Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 14:59:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam wszystkich!  (Przeczytany 2665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ava

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Witam wszystkich!
« dnia: 13.12.2011, 13:19:08 pm »
Bardzo gorąco chciałem przywitać wszystkich miłośników żółwi jak i użytkowników forum!
Mam na imie Adam, mieszkam w Sandomierzu i mam 20 lat...
Nie posiadam żółwia ale zamierzam za jakis czas zakupic, dlatego chcę najpierw poczytać, podszkolić sie jak te gadzinki żyją :) mam nadzieje ze sporo trudność nie sprawiają :) Mam w pokoju fajne miejsce z którego można zrobic terratium. Niestety mieszkam w bloku a z tego co czytalem żółw musi miec wybieg na lato ale myslę, że z balkonu coś da się zrobić :).
Uwielbiam przyrodę obecnie też zajmuje się hodowlą roślin owadożernych ... które hmm wymagania maja dosyc wysokie ;D
Myślę, że będę tu często zaglądał :) w celu podszkolenia się jak i udzielania się w różnych działach forum...

Pozdrawiam !
Adam

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Witam wszystkich!
« Odpowiedź #1 dnia: 13.12.2011, 13:33:22 pm »
Witaj,

fajnie, że najpierw chcesz się doszkolić :) Postawa godna pochwały.
Czy nie sprawiają trudno? to zależy jakie się ma podejście do gadzinek. Dla jednego jest to przykry obowiązek, dla drugiego sama przyjemność :)
Ale to kochane stworki, więc dodatkowo jeśli zakup żółwia jest przemyślany to będzie to tylko przyjemność :)
Żółw potrzebuje naturalnego słońca, stąd ten wybieg. Balkon będzie ok.
No i dobrze, że uwielbiasz przyrodę i masz doświadczenie w hodowli roślinek, bo sadzenie pewnie Cię nie ominie.
Warto już pomyśleć o dodatkowych półkach na kwiatki :)

Hodowla kamyków to miłość, wyobraźnia, trochę zdolności kombinatorskich, dobre planowanie i już tylko sama radość :)

Pozdrawiam

Offline balbinka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Witam wszystkich!
« Odpowiedź #2 dnia: 13.12.2011, 13:49:43 pm »
Witaj,
bardzo się cieszę, że coraz więcej osób chce dokładniej dowiedzieć się, czego potrzebują zwierzęta, jeszcze zanim przyjmą je pod swój dach.

Offline Ava

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Witam wszystkich!
« Odpowiedź #3 dnia: 13.12.2011, 14:02:58 pm »

Hodowla kamyków to miłość, wyobraźnia, trochę zdolności kombinatorskich, dobre planowanie i już tylko sama radość :)


no wyobrażni mi nie brakuje :P juz mam tysiąc pomysłów jak wyposarzyć i wystroić terrarium :)



bardzo się cieszę, że coraz więcej osób chce dokładniej dowiedzieć się, czego potrzebują zwierzęta, jeszcze zanim przyjmą je pod swój dach.


człowiek uczy sie na swoich błędach... jak już pisałem zajmuję sie też hodowlą roslin owadożernych i moim błędem był wlasnie zakup jednej a pózniej nauka jak sie nią zajmowac... niestety zanim doczytałem jak się nią zajmować to roślinka już umarła... nie chcę popełnic tego samego błędu :)

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Witam wszystkich!
« Odpowiedź #4 dnia: 13.12.2011, 19:03:08 pm »
Cześć, Ava.
Świetnie, że taką założyłeś kolejność: najpierw wiedza i warunki, potem żółw. To forum jest olbrzymie, więc jeśli będziesz szukał konkretnej informacji, pytaj śmiało. Jest tu parę osób, którę ogarnęły całość, choć ja do nich nie należę.  ;D
Przykład pięknego terrarium, które jest nie tylko wygodne dla żółwia, ale stanowi też ozdobę pokoju, znajdziesz tu:
http://forum.zolw.info/terrarium-i-wybieg/terrarium-anity-greckiej-190cm-na-90cm-zdjecia/msg46995/#msg46995
A tu z kolei masz pomysł na wybieg balkonowy:
http://forum.zolw.info/wybieg/wybieg-balkonowy-dla-kubusi-budowa-w-odcinkach/
Powodzenia.

Offline Ava

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: 0
Odp: Witam wszystkich!
« Odpowiedź #5 dnia: 14.12.2011, 14:48:36 pm »
ok, dzieki :)