17:54:01 pm »
powiem ci że jestem zainteresowany zbieraniem podpisów ale jak to zrobić gdzie się zgłosić i gdzie później to oddać
Pozdrawiam Jakub