Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 22:18:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 79660 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #75 dnia: 07.06.2008, 13:47:19 pm »
Zgadzam sie u mnie w Łódzi stepowe kosztuja 400 złotych z papierami
ŻłÓwInKa ;)

Offline remekkkk

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 99
  • Reputacja: 3
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #76 dnia: 26.06.2008, 18:13:47 pm »
Ja zaś swojego kupiłem za 205 zł + koszt transportu. Dotarł autobusem cały i zdrów. Już trochę czasu minęło od tego dnia i muszę przyznać że dobrze trafiłem. Żółw bardzo kontaktowy, już w pierwszym dniu jadł mi z ręki. Teraz to już uważa się za pana swojego "podwórka". Oglądnijcie sobie jego zdjęcia. A w mojej miejscowości w sklepie zoologicznym to musiałbym dać za niego ponad 600 zł, ale wolałem nie ryzykować, bo sprzedawczyni w ogóle się nie zna na zwierzętach. Jak usłyszałem od Niej, że papużki faliste to to samo co nierozłączki to sami rozumiecie, że nie warto ryzykować.  P.S Tak z innej beczki trzymajcie kciuki za mnie. Pisze artykuł. Trochę mi to jeszcze zajmie czasu. 
"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem".

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #77 dnia: 28.07.2008, 21:07:14 pm »
Byłam dzisiaj w sklepie zoologicznym w Arkadach Wrocławskich we Wrocławiu... Myślałam,ze w takim dużym sklepie (podobnym do Kakadu) opieka zwierząt będzie dobra..Owszem widziałam Pana myjącego szybki królików i myszek,ale to chyba po to aby kupujący dobrze widzieli..
Dotarłam w końcu do żółwi. Były w sumie 3,w tym 2 maluszki przytulone do siebie,takie maleńkie... i jeden trochę większy..miał garb na skorupie..w szklanej klatce,miały trochę trocin,zero światła..zwiędnięty liść sałaty lodowej i marchewkę pokrojoną w krążki..nawet mój duży żółw nie ugryzły tak pokrojonej marchewki..
Stałam i zastanawiałam się czy coś powiedzieć..ale nie wiedziałam co..Zwrócić uwagę na jedzenie?na warunki? na to,że jeden żółw jest zapewne chory?
Stwierdziłam,ze się podpytam na forum-może gdzieś można zgłosić takie złe traktowanie zwierząt?
Na klatce obok ceny było info,że większy żółw jest zarezerwowany..

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #78 dnia: 29.07.2008, 09:13:22 am »
Niestety standard. Sama się nieraz zastanawiałam nad tym co można zrobić z takim faktem i wydaje mi się że poza delikatnym zwróceniem uwagi chyba nie da się zrobić nic. Zresztą takie warunki są głównie wynikiem niewiedzy osób pracujących w sklepie, a obawiam się że gdyby to chcieć zgłosić Inspekcji Weterynaryjnej czy jakiejś organizacji zajmującej się ochroną zwierząt można trafić na podobnie "wyedukowaną" osobę. Dopóki będą na rynku książki typu Gorazdowski czy Ullrich tak się sprawy będą miały. W mentalności wielu osób tkwi przeświadczenie że żółw się żywi wszystkim, a głównie warzywami i owocami, że żyje na piasku, nie potrzebuje wody itp. Właśnie - widział ktoś wodę u żółwi w sklepach zoologicznych?
Obawiam się że tłumaczenie sprzedawcom na wiele się nie zda, aczkowliek ludzie są różni, próbować można. Ja miałam kiedyś taką sytuację. Byłam w jednym zoologiku i widzę ryby, małe kolorowe rybki trzymane po jednej w małych plastikowych kubeczkach z wodą. Każda rybka nie miała oczywiście szans popływać ale też o zgrozo - nie mogła się wyprostować i cały czas pozostawała zgięta w łuk. Nie znam się na rybach ale aż mnie wzdrygało na ten widok i pytam sprzedawcy. Zaczął mi wykładać że to są rybki z Tajlandii, że one żyją w kałużach, że transportują je w pozgrzewanych workach z wodą, że są tak przygotowane do kupienia, że one niczego nie potrzebują... i tak to wyglądało.
Z uśmiechem na ustach i chyba zadowolony że się może "wykazać" powiedział "proszę się nie martwić".
Wyszłam zrezygnowana. Niby rybki, niby przygotowane do kupienia, sama nie wiem...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #79 dnia: 29.07.2008, 14:27:15 pm »
Ja tydzień temu widziałam w zoologiku w nowym Targu stepka maluteńkiego, siedział na piachu  >:( ale za to wcinał mleczyka  :D
TUPTUŚ

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #80 dnia: 29.07.2008, 15:13:03 pm »
Beato,a dlaczego Ty nie napiszesz takiej książki?:)
Chyba,ze juz jest wydana,a ja przeoczyłam takie info na forum.
A odnośnie wczorajszej sytuacji..żałuje że nie zareagowałam:(
Kiedyś byłam w sklepie Kakadu i Pan był "douczony"w kwesti żółwi. Sam mówił,ze żółwikom w drodze do pracy,zrywa mlecze i inne roslinki. Pamiętam,ze doradził mi,abym przechowywała w lodówce z wodą,w jakimś pojemniku te roslinki to zachowają świezosć 2-3 dni..i sprawdza się:)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #81 dnia: 29.07.2008, 16:16:58 pm »
Nie, nie jest. Może kiedyś napiszę kto wie. Miałam napisać e-booka i już piszę chyba rok... nie mam czasu. Staram się być z forum na bieżąco i z resztą nie daje rady, ale wierzę że nadejdą inne czasy  :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #82 dnia: 06.08.2008, 00:03:31 am »
Witam ponownie,chce podzielic się z wami moja przygoda w sklepie konkurencyjnym, jako pracownik sklepu zoologicznego nieomiszkam  wybrac się na rekonesans konkurencji…a ze byłem w Gnieznie to zajrzałem do sklepu galeriowego …(jak ktos będzie chcial nazwe to podam)zaczne od tego co was najbardziej interesuje i na tym skoncze o pewnie reszta was niezainteresuje,a mianowicie…zolwie stepowe:3 sztuki w terrarium może 30X40…..piasek suchy jak na saharze,dieta „bardzo urozmaicona”w postaci super pieknie zielonych lisci Salaty!!! O braku UVB niewspomne…i miseczce z woda zielona w ktorej już chyba glony zaczely rosnac…a gdy to zauważyłem podbilem do pani sprzedawcy i mowie:
-(ja)powinniście zmienic podloze u zólwi…
-(ona)tak tak,wiem…strasznie brudza,ale wczoraj mialy zmieniane…
na co ja prawie już lezac z braku sil gdy to usłyszałem mowie…
-(ja)ale chodzi mi o rodzaj podloza (wskazując reka na worek drewienek bukowych)
-(ona)…yyyyyy…..yyyy…
-(ja)…tak tak….one s na niewłaściwym podlozy mogą wam zdechnąć bo się najedza paisku,wiem co mowie
-(ona),nie nie,one maja dobre warunki
-(ja)…nie maja dobrych warunkow(podnosząc lekko glos i akcentując dosc wyraznie slowa „nie maja”)
-(ona)…proszę mi Wierzyc,maja dobre warunki,naprawde!
-(ja) &$#^&%^&*%%*&-oczywiście w mysli…..i sobie poszedłem
wiec jakby co niepolecam tego sklepu nie tylko ze względu na brak wiedzy ale także na to ze personels am nie wie co jest grane niechce nawet spytac „skad pan to wie” no i warunki w jakich zyja stwory…podajac przykład…… w jednym terrarium waz zbozowy (na psiaku),w pudelku od świerszczy pajak ptasznik(niepamietam jaki) a w drugim takim większym troszke pudelku od świerszczy skorpion cesarski siedzący w blocie bądź jak kto woli w wodzie z domieszka torfu!!!!-to tylko jeden taki przykład pomysłowości i „wiedzy”

jak już tak się rozpisuje to zauważyłem taka o to informacje na stronie firmy SERA
http://www.sera.de/index.php?id=215&L=12
i przypomniala mi się ulotka która kiedys mi „napisaliście” odnośnie warunkow hodowli….
może wartoby takie cos im wysłać?bo oni takie informacje pobiezne drukuja i rozsyłają po sklepach w darmowych broszurkach jak widac powyżej
pozdrawiam

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #83 dnia: 06.08.2008, 09:49:55 am »
ehhh >:(
Załamuję się jak czytam takie korespondencie. Straszne jak pozbawieni wiedzy są ludzie w sklepach zoologicznych.
Byłem niedawno w kakadu w Promenadzie. 3 malutkie stepki w terra 40x40 na piachu bez wody bez UVB i z sałatą.
Idę do faceta i mówię mu że warunki tych żółwi są skandaliczne. On wytrzeszcza na mnie gały i z wielkim wyrzutem mówi ,że on hoduję żółwie od kilku lat i wszystkie bardzo dobrze żyją w takich warunkach i że on nie widzi problemu. Ja mówię że kłamię gdyż takie warunki powodują że żółwie... Próbowałem mu wytłumaczyć to co wyczytałem na forum a on...
Gościu już czerwony z wściekłości zaczyna prawie krzyczeć że nie mam pojęcia o żółwiach że jestem gnojek i żebym wypier...
Ja oczywiście nie pozostałem mu dłużny i też powiedziałem co o nim myślę >:D >:D

No niestety tak to już jest... nikt nie traktuje cię poważnie jeśli nie jesteś dorosły. >:(


Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #84 dnia: 06.08.2008, 11:50:41 am »
Gdy poszłam do KAKADU w Łódzi jakos na wiosnę zobaczyłam trzy małe steoki (ostatnio widziałam ich około ośmiu) W malutkim pseudo terrarium. Żywiły się najprawdopodobniej karmą VisVitalis i jabuszkami. Karma ta wygląda jak pocięta na strzępki bibuła. Dotego piasek jako podłoże oraz brak wody. Gdy zapytałam  tam o podłoże dla żółwika to Facet wskazał mi na pudło piachu. No i oczywiscie gdy jeszcze nie miałam janka pokazujac mi gadzie wyposażenie pokazał mi niezbedne odżywki witaminki  inne chemikalia.
ŻłÓwInKa ;)

Offline tuptuś

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #85 dnia: 06.08.2008, 15:43:47 pm »
To samu u mnie w zoologicznym. Było tak z 6 stepów i 4 greki(wszystkie razem) w takim terariu 40x40. Podłoże piasek i tylko jabłka bez lampy UVB. warunki straszne
Pozdrawiam wraz z Tuptusiem

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #86 dnia: 11.08.2008, 08:44:00 am »
W jednym sklepie w ogromnym Pasażu Grunwaldzkim we Wrocku są  stepowce - przestrzeni to mają dużo, UVB również, wystrój też nie najgorszy. Jednak piaszczyste podłoże i dieta pozostawiają wiele do życzenia.

Jest też taki sklep terrarystyczny we Wrocku - www.varan.pl

Żółwie mają może mniejsze terrarium, ale za to lepsze podłoże. Nie wiem jak z dietą - pewnie też nie najlepsza.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #87 dnia: 17.08.2008, 16:46:40 pm »
Sami widzicie, obraz nędzy i rozpaczy...  :-\
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #88 dnia: 07.10.2008, 22:14:45 pm »
witam wszystkich:)
mam mala prosbe,ze wzgledu na maly problem zwiazany z moim komputerem prosilbym Was o przeslanie na moj adrs email(defens@o2.pl) tej ulotki na temat zolwikow:) mialem formata i wszystko mam usuniete...wiec prosze o podeslanie mi tej ulotki bo musze ja druknac i rozdawac:)
pozdrawiam
p.s u mnie a raczej u zlowikow nic sie nie zminilo....zyja sobie,maja sie dobrze,tylko mniej jedza:)

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #89 dnia: 08.10.2008, 11:56:37 am »
o kurczę nie pamiętam gdzie mam tę ulotkę ale zabieram się za szukanie i mam nadzieję, że jeszcze dziś wyślę Ci ją.
TUPTUŚ