Żółwie lądowe > Świetlówki UVB i lampy grzewcze

Co z tymi lampami?

(1/1)

Steepek:
Hej, w necie wyczytałam, że do terrarium dla żółwia lądowego potrzebujemy dwóch lamp: z żarówką UVB i grzewczą lub lustrzaną,  chociaż spotkałam się ze stwierdzeniem, że wystarczy grzewcza   ??? Dodatkowo na zdjęciach terrarriów zawsze widzę tylko jedną lampę... Mam już totalny mętlik w głowie w tym temacie.. Pytanie do Was - jaka powinna być ta lampa? Czy wystarczy grzewcza?

Kenet:
Najlepszym rozwiązaniem jest metahalogen. Jest to połączenie żarówki grzewczej z UV.
https://egzotic-room.com/produkt/reptech-hid-metahalogen-balast-staly-bonus-miernik/?fbclid=IwAR1MS0hPuCMfALTXoMVTNrC_8naIjuEkJ-d1yt3MO8Fk5UANgO9sXSE5PDk
Może być np. taki.

Majca:
Witaj mam żółwia tak jak ty i polecam kupić dwie jedna grzewcza a druga od wzorująca światło dzienne ja korzystam z takich i jestem bardzo zadowolona jest idealna dla żółwi, gekonów agam itp. : MINI COMBO DOME tu link do niej https://www.googleadservices.com/pagead/aclk?sa=L&ai=DChcSEwiLsL2S78TuAhWYrO0KHUvYBgcYABAEGgJkZw&ohost=www.google.com&cid=CAESQOD2MaqCW6L78T-Z6JFqZANIS0NTD_qgtQhyPk-fxpDPpSfcr3UskLEErGK9mQqijxoYie1sz2y_Cn4FqUjU3aE&sig=AOD64_1jzTucwW2wIM4Qly_D_7yqckMdng&ctype=5&q=&ved=2ahUKEwiBybOS78TuAhVXuKQKHYQCDeMQ9aACegQICRBH&adurl=
;D

Kenet:
Niestety ale te żarówki nie nadają się dla żółwi. Są zwyczajnie za słabe.
Metahalogen to zdecydowanie najlepsza opcja. Pewnym zamiennikiem może być żarówka UV którą trzeba często wymieniać.

Ważka:
Na początku dla mojego Viktora miałam dwie lampy - grzewczą i UVB. Niestety testy miernikiem pod lampą UVB wychodziły blado. Nie dostarczała ona mojemu Viktorowi tyle promieniowania ile potrzebował.
Niedawno zakupiłam metahalogen dokładnie taki jaki podlinkował @Kenet i już nie wyobrażam sobie wrócić do systemu dwóch żarówek.
Przede wszystkim widać różnicę w zachowaniu mojego Viktora. Chętniej wychodzi ze swojej kryjówki. Obecnie tam już tylko w nocy śpi. W końcu zaczął wygrzewać się pod lampą, sam wchodzi do wody. Jest bardziej ciekawski i jakby ma bardziej wyregulowany tryb dobowy. Metahalogen to zdecydowanie najlepsza i najzdrowsza opcja dla naszych skorupek.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej