Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 00:12:53 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 79876 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #135 dnia: 03.03.2009, 20:53:42 pm »
List wysłany, dołączyłam kilka informacji o prawidłowej hodowli żółwia:żywieniu, terrarium, naświetleniu itp.Skorzystałam z wielu informacji z tego forum,ale z adnotacją,że pochodzą z tego źródła-tzn. z tego portalu.
Ponadto, podpisałam się autentycznymi danymi,podając dane teleadresowe. Wyszłam z założenia,że nie ma co się kryć, a może coś odpiszą  :D

W razie potrzeby służę wzorcem takiego listu!

Dzisiaj byłam w Kakadu -w Galerii Dominikańskiej Wrocław, pracował tam wcześniej pewien chłopak- miłośnik terrarystki. Wielokrotnie wymienialiśmy się poglądami, podchodził z duszą do  swojej pracy..Po drodze do pracy zrywał żółwiom mlecze, zraszał mocno wodą itp..I przeniósł się do innego Kakadu  :'( i od razu odbiło to się na zwierzakach!!
Patrzę,a biedy żółwik jak sucharek...podłoże, jakaś mieszanka terrarystyczna..zero wody, suche jabłko, resztki suchej karmy..sucho i sucho..żółw stepowy prawie biały, leży kącie..taki maluszek (płaską miał skorupkę..)
Dorwałam (dosłownie!) młodego chłopaka,który skończył karmić gryzonie i pytam,czemu żółw nie ma wody, ma tak sucho itp..On mówi,że gryzoniami się zajmuje..Przejął się bardzo,ze coś może być nie tak, bo jego zdaniem żółw stepowy ma mieć sucho..Spytał się czy ja się na pewno na żółwiach i poprosił abym popatrzyła do jaszczurek,legwanów i innych gadów (węże itp.) czy u nich ok!!! powiedziałam,ze się na nich nie znam, tylko na żółwiach. Że te zwierzęta mają wodę a jedynie żółw nie..Chłopak powiedział,ze terrarystką ktoś zajmuje, on pójdzie po niego..
Przyszła jakaś niewiasta, z widocznym zniechęceniem popatrzyła na mnie, potem na terrarium, potem westchnęła i poszła.
Dalej stałam. I czekałam.
Chłopak od gryzoni w tym czasie łowił rybki i obsługiwał klientów. Zobaczył,że czekam. poprosiłam o wodę..Przyszedł z wielkim zraszaczem..Otworzył mi terrarium, a ja wzięłam zraszacz i mocno zaczęłam skrapiać..żółwik się obudził momentalnie, chłopak wymył basenik i nalał wody..żółwik miał bardzo małe oczka...jak główka szpilki..zdziwiłam się, bo na forum widziałam małe żółwiki i wielkość oczu miały proporcjonalne do główki..Nie wiem, może był zaspany?

Poczułam się w każdym razie happy  ;D
Może i komicznie to wyglądało,że klient wymusił oraz sam zraszał terrarium żółwia,ale byłam zdeterminowana..W ostateczności chłopak mi podziękował,ze zwróciłam uwagę,że mu to powiedziałam..Więc chwała mu za to..Zapomniałam mu powiedzieć,żeby czasem zaglądał do żółwia:(
Napiszę więc do Kakadu..grzecznego e-maila..
W ogóle powinnam założyć jakieś stowarzyszenie monitorujące sklepy zoologiczne  >:D  ^-^  <afro>

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #136 dnia: 03.03.2009, 20:57:48 pm »
No to masz już oddział we Wrocławiu, ja zapisuję się do oddziału warszawskiego- też zaglądam często do różnych sklepów i zaraz strzelam z pytaniami. Zawsze są trochę zdziwieni, pytam się o papiery, a oni mrugają chwilę oczami i dopiero po chwili zaczynają sobie przypominać o co może mi chodzić. Ale traktują mnie chyba poważnie, bo ja zawsze tak poważnie się do nich zwracam. Walczymy! ;D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #137 dnia: 03.03.2009, 21:06:59 pm »
No dobrze, przyznam się... :-\
Powiedziałam chłopakowi,że należę do pewnego portalu terrarystycznego, który monitoruje sklepy zoologiczne, następnie wystawiamy opinie, robimy rekomendację,albo wysyłamy ostrzeżenia, upomnienia itp..To działa  :P
Nie podałam żadnych szczegółów!!

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #138 dnia: 03.03.2009, 21:27:28 pm »
No ładnie >:D
Nastraszyłaś kolesia. Cel jest szczytny...Kurczę...Powinno istnieć jakieś stowarzyszenie, które się tym zajmuje. I wtedy by się do niego należało, biegałoby się po sklepach, pisało opinie, wysyłałoby się te opinie i wnioski do odpowiednich organów- no coś by się zadziało...
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #139 dnia: 03.03.2009, 23:39:14 pm »
Dobre zagranie...:) Nagłasniania syfów w mediach wszyscy się boją...:) Sklep może stracić klientów...a pracownicy robotę...Więc może tez pójdą sami po rozum do głowy. Oby szybko...

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #140 dnia: 04.03.2009, 12:20:30 pm »
No ładnie >:D
Nastraszyłaś kolesia. Cel jest szczytny...Kurczę...Powinno istnieć jakieś stowarzyszenie, które się tym zajmuje. I wtedy by się do niego należało, biegałoby się po sklepach, pisało opinie, wysyłałoby się te opinie i wnioski do odpowiednich organów- no coś by się zadziało...

No właśnie. Temat wraca jak bumerang.
Postaram się w najbliższym czasie skontaktować ze stowarzyszeniem EMYS jak oni to widzą.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #141 dnia: 04.03.2009, 13:07:54 pm »
Napisałam do Kakadu e-maila. Grzecznego. Z prośbą o zwrócenie uwagę osobie odpowiedzialnej za dział gadów w tym sklepie.
Dzisiaj po pracy idę zobaczyć, czy żółwik ma wodę  :-\

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #142 dnia: 05.03.2009, 09:35:11 am »
Dostałam odpowiedź z Kakadu.

"Witam.
Bardzo dziękujemy za przekazanie nam Pani uwag na temat pracy naszych pracowników  i warunków w jakich trzymane są zwierzęta. Oczywiście sprawdzimy to i dołożymy wszelkich starań aby takie sytuacje nie miały już miejsca. Mamy też nadzieję, że ten jednorazowy incydent nie popsuje naszego wizerunku w Pani oczach na stałe."


żółwik miał wczoraj wodę i było ogólnie ok  :P

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #143 dnia: 05.03.2009, 11:04:49 am »
no widzisz! Takie rzeczy działają. Zbyt boją się o stratę klientów. Ale to dobrze- to dobry sposób. Jak ja zobaczę gdzieś u siebie taką akcję, to normalnie również napiszę pismo. Fajnie Karolina, że zrobiłaś pierwszy krok.  :-*
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #144 dnia: 05.03.2009, 11:07:38 am »
Dziękuję Wam dziewczyny  ;D

Wprawdzie żółwie Wam podziękować nie mogą, ale ja jestem przekonana że dzięki takim osobom ich los staje się lepszy.  :-*
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline fantek1-Karolina

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 296
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #145 dnia: 06.03.2009, 23:00:58 pm »
Byłam Beato w sklepie Kakadu, gdzie sulkatka była. Niestety,a nie było jej..Nie chciałam wiedzieć co z nią..Czy ten właściciel wziął żółwia na do domu,albo zmienił prace i wziął  żółwia..Poszłam zobaczyć stepki i po raz pierwszy widziałam na żywo malucha! miał ponoć 2 latka..taka delikatna skorupka-to niesamowite! wariat jak zobaczył,że przyłożyłam palec do szyby to usiłował mnie ugryźć..wszystko miał takie malutkie..Stałam tam i śmiałam się z niego,bo był przezabawny..Miał suszki, wodę, kryjówkę, podłoże ok..
Z jego wdziękiem szybko znajdzie właściciela.. Nie dziwię się Świetlikowi,że zwariował na punkcie Kapsla  ;D

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #146 dnia: 07.03.2009, 12:29:51 pm »
Super, ze zółwik miał dobre warunki...:) Znaczy się jednak monitowanie w sklepach efekty przynosi...:)
Sulkatkę pewno jednak własciciel zdecydował się zabrać na zimę...albo sprzedać.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #147 dnia: 07.03.2009, 17:18:40 pm »
Cytuj
Nie dziwię się Świetlikowi,że zwariował na punkcie Kapsla  Grin

No...Oj tak...A najlepsze jest to, że ja wiedziałam, jakiej wielkości będzie mój Kapsio, ale dopiero jak go zobaczyłam, to dotarło do mnie, jaki to jest malusieńki niunio, a jak go już w domku miałam i musiałam go wsadzić do terrarium to ręce mi drżały, tak się bałam, że mu krzywdę zrobię :D. a wszyscy w mojej rodzinie nie mogą pojąć, że taki mały, a tak dużo zachodu i kasy ;D
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #148 dnia: 08.05.2009, 21:37:25 pm »
Och jej, moi mili będę dużo pisać teraz( ja zawsze się rozpisuję- tylko dla wytrwałych ;) )

Emocje we mnie się jeszcze burzą, a Wy akurat jesteście jedynymi osobami, które myślę, że mnie rozumieją...

Znalazłam dzisiaj przypadkiem sklep zoologiczny, weszłam do Galerii Metro w Wa-wie. od razu pobiegłam do terrariów. Żółw grecki i stepowy w jednym terra. Właziły na siebie wariaty, śmieszne takie...od razu mnie coś normalnie wzięło jak zobaczyłam je razem. Ale było coś gorszego. Sałata i pomarańcza. Słabo, słabo. Mówię do koleżanki, by mnie trzymała. Poszłam do kasy. I mówię do pani co o tym sądzę, że sama mam żółwia itd. Wysunęłam jej mocne argumenty (nie lałam wody). A ona do mnie z sarkazmem, że co wg mnie żółwie mogą. To jej powiedziałam co. Na co ona mi mówi, że żółwie dostały to jedzenie po raz pierwszy i od tego raczej nie umrą. Na co ja powiedziałam, że 150 metrów dalej jest sklep ( w l'eclercu) , gdzie sprzedają masę żółwi i im jakoś przynoszą codziennie mlecze, babki, krwawnik (SERIO! Lubię ten sklep, ale o tym później). Jak się chce to można. Wyszłam taka wściekła, że uspokoić się nie mogę, ale nie dam im spokoju, jak jutro będą to miały, to normalnie im pismo wystosuję.

Wiecie- wiedza wiedzą, ale kultura kulturą. Ja starałam się spokojnie i kulturalnie, a ta pani potraktowała mnie po prostu jak jakiegoś natręta, chamsko! UFFF!!!! Jeszcze mi nie przeszło!!!! >:( >:( >:( >:(

Zaraz potem udałam się do tamtego sklepu, gdzie tak dobrze karmią. Lubię tam chodzić, bo masę gadów sprzedają, są lamparcie, żabutie...No i jakoś mnie buduje to, że zawsze mają jedzonko dobre. I personel fajny do pogadania...siedziałam sobie przy żabutich (jeden na drugiego wlazł). I ktoś kupował żółwika wodnego, na co pan się spytał, czy dla tego żółwia to ci kupujący mają akwa duże i czy wiedzą o warunkach. Tak profesjonalnie starają się podchodzić. Naturalnie już dawno dawno temu pytałam o papiery.

Zawsze jest oczywiście coś, do czego się można przyczepić- chociażby wielkość terrariów, albo to, że jedna ściana sklepu jest piramidą terrariów, które wychodzą jakby na zewnątrz. Czyli przechodzący obok sklepu mogą sobie zwierzaki pooglądać. 4 żółwie lamparcie tam są, na samym dole, biedaki cisną się jak najdalej od szyby...

Ale i tak ten sklep ma u mnie najwięcej plusów. BYły tam dzisiaj takie niesamowite żółwie (nigdy takich nie widziałam!) - Kinixys ale nie mogę zupełnie sobie przypomnieć jakie, jutro tam będę to sprawdzę. Wszystkie były dość płaskie i miały tak śmieszne "podwiniętą" skorupkę do góry na brzegach karapaksu....I był jeszcze jeden gatunek żółwi. Ale nie napisali co to, mi przypominały sulkatki, ale jakieś tycie były, główki dość duże w porównaniu ze skorupą, miały bardzo wilgotno w terrarium, nie dam głowy, jutro chyba też spytam. One jeszcze nie na sprzedaż.
UFff, dużo emocji... :-\
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #149 dnia: 08.05.2009, 22:12:44 pm »
Świetlik sorki, że trochę obocznie - ale możesz mi coś więcej o tych lamparcich napisać. Jakie są duże, czym karmione, czy mają papiery, skąd są - hodowla czy odłów? Po ile je sprzedają?
Bo szukam i szukam już od dłużego czasu, żeby jeszcze jednego dokupić. W Łodzi puchy, w necie też...:( Jutro idę na targi zoologiczne, ale też nie wiem, czy będą mieli żółwie.
Bo jakby te koło Ciebie były odpowiednie, to bym się do W-wy wybrała.

Kinixsys belliana może?
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ