Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 18:57:53 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Jaka oprawa do świetlówki Repti Glo 10.0 30W 91 cm?  (Przeczytany 7571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
Jaka oprawa do świetlówki Repti Glo 10.0 30W 91 cm?
« dnia: 23.01.2008, 11:52:02 am »
Planuje zakup takiej świetlówki:
http://animalia.pl/produkt.php?id=1329
Do niej chciałam zamówic takie oprawki:
http://www.allegro.pl/item296292736_oprawka_bryzgoszczelna_przykrecana_t8_zoolight.html#photo

Ale wiem ze to nie wystarczy przeciez trzeba jakos to popodlaczac zeby dzialalo!!
Napiszcie mi wszystko co musze wiedziec jesli chce dokonczyc robote sama a nie kupowac gotowca do nie mam juz tyle kasy!!
« Ostatnia zmiana: 23.01.2008, 11:53:53 am wysłana przez karen »

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Jaka oprawa do świetlówki Repti Glo 10.0 30W 91 cm?
« Odpowiedź #1 dnia: 23.01.2008, 12:19:18 pm »
Ale w sumie jak kupisz gotową oprawę w sklepie to zapłacisz niewiele więcej jak na allegro (bo jeszcze koszty przesyłki kilka zł, kupienie startera itp.), i od razu masz wszystko poskładane, wystarczy podłączyć świetlówkę, ale to już Twój wybór. A odnośnie świetlówki Repti Glo 10.0 to śmiało możesz ją kupić, jest bardzo często stosowana.

Offline karen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
Odp: Jaka oprawa do świetlówki Repti Glo 10.0 30W 91 cm?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.01.2008, 15:00:30 pm »
A masz moze link do jakiegos sklepu zeby tylko zorientowac sie ile taka gotowa oprawa kosztuje??

Offline michalina

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 2

Offline karen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
Odp: Jaka oprawa do świetlówki Repti Glo 10.0 30W 91 cm?
« Odpowiedź #4 dnia: 23.01.2008, 21:18:36 pm »
[url]http://www.zoolight.pl/sklep/product_info.php/cPath/29_30/products_id/304[/urSkad mam wierdziec czy ten zestaw pasuje??

Offline karen

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
Odp: Jaka oprawa do świetlówki Repti Glo 10.0 30W 91 cm?
« Odpowiedź #5 dnia: 24.01.2008, 10:01:00 am »
ja juz sie kompletnie pogubilam!!! A co gdybym kupila swietlówke kompaktowa??? jaki sprzecik bym do tego potrzebowala?? Moze by to wyszlo taniej?? Np. o takiej samej mocy i % jak tamata tyle ze kompaktowa???

Offline michalina

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 103
  • Reputacja: 2
Odp: Jaka oprawa do świetlówki Repti Glo 10.0 30W 91 cm?
« Odpowiedź #6 dnia: 24.01.2008, 11:10:03 am »
zestaw, który znalazłaś jest w miarę ok - brakuje w nim tylko mocowań do  świetlówki - takie np. metalowe uchwyciki żeby można było przymocować lampę do osb,

wydaje mi się, że taniej i pewniej (jeżeli nie masz rozeznania w temacie) będzie kupić świetlówkę i pójść z nią do sklepu z oświetleniem... tam na pewno pomogą Ci dobrać oprawy itd (musisz zwracać uwagę na moc )
jak zaczniesz zamawiać poszczególne rzeczy przez sieć to z przesyłką wyjdzie Ci tyle samo albo drożej. Albo spróbuj znaleźć sprzedawcę mającego i świetlówki i oprawy - niech on Ci dobierze zestaw.

jeżeli  faktycznie nie czujesz się na siłach żeby instalować świetlówkę, odbłyśnik, statecznik i kable to może kup  na początek lampkę punktową np. Repti Glo - z 8 lub 10% UVB - do znalezienia na allegro.
do takiej lampki potrzebujesz oprawki - chyba ludzie używają zwykłych oprawek na klips a nie porcelanek. Więc kupisz sobie lampkę na klip z pasującym gwintem i po sprawie.

nie wiem w którym temacie mam Ci odpowiadać, że by się nie pomieszało ale czy masz już wybranego/zamówionego żółwia?
z tego co pamiętam chcesz mieć terra ok. 100x50 - jest to wymiar dla podrostka a nie dorosłego osobnika, więc jeśli nie wiesz jeszcze jak duży będzie żółw to trochę cm dołóż

planujesz przeszklenie w tym terrarium?
jeżeli nie, to sama punktowa lampka nie oświetli wystarczająco zbiornika i będziesz miała półmrok - co nie działa stymulująco na zwierzaki.
i tu wracamy do tematu świetlówki  ;)