Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 10:48:26 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 4676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Witajcie
« dnia: 06.11.2008, 11:12:32 am »
Cześć! Postanowiłam się wszystkim przedstawić:)

Nazywam się Ada, mam 18 lat i mieszkam w Warszawie. Moja żółwiowa historia zaczęła się już jakiś czas temu. Ostatnio jednak wreszcie, po długoch przygotowaniach merytorycznych udało mi się przekonać rodziców- nie męczyłam ich jednak długo. Wystarczyło, że pokazałam im, że się tym interesuję, że już sporo rzeczy wiem, a doszkalam się dalej. Postanowiłam też sama uzbierać na kupno samego zwierzaka- w tym miejscu, gdzi eplanuję kupić osobnik mierzący 6-8 cm kosztuje 550. Czy to dobra cena za zólwia greckiego, mającego wszelkie papiery?

Mój tata jeszcze nie jest w 100% przekonany, ale zgodził się.

Jeszcze wiele rzeczy mnie przeraża- np. zimowanie, ale rozumiem, że będzie konieczne. Poza tym oglądałam tyle tych zdjęć żółwików malutkich i tak sobie myślę, że to takie słodkie, a jednocześnie delikatne i muszę pamiętać, by rozczulenie nie brało góry nad rozsądkiem, którego też chyba trzeba mieć dużo.

Mam nadzieję, że się z Wami żółwikowo zaprzyjaźnię.

Pozdrawiam Was wszystkich!  :D :D :D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #1 dnia: 06.11.2008, 11:21:48 am »
Witaj. Spokojnie, wszystkiego się nauczysz, tata też się zakocha w żółwiku. Dobrze, że nabywasz wiedzę jeszcze przed zakupem gadzinki - to bardzo ważne, myslę, że wszystko będzie ok.
TUPTUŚ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #2 dnia: 06.11.2008, 11:23:44 am »
Siema, fajnie ze na nas trafilas, upewnij sie ze maluszek jest zdrowy zanim go kupisz , znajdz dobrego weta w okolicy zeby go przebadal, i jesli moge doradzisc nie wydawaj siana na kupno tara sama je wybudoj , napewno zaoszczedzisz kase a mozesz mu sprawidz duzo lepsze warunki jak jakies male akwarium. pozdro.

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #3 dnia: 06.11.2008, 11:41:41 am »
Planuję zbudować terrarium. Postaram sie by było jak największe. Powiedzcie, czy może być piętrowe? oczywiście zrobione tak, by było bezpieczne. Gdyby udało mi się takie zrobić, to byłoby super, bo pokoik mam niezbyt duży. Podstawa największa, jaką mogę zrobić będzie miała ok 45x100 cm.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #4 dnia: 06.11.2008, 11:53:13 am »
550 zł? co to sklep zoologiczny?
Jak od hodowcy to coś ten hodowca wygląda jak sklep zoologiczny.

Jeżeli chcesz kupić żółwia stepowego to skontaktuj się z "aleksandrą" z terrarium.com.pl. Jakiś czas temu miała do sprzedaży żółwiki wyklute u niej z pełną dokumentacją i dowodem przebadania "rodziców" żółwi na obecność herpesa, co wyklucza jego wystapienie u młodych. Może jeszcze ma młode (nowe jajka ma), a warto kupić od tak profesjonalnego hodowcy.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #5 dnia: 06.11.2008, 11:56:44 am »
Ja chcę kupić greckiego...
A jeśli chodzi o tego hodowcę, to u niego jest tak:
żółwik do 6cm 450 zł, od 6-8 550zł, 12-15cm. 750, do 20 cm 1000. On hoduje żółwiki, daje wszystkie dokumenty...Nie wiem już sama co robić...:( :(
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #6 dnia: 06.11.2008, 12:01:51 pm »
Widzialam juz pietrowe stoly dla zolwi ale jest z nimi duzo pracy moze tato ci cos pomoze , poszukaj na angielskich stronach (photo of tortoise table) a napewno znajdziesz jakies fajne fotki i pomysly. Co do cen warto troche poszukac tak jak Filip napisal. Czasami ceny sa z ksiezyca wziete.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #7 dnia: 06.11.2008, 12:06:54 pm »
Nie lam sie i nie mkupuj nic pochopnie , bo mozesz wtopic duzo kasy, a ta znowu mogla bys przeznaczyc na wyposazenie, nie denerwuj sie daj sobie troche czasu,napewno cos znajdziesz w ilu sklepach bylas i z iloma hodowcami rozmawialas? Popytaj troche a napewno cos sie znajdzie.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #8 dnia: 06.11.2008, 12:35:25 pm »
Ceny za greki są rzeczywiście wysokie, wszędzie nie tylko w Polsce.
Zawsze tez możesz spróbować kupić w Hamm. Na ostatiej gieldzie grekow bylo sporo (glownie mlode kapse w granicach 100 euro i tansze), wieksze byly takze z tym ze po 600euro :o ale niesamowicie piekne sztuki po 25cm.
Moze skontaktuj sie z kims kto jedzie na grudniowa gielde (i zna sie na zolwiach) i moglby Tobie kupic.

Pamiętaj że kupując żółwia greckiego (Aneks A) musisz otrzymać "żółty papier" (eurocites) zwalniający z zakazu handlem gatunki objęte Aneksem A. Jest to dokument wyrabiany na kazdego osobnika indywidualnie.
Jeżeli kupisz żółwia z powszechnie rozprowadzana "kserowka" to nawet gdybys o tym nie wiedziala to łamiesz ptrawo bo kupiłaś żółwia nielegalnie w myśl przepisów europejskich. Żółw grecki z taka serowka jest tak samo nielegalny jak bez zadnego papieru.

A czy mogłabyś napisać od kogo kupujesz tego zolwika? Bo z tego co ja wiem to w Polsce żadna instytucja w tym Min.Śr. nie wystawia eurocitesow (nie ma takiej mocy prawnej, bo tak napisana jest Ustawa OP) a i nikt sie nie zglasza z tym nawet. To jest Ciekawe.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #9 dnia: 06.11.2008, 12:54:28 pm »
W międzyczasie (czekając na odpowiedzi od Was) jeszcze do wielu rzeczy dotarłam na forum. Ja planowałam kupić żółwika u Marka Orłowskiego (ten od zoomarketu). Ale moej informacje niekoniecznie pokrywały sie z tymi, które przeczytałam na forum.

Zależy mie PRZEDE WSZYSTKIM na ZDROWIU i PRAWIE. Chcę kupić żółwika legalnie, ale również chcę zdrowego żółwika. Czytałam natomiast kilka nieprzychylnych ocen tego hodowcy- on sprzedaje w ramach sklepu. Patrzyłam też na stronę sklepu zoologicznego SZREK- tak grecki kosztuje 600zł.

Przeczytałam też o zagrożeniu herpesem. To jest straszne.

( Moja mam powiedziała mi kiedyś, że jak się jest w ciąży, to ciągle człowiek sie modli i denerwuje, by dziecko było zdrowe. Czuję się chyba podobnie, jeśli chodzi o żółwika. :( )

No i jeszcze jedno...chcę być przy kupnie. To dla mnie takie ważne. Kiedyś byłam w sklepie zoologicznym ( kilka lat temu) i zobaczyłam ślicznego żółwika, pośród kilku, i poczułam, że to jest TEN, mój. Oczywiście nie skończyło się to kupnem- i dobrze, raczej bym się nim zbyt dobrze nie zajęła- ale w tym wypadku wiem, że będzie tak samo.

Dlatego tak się wszystkim przejmuję.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #10 dnia: 06.11.2008, 13:33:21 pm »
Tak też myślałem że od Orłowskich, bo to oni zalewają nasz rynek grekami...a co najistotniejsze to napewno nie otrzymasz na żółwia eurocitesu bo poprostu oni ich nie mają. Dostaniesz tak jak reszta kupujących od nich żółwie zwykłaą kserówkę importową wystawioną na 1000 szt z odnotowaniem na niej że sprzedano Tobie 1 szt. żółwia greckiego. Wiąże się też z tym to że oni nie numerują która to jest kolejna kopia kopi i w ten sposób można kopiować i kopiować i sprzedawać...dojdze niedługo do takiego stanu z tymi kopiami jak z pierwszymi przegrywanymi (nielegalnymi) systemami XP kiedy to wszyscy którzy mieli takiego "pirata" mieli do niego klucz zaczynający się od: FCKGW (zapewne niektórzy wiedzą o co chodzi)

Ja odradzam Tobie kupno greka od nich, zresztą w innych sklepach zapewne też mają od nich.
Testudo hermanni = eurocites, każdy inny papier to wyżucenie pieniędzy w błoto.

"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #11 dnia: 06.11.2008, 13:48:19 pm »
Rozumiem...
Zatem zastanawiam się, gdzie kupić. Poszukam zatem jeszcze.
Dzięki.

Gdyby ktoś wiedział, gdzie w Warszawie kupić żółwia greckiego, to piszcie, proszę!!!!
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #12 dnia: 06.11.2008, 13:53:57 pm »
Ja również gorąco Cię witam.

Co do kupna żółwia.
Skoro mieszkasz w dużym mieście do może będą jakieś targi zoologiczne i może wtedy uda Ci się coś tanio kupić.

pozdrawiam

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #13 dnia: 06.11.2008, 13:55:12 pm »
A może wolałabyś przygarnąć zółwika?

Czasem pojawiają sie tutaj ogłoszenia adopcyjne. Aktualnie wiem że Michalina ma do oddania greka własnie, ale musisz do niej napisać, bo nie mam pojecia czy to jeszcze aktualna sprawa.

Tu jest link do ogłoszenia:
http://skorupy.com/skorupy/grek_do_oddania.html
« Ostatnia zmiana: 06.11.2008, 13:56:51 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU